Zavrieť

Porady

dedičstvo

zomrela mi sestra bezdetná,vdova jediným žijúcim súrodencom som ja brat.Jeden
brat zomrel pre 35rokmi ako 20 ročný a druhý zomrel pred 20 rokmi v Austrálií.Po nom sú dve deti,ktoré už 2 krát boli súdom uznané za dedičky po otcovi.Teraz však
ich notár vylúčil z dedičstva ,nakoľko nemajú úmrtný list po otcovi.Ich otec od nich
odišiel a oni sa o umrtný list nezaujímali.I napriek tomu tento istý súd im dedičstvo
uznal.Dostal som výzvu zo súdu,aby som nahlásil osobu z kultúrneho alebo
pracovného prostredia,ktorá bude zastupovať mojich bratov,ktorí zomreli pred
35 rokmi je to choré.Zaujatosť notára je očividná neviem čo robiť,poradte mi!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    neviem o akej zaujatosti?
    Ak sa dedí zo zákona - tak dedičia sú súrodenci v tomto prípade - a ak niektorý súrodenec zomrel, na jeho miesto nastupujú jeho deti .
    pozri 3. skupinu
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...807mDt-FjlGMYD

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Notár nemôže navrhnúť prisúdenie dedičstva nikomu inému len vám ako dedičom v tretej skupine = súrodencom alebo ich deťom. Dedičstvo, ani jeho časť, nemôže ani pripadnúť štátu, nakoľko existujú zákonní dedičia. V prípade, že by notár nerozhodol, alebo rozhodol zle, nastupuje súdne konanie. Pri prieťahoch žiadajte výmenu notára. Notár je len poverený súdom na prerokovanie dedičstva.

    Ak nemôžu deti získať úmrtný list, môžu tvrdiť, že ho už predložili v predchádzajúcom konaní (aj keď sa zo spisu stratil ). Môžete súdu prípadne oznámiť, že sa ho pokúsia získať a dodať v priebehu dedičského konania.

    Na zastupovanie dedičov osobou z kultúrneho alebo pracovného prostredia neexistuje zákonné ustanovenie. Nežijúci bratia ani nie sú dedičmi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.