Zavrieť

Porady

Obsahuje balik s objednanym tovarom z aliexpress aj doklady o kúpe?

Mam len jednu otazku: co obsahuje balik s objednanym tovarom z aliexpress ??? je tam nejaky doklad - faktura , ,dodaci list a podobne? Vdaka
Naposledy upravil Richard : 05.06.19 at 13:50
Richard Bolo by fajn upresniť otázku, pre aké potreby chceš doklady. Do účtovníctva, alebo?
didi6 Ano, presne tak, do uctovnictva :-) dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Do uctovnictva das doklad z colneho konania -JCD, k colnemu konaniu prilozis to, co mas k dispozicii.

    Ak kupujes tovar do s.r.o. tak uvadzas udaje sro a nie svoju sukromnu adresu konatelky.

    Nezabudni, ze mas aj dalsie povinnosti ako dovozca suvisiace s umiestnovanim vyrobkov na trhu v SK a EU.

    Bolo by dobre si najst aj uctovnika.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    didi6 ano dakujem, to viem... lenze, ked tovar nepresiahne 22 eur aj tak mi vystavia JCD? uctovnicku mam, len momentalne je prec mimo SK a tak zatial sama patram po infoskach :-) ak mi predajca na moju ziadost posle mailom fakturu tak potom by to malo byt v poriadku si myslim... pisala som im a fakturu mi poslu, tak uvidim vdaka zatial
    avalik ale faktura musi byť na sro, nie na teba ... sro je samostatny pravny subjekt, to nie si ty
    didi6 Ale ved to viem preboha nie som tupana oooh :-D
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    nie.

    zvyčajne býva na adresnom štítku napísané, čo to je (napr gift) a aká je toho cena (čo je zhruba desatina normálnej ceny). To je ich špecialita, že uvádzajú vždy iné ceny, násobne nižšie. aj na prípadných dokumentoch, ktoré by boli vnútri. potom je to problém, ak zásielku rieši napr. DHL v colnom konaní.

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    nic take tam nieje,pokial si kupujes elektroniku a pod.tak tam sa moze nachadzat manual ale nie je to pravidlo,poslednu dobu coraz castejsie posielaju iba link odkial sa stihne manual ...naco to potrebujes?pre colnicu?to sa posiela na vyzvu vypis z uctu a rozpis objednavky z ali...
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    didi6 velmi pekne dakujem :-) som v tom novacik, no mam svoju firmu sro som neplatca DPH a rozmyslala som ze odtial nieco kupim a skusim predat nejedna sa o velke veci faktura mozno vzdy do 20 eur ... len neviem teda ako to zlegalizovat co sa tyka uctovnictva , ako preukazem co som vlastne nakupila? a staci mi ako podklad uhrada cez banku? neviem pytam sa , aby som nieco nevyviedla a bude zle :-) ak mate s tym skusenosti , tak kludne aj do sukromnej spravy, ak sa to neda tu zverejnit, ale vdacna budem za vsetky postrehy a rady , pretoze toto som nikde nenasla a to som preluskala cely internet uz tyzden sa tu kutrem
    vulxy to zas tolke skusenosti nemam,ja si objednavam len pre seba alebo rodinu..
    didi6 jo a dalsia vec, nakupovat mozem na svoje meno ako konatelka , ci tam mam radsej zadat namiesto mena nazov firmy?
    didi6 aha no ved ok :-) pisala som to tu , ze keby nahodou niekto skusenost mal tak ti dakujem ... lebo viem ze kopec eshopov tam nakupuje , len sa neviem nikde dopatrat ako to dokladuju
    Nandrolon Do účtovníctva to legálne nijako nedostaneš.
    didi6 dakujem :-) asi mi to je jasne a poradit mi nevies prosim?
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Od Aliho som este nekupil nic, ale ine e-sopy mi po objednavke poslu do mailu potvrdenie o jej prijati, potom o expedicii tovaru aj s rozpisom poloziek, ich cenami a ich sucet.
    Na skusku kup nejaku drobnost pre sukromne pouzitie a zistis.
    didi6 ano dakujem, presne to som urobila a ake su tie ine stranky? :-)
    vicktor Ziadne uzasne nezname stranky, ale bezne e-sopy, 90% nieco na auto - ziarovky, aditivum, pneumatiky, autokozmetika, ... Obvykle sa k nim dostanem cez heureku a pod.

    mirosvetly je offline (nepripojený) mirosvetly

    mirosvetly
    Ked je cena pod hranicou pre clo a doplatenie dane, nemáš žiadny klasický papierový doklad. Môžeš si vystrihnúť nálepku s kusom igelitového obalu. Návody prikladajú, aspoň podľa mojej skúsenosti.

    Ale tovar, kde prichádza do úvahy reklamácia, by som tam nekupoval.
    Naposledy upravil mirosvetly : 05.06.19 at 03:39 Dôvod: opravil som medzery
    vicktor Na aky tovar reklamacia neprichadza do uvahy?
    Vsetko by malo byt funkcne.

    Obsahuje balik s objednanym tovarom z aliexpress aj doklady o kúpe?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.