Zavrieť

Porady

III.pilier a uplatnenie v DP A za rok 2018

Dobrý večer, práve robím daňové priznanie typu A - zamestnanec má príjem zo závislej činnosti podložený potvrdením, kde v riadku 10 /suma zrazených príspevkov na doplnkové dôchodkové sporenie/ je uvedená suma 50€. Výpis, ktorý obdržal zamestnanec od spoločnosti, ktorá uzatvorila zmluvu je uvedený preukázateľný príspevok za rok 2018 - 40€. Predpokladala som, že Výpis s potvrdením by mali sedieť, čo sa týka príspevkov. Prosím usmernite ma, akú čiastku uviesť na DP v riadku 41. Veľmi pekne ďakujem.
6 komentárov     zbaliť
Mila123 poistenie vzniklo v priebehu roka 2018? platby sú po 10,- €mesačne?
edúlik Áno, od 06/2018. Zamest.10€ a zamestnáv.7€.
Tweety Ak si prispieva od jüna 10 €, potom by na tom potvrdení od zam-ľa mal mať ešte vyššiu sumu. Aj je tak, ako tvrdíš, vyzerá, že ani to potvrdenie nie je dobré.
Mila123 ja by som dala iba 40€ do odpočtu, také je potvrdenie
edúlik Tiež sa prikláňam k sume ktorá je uvedená na potvrdení zo spoločnosti, ktorá zmluvu uzatvorila. Uvediem tých 40€. Ďakujem Vám za pomoc.
Tweety Môže to byť tým, že zrážku z dec. majú v januári ale to je logické. Potom je všetko ok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Podstatné je potvrdenie od zamestnávateľa. Hoci by sa tie sumy mali rovnať. Nepredpokladám, že chyba je u zam-ľa.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Ja si myslim, ze podstatne je potvrdenie od DDS, ved danovnik si moze prispievat aj individualne, nemusi len cez zamestnavatela. A noze mat na potvrdebi od DDD aj opacne - vyssiu sumu.
    Tweety Môže si prispievať aj mimo mzdu ale to by na potvrdení mal vyššiu sumu a on má
    od DSS nižšiu.
    edúlik Ešte predsa len otázka - sumu zaplatených príspevok do DDS uvádzam v DP A len na riadku 41. Pri výpočte by som mala postupovať podľa § 4 ods. 3 Zákona o dani z príjmov? Môžete mi prosím poradiť ako postupovať, priznám sa nie je mi to jasné. Ďakujem.
    Mila123 áno je to na r. 41, áno postupuješ podľa § 4 ods. 3 ZDP (t.j. do príjmov dávaš všetko to čo máš na potvrdení )
    pretože súčasťou DP typ A je povinná príloha - Potvrdenie o vyplatených príjmoch - od zamestnávateľa)
    edúlik No nejako sa pletiem s tým III.pilierom, v riadku 10 Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch FO má uvedenú sumu pr. 50€. Týchto 50€ ide do riadka 41 /jedine týmto som si istá/, ale priznám sa ďalej neviem kde ten príspevok DDS uviesť. Budem veľmi vďačná za odpoveď. Ďakujem.
    Mila123 nerozumiem, prečo si to pletieš....veď to je to isté , t.j. r. 10 z Potvrdenia a r. 41 z DP typ A
    edúlik Myslela som si, že z toho príspevku DDS vznikne väčšia vratka dane, ale keďže mala nižší príjem,nebolo z čoho odpočítať. Ľudovo som to asi napísala, ale chápem tomu správne? Jej ale vznikol daňový preplatok nakoľko úhrn príjmov od zamestnávateľa bol vo výške cca. 3350€, vracajú jej odvedenú daň.
    Katy a R aká vyššia vratka dane??? Hádam si nemyslíš, žeby jej DU vrátil viac, ako zaplatila na preddavkoch?
    S tým jej príjmom úplne stačí uplatniť si len základnú NČZD na daňovníka - a ešte aj tam má rezervu. Všetku daň jej vrátia!
      zbaliť

    III.pilier a uplatnenie v DP A za rok 2018

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.