Zavrieť

Porady

Stavebné práce faktúrované do EÚ

Prosím, potrebujem súrnu radu. Slovenský platiteľ dph chce faktúrovať stavebné resp. montážne práce (spadajú do sekcie F klasifikácie CPA), no nemeckému platiteľovi dph registrovanému pre dph iba v nemecku. Musím tieto služby faktúrovať vrátane dph??? A ak by bol nemecký platiteľ registrovaný i v SR pod slovenským ič dph, v tom prípade by to bola fakturácia bez dph? Resp. ak by som sa ja ako slovenský platiteľ zaregistroval v nemecku,... ? Neviem ako z toho von, ide mi o to, či je nejaká možnosť fakturácie týchto stavebných prác bez dph? Prosím o radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Pozri https://podpora.financnasprava.sk/18...miesto-dodania

    Otázka č. 2 - Stavebné práce dodané slovenským platiteľom na nehnuteľnosti nachádzajúcej sa v SR
    Slovenský platiteľ poskytol pokrývačské práce na nehnuteľnosti nachádzajúcej sa v SR pre podnikateľa, ktorý má sídlo v ČR. Ako ma slovenský platiteľ vystaviť faktúru? Uvedie slovenskú daň?
    Odpoveď
    Miesto dodania je SR – tam, kde sa nachádza nehnuteľnosť. Z uvedeného vyplýva, že daň je splatná v SR. Slovenský platiteľ vo faktúre uvádza slovenskú DPH. Dodané práce uvádza v daňovom priznaní v riadku 03 a 04. V kontrolnom výkaze sa predmetné služby uvádzajú v časti A1.

    Záver: Fakturuješ s DPH. Ak by sa dodatočne registrovali pre DPH, môžu si DPH vypýtať cez prvé riadne daňové priznanie.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katka0208 Ale ja faktúrujem služby, ktoré boli vykonávané v nemecku, nie v SR
    KloferHladny To nie je predmetom slovenskej DPH, ale nemeckej. Musíš pozrieť Nemecký zákon o DPH, či Ti tam nevznikne povinnosť registrácie, daňová povinnosť ...
    KloferHladny Každopádne vystavíš faktúru bez slovenskej DPH
    Katka0208 Takže tým pádom budem teda faktúrovať bez DPH? Uff... neviem, dnes naraz veľa nakopených problémov a už neviem kadiaľ kam... Len zistiť či sa nemá registrovať v nemecku? Ďakujem krásne za pomoc tu i vedľa
      zbaliť
    Katka0208 nemyslím, že v tomto prípade platí § 69, keďže Nemec je registrovaný iba pod nemeckým ič dph... či?

    Stavebné práce faktúrované do EÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.