Zavrieť

Porady

Faktúra za darčekové poukážky a DPH

Dobrý deň, firma vystaví faktúru za darčekové poukazy na nákup v našom obchode. Vystaví ju bez alebo s DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Pozri toto: https://www.financnasprava.sk//_img/...H_2019_PFS.pdf

    Ja v súčasnosti chápem úhradu za darčekový poukaz buď ako kauciu (platba prijatá na bližšie neurčené tovary alebo služby) alebo ako zlohu na presne určený druh tovaru alebo služby. Kauciu nezdaňujem, zálohu áno.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marions Ďakujem, to je veeeeeľmi dlhééééé.....potrebovala som rýchlo vystaviť faktúru, vystavila som s DPH, dúfam, že to je správne, že pri jednoúčelovom poukaze je to s DPH
    marions Prepisujem faktúru........bude bez dph..... to platí až od 01.10.2019
    KloferHladny A prečo bez DPH ? A prečo s DPH ?
    marions No pochopila som, že keď vystavím faktúru na darčekové poukazy po 01.10.2019 bude faktúra s DPH a keď do 30.09.2019 bude faktúra bez DPH. Či sa mýlim?
    KloferHladny Podľa mňa budú dve formy poukazov, t.z. "konkrétne" a "abstraktné" a podľa toho bude režim DPH
    marions Áno, ja som písala už o tých jednoúčelových. Je to na nákup v konkrétnom obchode nášho tovaru a s jednotnou DPH, len som si neskoro všimla, že od 01.01.2019 to ešte neplatí.... Tak faktúru som napísala bez DPH ako doteraz
      zbaliť

    Faktúra za darčekové poukážky a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.