Zavrieť

Porady

Dedičské konanie - nedodržaný sľub

Dobrý deň, chcem sa informovať ako máme postupovať, keď pri dedičskom konaní v roku 2012 sa sestra zaviazala že sa postará o hrobové miesto a spraví pomník rodičom, súhlasili sme a tým zdedila na to eurá, ktoré jej boli vyplatené z Domu sociálnych služieb v čiastke do 700,00€. Peniaze minula a nič nespravila. Je rok 2019 to znamená 7 rokov nič. Dá sa s tým niečo robiť?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mária27
Ak je to v dedičskom rozhodnutí, môžete to do 10 rokov vymáhať bez premlčania. Pošlite jej výzvu s tým, že to urobíte vy a pošlete jej platobný rozkaz.
5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Janka 66 áno viem, tu ide o princíp....Keby bola aspoň začala niečo riešiť...Nejde mi o peniaze, ale o daný sľub...Jasné že to je písomne u notára podchytené....Ďakujem za info
misoft
Len jej to pripomeň a spomeň, že rodičia sa musia v hrobe obracať, keď vedia, aká je ona ****.
Janka 66 veď som jej to pripomenula......to na ňu neplatí....
misoft Tak jej potom pripomeň iné.... až sa ONA pominie, pôjde ta dole a potom po nej ani pes neštekne a z hrobu bude len kopa hliny. Ako ona k svojim predkom, ak sa jej to vráti stonásobne.
Janka 66 To je karma.....už sa to začína diať, deti na ňu zabúdajú aj na Vianoce....Nechcem jej nič zlého priať, každého všetko zlé dobehne, len som sa chcela informovať či sa dá niečo robiť s tým čo sľúbila a nesplnila, peniaze minula. Asi nič...Viem že to je malá čiastka, tu mi išlo o princíp....
  zbaliť

dmc je offline (nepripojený) dmc

dmc
Mate to pisomne dohodnute ?

Len tak na okraj - 700 € - - vies v akych sumach sa pohybuje pomnik - resp uprava hroboveho miesta ?
7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Janka 66 viem.....ide o sľub ktorý dala, čakala som, že začne hrob rieši. Peniaze vzala, aj cele dedičstvo ......a nič...Ďakujem
Oliwa Celé dedičstvo? 7 rokov čakania - na čo? Už zrejme aj zabudla, na čo tie peniaze minula... Teda ak ich nedala trebárs ako zálohu na pomník a pomník sa nekonal...
Janka 66 Nie, nie,......minula na stávkovaní...tam sú- smutné
Tweety Takže terazky rodičia nebudú mať pomník? Smutné.
Oliwa V inej téme je uvedené, že malo ísť o obnovu pomníka:
https://www.porada.sk/t314190-kedy-s...e-konanie.html
Do rodičovského hrobu bol pochovaný ich zosnulý bezdetný syn a jeho sestra (teta zadávateľky) ho za zdedené peniaze mala dať obnoviť - tak som to pochopila ja.
Tweety Tam ale píše o tete, nie sestre,tak ktohovie, ako to vlastne je,......
Janka 66 správne
  zbaliť

Chobot je teraz online Chobot

Chobot
Poznáš to: "Sľuby sa sľubujú ....".

Robiť sa s tým dá jedine to, že sa znovu všetci poskladáte na pomník. Alebo to necháte tak neupravené.

Či to má zmysel od nej vymáhať? Ty ju poznáš, my nie. Tak si vieš odpovedať.
Janka 66 Myslela som si...aj tak ďakujem

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
Janka - ja by som ti navrhla, že najskôr si sadnite spolu - a nech sestra aspoň zhruba vyučtuje, čo všetko platila. lebo napr aj výdavky s pohrebom určite boli, neviem, či ste si to všetko vyrovnali medzi sebou .. napr aj poplatky obci za hrobové miesto zrejme platí ... No a zisti ceny za pomníky!
len pre info - ja som napr dala okolo 100 eur len za vytepanie mena na existujúci pomník.
ak to nepomôže a myslíš, že si veľa peňazí nechala - potom použi postup - čo Mária napísala☺
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Janka 66 Ďakujem
Katy a R teraz pozerám tvoje doplnenie... nuž asi to už nevyriešiš (ten môj návrh asi bude nanič) - smutné! aspoň skontroluj, či nedlhujete aj za hrobové miesto - lebo ho obec môže aj zrušiť (ak sa dlhšie neplatí)
Janka 66 nie nedlhujeme, to som platila ja....to mám pod kontrolou
  zbaliť

Dedičské konanie - nedodržaný sľub

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.