Zavrieť

Porady

Ako riešite sťahovanie zrážok do depozitu pred doručením exekučného príkazu?

Servitech

Servitech je offline (nepripojený) Servitech

Servitech
Mám príkaz na začatie exekúcie, mala by som zrážky začať sťahovať do depozitu. Ale máme dosť časté presuny zamestnancov a niekedy sú u nás len mesiac napr. Stiahnem im do depozitu, ukončí pracovný pomer, môžem mu peniaze hneď vrátiť ak stále nemám exekučný príkaz ? Ako dlho držíte zrážky v depozite?

Doteraz som to riešila tak, že napr. Začal pracovný pomer 15.1.2019, 17.1.2019 mi prišiel príkaz na začatie exekúcie, neriešila som a čakala na exekučný príkaz. Pracovný pomer ukončil 30.1.2019, stále nemám exekučný príkaz. Odoslala som informáciu exekútorovi, že pracovný pomer bol ukončený.

Ale teraz keď bude ten istý prípad, stiahnem mu zrážku do depozitu, ukončí pracovný pomer, exekučný príkaz ešte nemám, kedy môžem zrážku vrátiť zamestnancovi?

Konkrétny príklad, s ktorým si neviem dať rady :
Zamestnanec začal PP 21.8.2018. 24.9.2018 mi bol doručený príkaz na začatie exekúcie. Do depozitu som mu nesťahovala. PP bol ukončený 24.10.2018. Informácia o skončení PP bola exekútorovi zaslaná 2.11.2018. Teraz gro problému. 23.1.2019 mi prišiel Exekučný príkaz, v ktorom mi exekútorka podčiarka, že : Povinný bol u Vašej spoločnosti zamestnaný do 24.10.2018.

Nerozumiem čo odo mňa teraz očakáva...Ak by som mu to aj stiahla do depozitu, určite by som to tam nedržala 3 mesiace. Ako postupuje vy ??
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času
  ivka70

  ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

  ivka70
  Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
  Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
  Registrovať
  kvjetecko

  kvjetecko je offline (nepripojený) kvjetecko

  kvjetecko
  súhlasim s ivka70 - tiez drzime v depozite zrazene peniaze az do nekonecna.... ale priebezne sa informujem u exekutorov ze ci sa s tym nieco deje, kedy vydaju exekucny prikaz. U niektorých to mam ulozene aj niekolko rokov v depozite.
  zlatka.b

  zlatka.b je offline (nepripojený) zlatka.b

  zlatka.b
  Ano depozit môže byť do nekonečna, po desiatich rokoch som sa informovala u exekútora, či mu to ešte nemôžeme poslať, lebo zamestnanec už u nás nie je 8 rokov zamestnaný. Odpoveď bola, že ešte nie, lebo si dlžník neprevzal informáciu o začatí exekúcie. Tak držím depozit ďalej. Zaujímavá by bola situácia, keby sa firma dostala do konkurzu. Mám však aj prípad, keď bola v roku 2009 urobená zrážka do depozitu, v roku 2015 prišiel papier od exekútora, že zastavuje exekúciu. Chceli sme zadržanú sumu vrátiť už bývalému zamestnancovi a zistili sme, že v roku 2012 zomrel. Už by som potrebovala aj detektívnu kanceláriu, keby som mala pátrať po dedičoch.

  Ako riešite sťahovanie zrážok do depozitu pred doručením exekučného príkazu?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.