Zavrieť

Porady

Čína, vzorka zdarma

Dobrý deň, mám prípad, keď mi čínsky dodávateľ zaslal vzorky tovaru zdarma. Celkom tomu nerozumiem, keďže som na firme iba krátko, preto Vás prosím o pomoc. Sú to vzorky tovaru, ktoré slúžia iba pre naše účely, u nás je tento tovar nepredajný. Neprijímame ich na sklad. Je pri nich priložená faktúra, ktorú však nebudeme uhrádzať. A teda ju zrejme ani neúčtujem, lebo veď načo to evidovať, ak viem, že sa to nikdy neuhradi ??? Dopravu a colné konanie nám bolo vyfaktúrované inou dodávateľskou firmou, teda to zaúčtujem priamo do nákladov? Do fiškálneho vyclenia v bežnom prípade zahrňam cenu tovaru, prepravy, colného konania a z toho vypočítavam dph (na vstupe i výstupe). Ako však postupovať v prípade, že tovar neúčtujem... zahrniem do fiškálu iba prepravu a colné konanie? Je to správne? Neviem, či som to uviedla presne, keďže zatiaľ tomu celkom presne nerozumiem, no snáď mi niekto poradí...
ivka70 .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Hm, neprijímaš na sklad. A kde ? Veď ide o niečo, čo prešlo colnicou. Ak je to bezodplatné, potom napr 112/648 v ocenení ROC (colnú hodnotu tovar isto mal, aj clo Ti vyrúbili, aj doprava Ťa niečo stála)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katka0208 No takto to u nás na obchodnom oddelení funguje, že to neprijímajú na sklad. Neviem, som z toho zmätená, no myslím, že evidovať by sa to nejak malo. Samozrejme, ved vravím, že nám bolo vyrubené clo i faktúrovaná doprava. Ide o tovar, čiže by som ho mala prijať príjemkou na účet 132 v cene (clo+doprava)?
    KloferHladny áno, len to nie je obyčajná príjemka (tú účtuješ napr 132/321). 111/379 clo 111/321 doprava 111/648 colná hodnota ??, 112/111 príjemka
    Katka0208 no bežný postup: 131/321 - fa za tovar, a rovnako tak i za prepravu, 131/379 - clo, a príjem tovaru na sklad 1322/131. Takže to preženiem cez účet 132/648?
      zbaliť

    Čína, vzorka zdarma

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.