Zavrieť

Porady

Dodací list - potvrdenka

Prosím o radu.
Živnostník opravoval u nás v spoločnosti žalúzie. Platili sme v hotovosti, on nám vydal iba Dodací list - potvrdenku. Má tam meno, adresu, IČO, DIČ, dátum... dolu na potvrdenke je, koľko bolo zaplatené v hotovosti a kedy, pečiatka, podpis. Pýtala som faktúru s príjmovým pokladničným dokladom - žiadna snaha, on vraj 15 rokov vydáva iba toto a všetkým to stačilo. Dodací list je bez čísla. Naozaj to stačí? Ak nie, na aký zákon, predpis sa môžem odvolať, keď to budem od neho pýtať? (nie je platca DPH)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    zatial ti nik neodpovedal, skusim ja....ale odpoved treba brat s rezervou:
    myslim ze by to mohlo byt OK, ak vravis ze su tam vsetky potrebne udaje. ide vlastne o dodaci list s potvrdenkou, len je to na jednom papieri. dal by som mu navyse podpisat VPD vystaveny tebou.

    na mnohych fakturach je uvedene, ze faktura je zaroven dodaci list, preco by to nemohlo platit aj naopak, ze dodaci list je zaroven faktura?

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    Ved potvrdenka je vlastne dokladom o platbe v hotovosti, faktúra nemusí byť.
    Vykonané práce sú na dodacom liste.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Ak si vydala peniaze z pokladne v hotovosti, potrebuješ, aby Ti dodávateľ prác podpísal Tvoj výdavkový pokladničný doklad. On si vypíše príjmový pokladničný doklad, a takto si vzájomne vymeníte svoje doklady po jednom exemplári. Dodací list potvrdzuje len skutočnosť, že práce boli vykonané, v dôsledku čoho nastal účtovný prípad v pokladnici. Je to absolútne netransparentný postup.

    tacika je offline (nepripojený) tacika

    tacika
    S rôzne dodacie listy, pokiaľ sa použil DODACÍ LIST-POTVRDENKA, daňový doklad, tak je všetko v poriadku. Si myslím, že iný už neexistuje.
    V prípade iného DL Vy zaúčtujte ten dodací list a písomne vyzvyte dodávateľa o vydanie príjmového dokladu s faktúrou - doporučenie do vlastných rúk-tento doklad priložte ku dňu zaúčtovania. V prípade daň.kontroly dostanete 3-5 dní na doloženie fa s príj.dokladom dodávateľa. Potom sa s nim spojte-vysvetlite situáciu s nahlásením nezaevodovania príjmu a nebojte sa, za 2-3 minúty máte všetko na stole aj s ospravedlnením.

    Monika68 je offline (nepripojený) Monika68

    Monika68
    No veď práve ten príjmový doklad mi odmieta vydať. Vraj tá potvrdenka dolu na dodacom liste slúži ako príjmový doklad. Dodací list nemá číslo, ak by mal slúžiť za daňový doklad, mal by mať predsa číslo, nie?
    Vždy som si myslela, že tržby za služby platené v hotovosti sa eviduju buď prostredníctvom ERP, alebo faktúr s príjmovým pokladničným dokladom. Je možné, že stačí aj Dodací list-potvrdenka bez čísla??? Uzná mi to daňový úrad?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    tacika
    S rôzne dodacie listy, pokiaľ sa použil DODACÍ LIST-POTVRDENKA, daňový doklad, tak je všetko v poriadku. Si myslím, že iný už neexistuje.
    V prípade iného DL Vy zaúčtujte ten dodací list a písomne vyzvyte dodávateľa o vydanie príjmového dokladu s faktúrou - doporučenie do vlastných rúk-tento doklad priložte ku dňu zaúčtovania. V prípade daň.kontroly dostanete 3-5 dní na doloženie fa s príj.dokladom dodávateľa. Potom sa s nim spojte-vysvetlite situáciu s nahlásením nezaevodovania príjmu a nebojte sa, za 2-3 minúty máte všetko na stole aj s ospravedlnením.
    Ty by si vydala peniaze z pokladne bez potvrdeného výdavkového pokladničného dokladu? A následne uplatňovala do výdavkov ďalšie položky za telefóny a poštovné a pod.? Pri hmotnej zodpovednosti za vedenie pokladnice je potrebné byť absolútne opatrný a konať v zmysle príslušných účtovných a daňových zákonov. Ja ako konateľ by som pri námatkovej inventarizácii pokladne bola veľmi, veľmi nepríjemná.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    Monika68
    Dodací list nemá číslo,
    ten dodaci list by mal mat cislo !!! mozno pan zivnostnik takyto doklad ani nezahrnie do uctovnictva....

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Ja som mala podobný prípad:SZČO chodila nakupovať do čínskych skladov v BA. Dostávala len DL. Na DÚ mi povedali /kontrolórka/, že ak zdaní príjem z predaja tohto tovaru, nevidí dôvod, prečo by nemohla dať DL do nákladov - teda kúpu tých vecí. Tiež som bola z toho .

    Monika68 je offline (nepripojený) Monika68

    Monika68
    Zdeni
    Ja som mala podobný prípad:SZČO chodila nakupovať do čínskych skladov v BA. Dostávala len DL. Na DÚ mi povedali /kontrolórka/, že ak zdaní príjem z predaja tohto tovaru, nevidí dôvod, prečo by nemohla dať DL do nákladov - teda kúpu tých vecí. Tiež som bola z toho .
    No to ti teda pekne tá daňováčka poradila. Keby boli na daňových úradoch všetky pracovníčky také, tak by sme hádam nemuseli ani účtovať

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Monika68
    No to ti teda pekne tá daňováčka poradila. Keby boli na daňových úradoch všetky pracovníčky také, tak by sme hádam nemuseli ani účtovať
    Všetky odpovede boli vcelku Ok až na jednu malčkosť. Každý doklad, ktorý dám z ruky musí mať nejaké číslo.
    Opravár žalúzií mal na dodacom liste mať uvedené číslo zákazky a je to OK.

    Potvrdenka o zaplatení už samostatné číslo mať nemusí, ale musí mať uvedenú odvolávku na číslo zákazky ak nie je súčasťou zákazkového alebo dodacieho listu.

    apo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.