Zavrieť

Porady

Čo keď bolí duša.?

rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

rozum
Keď bolí srdce aj duša, keď zmysel všetko stráca, keď každému sa zdám nepochopiteľná.
Ako znovu nabrať silu, keď všetci súdia, posudzujú a odsúdzujú.
Psychiater ten na tlačí lieky ktoré škodia len. Čo s tým čo počať si?
Východisko v nedohľadne, a cestu v hmle vidieť matne, a existuje vôbec? Neviem čo s tým....

Prosím adminov o presun otázky do rubriky zdravie, ďakujem.
Naposledy upravil rozum : 11.02.19 at 20:28 Dôvod: ĎAKUJEM VEĽMI PEKNE ZA VYJADRENIE A VAŠE RADY.
4 komentárov     zbaliť
Oliwa Hlavne nesiahať po alkohole...
rozum Alkohol, či droga to nikdy nerieši, aj keď mnohí po ňom radi siahnu, problém plávať vie, ani srdce ani dušu nelieči, a žiadny problém to nerieši,. To nie je riešenie je to iba zatemnenie, liek od bolesti tlmí a obchádza zdroj. Musí existovať iná cesta, kde ju nájsť, aby dýchať sa voľne dalo, hľadám zatiaľ ju nenachádzam....
kopretinka Psycholog
alaya1 Ak mas vo svojom okoli cloveka, ktoremu doverujes, zver sa mu so svojimi tazobami duse. Mnohokrat velmi pomaha, ak mas pri sebe dobreho "posluchaca". Ak ani to nepomoze, porozmyslaj nad navstevou odbornika, nakolko radit odborne v tejto veci cez internet je nemozne. Len odporucat.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času
  vlado 33

  vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

  vlado 33
  Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
  Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
  Registrovať
  Naposledy upravil vlado 33 : 09.02.19 at 13:22

  Hlasovalo 15 pouzivatelov

  Užitočné (15)
  Oliwa, rozum, Janiela, Anika61, Mikae, betka631, Terezia13, Jarka 1, bjuty smis, Anina2, avalik, Žabinka, afrikánka, babi2, Kvaka
  15
  vlado 33 Počúvaj veľa hudby. Ale nie tie uplakané piesne. Potrebuješ naštartovať, vyhýbaj sa tomu. Ja počúvam len agresívnu hudbu, zdvihne mi náladu.
  Dáša_

  Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

  Dáša_
  mám tetu. žije dlhé roky v zahraničí. Po odchode do dôchodku bolo pár rokov fajn. Ale zrazu sa začalo na ňu všetko sypať a jak to pribúdalo, nikto si nešimol, čo sa deje. Ona sama to nevidela. Až to teda prepuklo naplno. Najskôr lekár. Nejak sa podarilo vybalansovať lieky. Lenže, keď bolo lepšie, už ich prestala užívať. (sama bola lekárka). Takto sa to vrátilo celkom 3 krát. Pri poslednom raze vymenila lekára a ten jej vysvetlil, že lieky samé to nezmôžu. A tak sa dokázala natoľko zmobilizovať, že každý deň odišla aspoň na dve hodiny na prechádzku. Býva vedľa veľkého svetoznámeho parku, tak tam, alebo sa doviezla do nejakého lesa. Naozaj to bolo zlé. Len teraz je okrem toho, že hľadala pomoc v pohybe pomohlo aj to, že sa jej podarilo trochu viac prehĺbiť vieru. Podotýkam, že ide o 75 ročnú pani. Teraz je už viac ako rok relatívne v poriadku. Vie, že depresia môže zautočiť znova, preto prechádzkový rituál dodržiava. Len teda, kedysi za tie dve hodiny zvládla asi 5x viac, ako teraz. Ide pomaličky, ale ide. Nie je taká plná života, ako bývala. Ale nie je to ani ten tieň, čo nedokázal spať, nedokázal vstať z postele, nevedel sa pohybovať.

  A len tak na okraj, svojho času som jej poslala článok od dr. Maloviča, kde písal, ako sám jedáva pravidelne koenzým Q10. Vyhlásila, že toto je práve to, čo jej chýbalo a užíva ho denne. A spieva chválu naň

  https://dennikn.sk/796473/odomykame-...sedemdesiatke/

  "Už dvadsať rokov nevyjdem z domu bez toho, aby som si nevzal pilulku koenzýmu Q 10. To je to palivo pre mitochondrie, ktoré sú elektrárňami buniek, a užívam ho v dávkach 60 miligramov, hoci sú aj silnejšie. Dával som to napríklad svojej mame a hoci v našej rodine sa nikto nedožil osemdesiatky, ona prekročila deväťdesiatku a bola do poslednej chvíle mentálne úplne svieža. Dával som to dokonca aj svojmu bernskému salašníckemu psovi, ktorý bol už starý a skleslý, ale po užití Q 10 mal opäť radosť zo života a dožil sa jedenástich rokov, čo je pri tomto plemene výnimočný vek."


  to je len jeden z príkladov, ked si ako tak pomohli. Len každý asi musí nájsť niekde v sebe ten svoj liek, tú svoju cestu

  Hlasovalo 11 pouzivatelov

  Užitočné (11)
  lujza.j, rozum, Anina2, Terezia13, afrikánka, babi2, Kvaka, Tweety, Katy a R, Mikae, Žabinka
  11
  Terezia13

  Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

  Terezia13
  život nikdy nie je len o pohode, nie je ružový ani biely alebo čierny, prídu aj veľmi ťažké obdobia a život sa s nami nemazne, určite tu nieto takého, čo by to nezažil, podľa príspevku si myslím, že romantická duša, ale teraz je potrebné do toho zatiahnuť ROZUM, ten to musí riešiť, romantika nepomáha - tá privádza sebaľútosť, to je v tých horších obdobiach nevítaná, neprináša nič dobré, rozum by sa mal teraz poobzerať za tým, čo vás baví - knihy, prechádzky, priatelia, venovať sa tomu, čo ma baví, ak ma deprimuje práca, vzťahy na pracovisku, snažila by som sa zmeniť zamestnanie, je to ťažké, ale môže to pomôcť
  afrikánka

  afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

  afrikánka
  Keď bolí srdce aj duša, keď zmysel všetko stráca, keď každému sa zdám nepochopiteľná.
  Ako znovu nabrať silu, keď všetci súdia, posudzujú a odsudzujú...
  =================================
  Večerné víkendové "resumé"?
  Doteraz si si mohla prečítať dva príbehy zo života, jednu všeobecnú odpoveď, jednu nič nehovoriacu, zopár komentárov. Nereaguješ, nekomentuješ...poskytla si iba výkrik, či si potichu predniesla prosbu o pomoc?
  Ako ti teda poradiť? Nedá sa...najvýstižnejší komentár ti dala alaya1.
  Ty sama musíš najlepšie vedieť, čo ťa trápi, aké pocity, krivdy, chyby zvažuješ, čím prechádzaš. Si citlivá, ťažšie prežívaš problémy ktoré sa nikomu počas života nevyhnú, každý z nás musí občas zabojovať a nie vždy je to ľahké.
  Chýba ti zázemie v rodine, v blízkom človeku? Či je toho viac, aj pracovné, rodinné, vzťahové problémy...nebáť sa, život stojí za to, aby sme sa pokúsili o riešenie. Každý má nejaké väzby, spolupatričnosť, či už k rodičom, súrodencom, deťom a tým aj povinnosť dostať svoj psychický stav do "normálu", aby si svojím postojom poprípade neubližovala tým, ktorí ťa majú radi, potrebujú ťa.
  Musíš si to uvedomiť a vzoprieť sa, pozbierať silu...nezabudni, že so zdravou psychikou zvládneš všetko!
  Skúsila si psychiatra, ale nevyhovuje...brala si lieky? Nepomohli. Ak si čakala okamžitý nástup úľavy, tak chyba, musíš vedieť, že lekár často hľadá vhodný liek, ktorý zaberie, chce to trpezlivosť, spoluprácu, výdrž, nezaberajú za dva týždne, stav kolíše, ustáli sa najskôr za 6 týždňov. Depresií je niekoľko druhov, skús dôverovať lekárovi, možno pôjde o krátkodobú, podľa okolnosťí, ktoré ťa teraz trápia, možno nástup klimaktéria, možno endogénna. Podľa okolností sa môžeš dostať z tohto stavu aj zmenou životného štýlu. Treba spolupracovať so psychológom, ktorý pre teba vyberie najvhodnejší druh psychoterapie, musíš o to požiadať svojho psychiatra, dosahujú sa dobré výsledky. Neskôr sa môžeš úplne zbaviť psychofarmák.
  Nakoniec ti ponúknem link, prečítaj, pouvažuj a skús sa zaradiť. Keď ono to je vlastne o našom chemickom zaradení, fungovaní...
  https://www.dama.cz/clanek/adrenalin...ich-vas-ovlada
  rozum Ďakujem
  afrikánka Držíme ti palce, neboj sa života!!!
  220870

  220870 je offline (nepripojený) 220870

  Remeselník,stavbár. 220870
  to by bolo na debatu.Nie na poradu. Je tu kopa inteligentov čo mudrujú úplne do všetkého.Farmaká vám určite nepomôžu ,práve naopak.Keby ste vedeli ako funguje život nikdy by ste nebola v traume. Ale to je nevysvetliteľné.

  Hlasovalo 5 pouzivatelov

  Užitočné (4)
  kukučka, rozum, Tolvaj, bjuty smis
  Nevhodné (1)
  3
  24 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  buchač Prehovoril inteligent....remeselník, stavbár
  ------------------------

  P.S.:
  Kuwa, už mi tu len chýba, aby nejaký remeselník-stavbár-samouk-liečiteľ začal liečiť ...

  https://www.porada.sk/t279987-altern...ml#post3004992
  veronikasad Juraj, "hamuj"... Každý z nás sa inak vysporiadava so svojim vnútrom, niekto potrebuje "lentilky", iný teplé slovo ...
  buchač Veronka, prepáč...ale
  Myslím si, že neurážam nikoho, len mám svoj názor na danú osobu.

  A hamujem momentálne až príliš.
  A pokiaľ jeden nezažil, tak proste nepochopí.

  Ak sa tu ozve jedinec (myslené všeobecne), ktorý nemá ani len páru o tom, čo vraví, tak by sa nemal absolútne realizovať.
  Už mi tu chýba len korela a tie jej názory.
  avalik buchač, prečo sa teda ty realizuješ? ako tvoj komentar pomôže zadavateľke? je niekto zvedavy na tvoj nazor na odpovedajúcich?
  Anina2 A čo ako, remeselník - stavbár nie je človek, ktorý má "dušu, čo môže bolieť ". By si sa čudoval...Veď načo je porada? Už to tu nie je len o účtovníctve, aj iné ľudí trápi. A ty, ak nemáš čo rozumné k tomu napísať, tak sa realizuj inde.
  buchač Očúvajte hééérečky....prečítate si moje komentáre k príspevku ... ale poriadne pozorne.
  https://www.porada.sk/t285180-depres...ml#post2863216

  Anina...keby som ja začal písať, tak to by bolo na román.
  Stavbárovi by hlava nebrala....a tebe tiež nie....tomu ver.
  ==================
  Toto od remeselníka ma zabilo

  " Keby ste vedeli ako funguje život nikdy by ste nebola v traume. Ale to je nevysvetliteľné. "

  ..a včul Veronka prepáč, nebudem hamovať.

  Idem po svojej línii...a zaujímala by ma odpoveď.
  Remeselník vie, ako funguje život ? Ležal na smrtelnej posteli ? Mal festovné problémy v rodine ? Prišiel o zamestnanie ?
  Remeselník je MUDr. alebo PhDr. ???
  Tak, čo sa kuwa snaží bez nejakých bližších info mudrovať ?
  ------------------------------
  ....a hlavne ma zaujíma.
  Mňa tu osočujete, že hodnotím jedného blbca, ktorý vždy urve tie svoje alternatívne liečby v určitých témach
  Mňa idete poučovať...no jemu sa pomaly budete klaniať a to aj napriek jeho stupidite ?
  Mňa osočujete...ale remeselník surovo podyebe zadávateľku ???
  Kuwa, to je v poriadku ???
  Kvaka Buchač: "Kuwa, to je v poriadku ??? "
  Nie, nie je to v poriadku, lebo zase sprosto napádaš niekoho, čo odpovedal na otázku, teda zase namiesto odpovede pre zadávateľku kádruješ odpovedajúceho a pridávaš sem odkaz na nejaké tvoje komenty v inej téme. Ako ty vieš, kto a čo prežil, kto už bol na "smrteľnej posteli", kto stratil zamestnanie, atď. Čo si jediný? Nezabudni vymazať svoj koment hore, aby toto všetko zmizlo.
  afrikánka Stačí vymazať iba "Kuwa", inak komentár je podľa mňa v poriadku. Určite môže byť zadavateľke osožnejší, ako tá nič hovoriaca odpoveď, pod ktorú dal komentár, iba treba čítať s porozumením. A nepíšem to s iróniou, teraz nie.
  bjuty smis tebe ako žene nevadí, ked Vás tu eštebák nazve héééérečkou ?,
  afrikánka Ani nie, veď je to neškodné, humorné...čítala som aj horšie oslovenia
  buchač Ale kto vraví o mne ???
  Prečítaj si príspevky od rozum...
  Prečítaj si tiež príspevky od stavbára.

  Na mňa sa vyserte...ja som už za vodou, moje problémy vyriešili patriční odborníci a priatelia.
  ------------------------
  Nekádrujem remeselníka...jemu by som najradšej poriadne vynadal za tie jeho sprostosti, spamy a aj chujoviny.

  Nech radšej stavia zruby v Nemecku a nie sa drbať do práce odborníkov....čím on teda rozhodne nie je.
  ------------------------
  Znova zopakujem :

  "Keby ste vedeli ako funguje život nikdy by ste nebola v traume."

  Tak nech dá Piťu niečo o živote, že ako funguje...z vlastných skúseností...nechám sa poučiť.

  Tie jeho odkazy na rôzne videjká, prípadne na knihy nech si strčí do čiernej diery...
  ------------------------
  Znova zopakujem.

  Mňa tu osočujete, že hodnotím jedného blbca, ktorý vždy urve tie svoje alternatívne liečby v určitých témach
  Mňa idete poučovať...no jemu sa pomaly budete klaniať a to aj napriek jeho stupidite ?
  Mňa osočujete...ale remeselník SUROVO PODYEBE zadávateľku ???
  Kuwa, to je v poriadku ???

  NIE, nie je to v poradku !!!
  ===================
  bjuty smis (Dnes 13:13) tebe ako žene nevadí, ked Vás tu eštebák nazve héééérečkou ?,
  -----------------------------
  ...a už len tento buzerant z rodiny fašistov chýbal...
  Ten, čo ho vyhodili zo SMEčky, z Pravdy...ten mi tu mne má čo vyčítať.

  Fašistický dedo, ŠTB foter, SaS syn...Senecká zostava jak sviňa.
  bjuty smis neviem ako teba eštbácka sviňa ale mňa nikdy od nikial nevyhodili---asi si to mýliš s tým, ako ťa vykopli za fb, blbečku,,,,

  nie ja ti trápne samému zo seba, že takto sprosto klameš ??

  že sliedieš po internete dišpútné fora , sleduješ ma a napriek tomu sprosto a zámerne klameš ??

  rakovinka dnes nebude ?? a malinová ištvánová ? )))))
  dnes si tu za slušáka, urážaš mi len otca a deda....
  bjuty smis hééérečka je z filmu kurva hoši guten tag--

  hérečka - masérka - curva to je.....
  ale ok...ked ti to nevadí...
  afrikánka To naozaj? Kuuua...tak to ma nenapadlo!
  rozum KTO VIE AKO FUNGUJE ŽIVOT? HMMM TO JE TIEŽ OTÁZKA.
  rozum Hmmm, a je vymaľované, dnes mi diagnostikovali rakovinu. Lekár zanedbal oznámiť mi výsledky, s pred 5rokov, dnes som šla iba na preventívnu prehliadku, u iného lekára kde mu môj pôvodný poslal moju kartu. Takže tak.
  lujza.j Aj ked "vymalovane"treba bojovat...vzdy je preco...pre koho....drzim silno palce!!
  buchač No fasa....
  alaya1 Vyprosujem ti vela sil, Bozie pozehnanie a verim v uzdravenie.
  vlado 33 rozum: všetko záleží na tebe, ako sa k tomu postavíš. Nič nie je prehraté, začni bojovať, neutápaj sa v ilúziách. To je to najhoršie, čo môžeš urobiť. Vždy je nejaká nádej, čo sa týka zdravia, buď duševného, alebo klinického. Nikdy to nevzdaj... prosím.
  Anina2 Nie je rakovina, ako rakovina, čo aj ty určite vieš. Nehádž flintu do žita a pekne sa s tou potvorou pobi, veď dnes sú aj v takomto nešťastí možnosti liečby úplne inde, ako pred 10 - 20 rokmi. Aspoň sa pokús, šanca je vždy. Držím palce, nedaj sa!
  buchač https://www.porada.sk/t140934-p78-on...ochorenia.html
  rozum Ďakujem všetkým za podporné slová, jasné že to nevzdávam, ja to zvládnem, veď je to iba nemoc, ale ja tu silu a moc zvládnuť to, mám. Zo srdca všetkým ďakujem. Z láskou Majka
  Oliwa Majka, vziať rozum do hrsti a chytiť život za pačesy... Nech sa všetko na dobré obráti. Držím palce!
    zbaliť
  ivka70 09.02.19 06:12 odstránil(a) z Porady
  kukučka 08.02.19 20:17 priradil do Porady

  Čo keď bolí duša.?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.