Zavrieť

Porady

Čo je vyhodnejšie pri manželoch, živnosť oboch? alebo zamestnanie manžela?

Zdravím poradaci? som živnostnička, a budem mat druhu prevadzku, kde bude pracovať manžel a neviem, ako to poriešit? či prevadzku dat na mna a zamestnat tam manžela na dohodu, alebo manžel živnost?? nechcem, aby nas to finančne zruinovalo, dakujem za pomoc
5 komentárov     zbaliť
veronikasad manžel je zamestnaný, dôchodca, alebo inak dôchodkovo poistený ?
mono1674 momentalne na urade prace
veronikasad v akej oblasti podnikáš ?
mono1674 gastro, rychle obcerstvenie
veronikasad Pokial Urad práce poskytuje na túto formu podnikania príspevok na začatie samostatne zárobkovej činnosti, môže manžel po troch mesiacoch evidencie oň požiadať
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Počas evidencie na Úrade práce nie je dôchodkovo poistený. Môžeš ho zamestnať na dohodu ale len na obdobie 40 kal.dní.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mono1674 on sa samozrejme z urade odhlasi, pretože ho budu posielat na rozne pohovory a otravovat s pečiatkami,, a prečo iba na 40 dni??
    veronikasad Uchádzač o zamestnanie môže mať dohodu len 40 kal.dní. Ak sa odhlási, treba s ním uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti, s výkonom práce max,10 hod.týždenne, lebo ide o opakovanú činnosť
    mono1674 tak takto si to predstavujem,,aj ja,,, len sa bojim obratu, ked to budu dve prevadzky aby som sa nestala platcom DPH,, a tak na začiatok to spravim takto a potom si manžel spravi zivnost
    veronikasad Len potom budeš znovu vybavovať všetky potvrdenia na manžela.... A možno by mu dali aj dotáciu, keď je evidovaný na UP.
    mono1674 s tou dotaciou je to velmi nadlho už som to raz čerpala na seba ale pred 6 rokmi a ta byrokcia okolo toho to bolo strašne, a čo mysliš že budem musiet prepisovat na manžela mysliš najomnu zmluvu ?
    veronikasad Nie, nové potvrdenia z hygieny ...
    mono1674 hej v podstate mate pravdu,, aj z hygieny

    viete len problem je teraz v tom , že potrebujem v pondelok doložit najomnu zmluvu na mestky urad, kde vybavujeme zmenu učelu novej prevadzky a manžel kedže je nezamestnany nema živnost ,, nechcela som dat tu najomnu zmluvu nanho, tak som ju zatial dala na seba,,
    veronikasad Nielen z hygieny, všetky potvrdenia ktoré si vybavovala pred otvorením prevádzky
    mono1674 tak podla vás by bolo lepšie hned dat všetko na manžela,, a da si zivnost na rok bez platenia odvodov v podstate a potom uvidime ,či sro ale bude platit štatu
    veronikasad zdravotné poistenie musí platiť od začiatku podnikania.
    mono1674 ano to viem, to sa ešte dá, a myslite že nebude vadit ked bude zatial najomna zmluva bez ICA iba z ostatnymi udajmi a potom sa doloži tam ičo.??lebo potrebujeme ju doložit k tej zmene učelu čo vybavujem
      zbaliť

    Čo je vyhodnejšie pri manželoch, živnosť oboch? alebo zamestnanie manžela?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.