Zavrieť

Porady

Faktúra za nákup automobilu z Belgicka

mám faktúru z nákupu automobilu od predajcu vozidiel, kde píšu: "Oslobodené od DPH podľa čl. 39bis,l belgického zákona o DPH pre dodávky v rámci spoločenstvo (2006/112/ES, čl. 138. Týka sa to použitého tovaru"

Nevie mi niekto poradiť, čo to znamená?

Mala som podobnú faktúru s trocha iným textom, v ktorom boli všetky 3 možnosti zdanenia minulý rok a nikto mi nevedel poradiť.... ani z daňového riaditeľstva /teda tam mi odpísali citáciu všetkých možností/

Rozmýšľam, aké je menšie zlo.
Je lepšie dať ju ako samozdanenie aj keď to samozdanenie nebude? Hrozí v takom prípade pokuta? Lebo ak ju nedám do DP DPH a malo by to byť samozdanenie tak to je asi horšie podľa môjho názoru.
Naposledy upravil marions : 13.02.19 at 15:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Pozri na finančnej správe "https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/kupa-a-predaj-auta-neobchodnik"
    Čl. 138 = Ide o normálne nadobudnutie tovaru z iného ČŠ. T.z. v belgicku ho niekto kúpil a odpočítal DPH a následne ako použité predal na Slovensko v režime zodpovedajúcom nášmu §43.
    V DPH to uvedieš ako nadobudnutie tovaru z iného ČŠ = "samozdanenie"
    Pozor ! V prípade, že auto je určené na ďalší predaj (si autobazár), máš povinnosť podať okrem DPH aj iné výkazy ...

    Záver: Ak auto nebolo kúpené za účelom ďalšieho predaja (bude zaradené v majetku), potom ho vykazuješ ako nadobudnutie tovaru z IČŠ.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marions Ďakujem veľmi pekne. A minulý rok som mala faktúru z textom:

    "Oslobodené od DPH v rámci trojstrannej transakcie. Prenesená daňová povinnosť Články 141 a 197 smernice o 2006/112/ES o DPH. Týka sa to použitého tovaru."

    Môžete mi poradiť, čo znamenajú tie články? Moc by mi to pomohlo....
    marions Aké výkazy podávajú autobazáre na DU okrem DPH?
    Žabinka Záznamy o vozidlách z IČŠ..
    Zákon o DPH §70 Vedenie záznamov - ods.6
    marions Ďakujem a to je nejaké tlačivo na to?
    KloferHladny https://www.financnasprava.sk/sk/ele...log-formularov " - pozri DPH - Záznamy o kúpených pozemných motorových vozidlách
    marions Ďakuijem veľmi pekne
    marions To sa má v termínoch DP DPH podávať? Bude to pokutované za každý mesiac?
    KloferHladny Že vraj áno ...
    Žabinka Nuž, zrejme to závisí od správcu dane.. Ja som si nevšimla že od 1/2018 vzniklo na to tlačivo a posielala som to stále ako moju tabuľku ktorú som si vytvorila.. V 3/2018 mi volala správkyňa dane že mám poslať nové opravené záznamy na novom tlačive, že teraz ma len vyzýva bez pokuty..
    marions Ďakujem
      zbaliť

    Faktúra za nákup automobilu z Belgicka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.