Zavrieť

Porady

Viete niekto odporučiť dobru stránku, alebo knihu o strihaní stromov ?

Hľadáme knihu alebo dobre videa, kde je jasne napísané, že keď spraviš to stane sa to a a ke nie tak to a podobne. Videá na nete sú veľmi útržkovité, alebo ako keby vytrhnuté z kontextu. A keď chytím nejakú knihu naslepo, tak to je ako učebnica a to nemusím. Viete mi niekto poradiť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    FB stranka p. Hricovskeho Rady do zahrady - prof. Ivan Hricovsky, pripadne si na webe vyhladat jeho clanky.

    A kniha tu:
    https://www.zelenyjezko.sk/Osvedcene...ahrady-d23.htm

    tatranka3725 je offline (nepripojený) tatranka3725

    tatranka3725
    Pán Hričovský napísal knihu o strihaní stromov - staršie vydanie. Presný názov neviem knihu som podarovala synovcovi. Pán Hričovský spolupracuje s pánom Škorňom redaktorom Farmárskej revue v RTVS. Skúste sa na neho skontaktovať.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ono strihanie stromov zase nie je nijaká jadrová veda. Ja som si pozrel niekoľko videí na youtube z relácie pre domácich kutilov a záhradkárov, kde p. Hričovský ukazoval, ako strihať stromy a kríky. Zatiaľ som sa viac zaujímal o kríky (maliny, ríbezle a černice), ale mal tam videá aj o stromoch. Ak nenájdeš publikáciu, ktorú hľadáš, skús pozrieť tie videá, veľa sa z nich dozvieš.
    Xarksus Určite ne to netreba mať tri vysoké, ale minimálne skúsenosti nie sú na škodu. prof. Hričovský je bezpochyby veľký odborník a kúpil som si aj jeho knihu čo robiť v záhrade po jednotlivé mesiace. Ale nedokázal som sa cez to prekúsnuť. Pripadalo mi to ako keby som čítal vysokoškolské skripta a to nie je pre mňa. Mylsím, že kniha, aj o záhrade by mala byť pútavá a zaujímavá lebo po nej siahne niekto kto potrebuje radu a nie ako učebnica. Videí je mnoho, ale nenašiel som ( alebo neviem hľadať správne) žiadne ktoré hovorí o prvom jarnom reze jednotlivých stromov. Alebo konkretizuje ktorý tvar koruny ma akú takú výhodu a ako ho dosiahnuť.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    nehľadala by som ani tak knihy ako nejakého skúseného záhradkára v okolí, najlepšie je raz vidieť na vlastné oči, ako niekoľko preštudovaných kníh, ak sa urobí nesprávne strihanie, úroda je na dlhšie "v háji"

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Xarksus (Dnes 21:25) Určite ne to netreba mať tri vysoké, ale minimálne skúsenosti nie sú na škodu....
    Niet nad vlastné skúsenosti získané štýlom pokus - omyl.

    Inak povedané najlepšia voľba je vlastná prax.
    Z videí a kníh sa jeden veľa naučí, ale nožnice, pílka toho ukážu viac.

    Ja som v tých počiatkoch, keď bol net v plienkach, vzal na pomoc záhradníka od fachu. Ten mi na mojich stromoch poukazoval postupy a iné múdra. Samozrejme, že zo 2-3 krát stromy vyzerali pomaly jak telegrafné stĺpy, no potom už vyzralo, ako sa patrí...samozrejme, že by sa dalo možno aj lepšie, ale mňa teší aj ten môj výsledok a následná úroda.

    Viete niekto odporučiť dobru stránku, alebo knihu o strihaní stromov ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.