Zavrieť

Porady

Všetky príjmy alebo iba zo živnosti do DP

V roku 2018 som bola zamestnaná na dohodu január - marec, tento príjem bol cca 260 Eur (preddavky platené neboli). Potom som si otvorila živnosť (v apríli). Apríl - máj som pracovala na dohodu (príjem cca 1000 Eur) ale aj na živnosť (príjem xy Eur). Zaujíma ma: príjem 260,00 Eur musím zarátať do DP, v tom čase som ešte nemala pridelené DIČ. Mám podať 2 DP???? Jedno s rodným číslom a druhé s DIČ-om???? Musím do DP zarátať príjmy z dohôd aj keď tie príjmy neboli vyššie ako 1915 Eur??? Alebo môžem podať DP len zo živnosti a príjmy z dohody nemusím uvádzať v DP?????
Naposledy upravil ivka70 : 18.02.19 at 19:52 Dôvod: ????????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    katarínka - vitaj na porade!
    A keby si si najskôr prečítala pravidlá - našla by si odpoveď na tvoju otázku (tých tém je tu strašne veľa) - a tie otázniky veru neurýchlia odpovede ☺
    DP sa vždy robí jedno - zo VŠETKÝCH (celosvetových) zdaniteľných príjmov. - za kalendárny rok (teraz aktuálne za rok 2018)
    robíš DP typ B
    pozri si poučenie (FO B) https://www.porada.sk/t314333-poucen...ok-2018-a.html
    Katarína* Ďakujem veľmi pekne.

    Všetky príjmy alebo iba zo živnosti do DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.