Zavrieť

Porady

Výmena kotla

Dobrý deň, poprosím o radu. Som SZČO, platca DPH, JÚ. Menil som na predajni pokazený kotol na kúrenie za nový. Starý som odviezol do šrotu, bolo mi vyplatená suma za šrot 70 eur. Ako to mám zaúčtovať? Ako POZD bez DPH?Ďakujem za odpovede. V prípade nejasností doplním otázku.

Vie mi dakto poradiť?
Naposledy upravil lotina : 21.02.19 at 10:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lotina No myslím, že ani neviem, či pri kontrole nebudú potrebovať niečo, čo mi ako tak dokáže, že kotol som menil a dal si ho do nákladov. Ale veru neviem.
    marleau keby som mal mať doklad o každej vŕtačke a píle, ktorú vyhodím že som ju vyhodil a kúpim novú....
    lotina teda, že bolo nutné ho meniť, jasné že od nového kotla mám doklady a aj vyjadrenie, že sa pokazil.
    lotina chápem, len toto bola vysoká položka a dal som ju hned do nákladov. ale ak myslíte, že netreba, tak nebudem nič riešiť.
    marleau nie som ekonóm, ale ak by som mal mať doklad, že ho likvidujem, tak si zoženiem taký, ako že som za likvidáciu platil a nie inkasoval
      zbaliť

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    Ano je to pozd. Dph nie je prijem ovlyvnujuci zaklad dane. Fakturu vystavite s prenosom danovej povinnosti na prijemcu, za predpokladu, ze je prijemca plnenia platitel dph. Fakturu neuvediete v kontrolnom vykaze ani v danovom priznani. Ak prijemca nie je platitel dph, fakturu vystavite bez prenosu danovej povinnost s dph.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.