Zavrieť

Porady

Platobna neschopnost kvoli zdraviu

Ahojte,

som SZCO a kvoli nepriaznivemu zdravotnemu stavu nie som v poslednej dobe schopny splacat svoje uvery v bankach, takisto zdravotne a socialne poistenie.

Svoje bezne podnikanie som musel v podstate zanechat a ked sa da (tzn. niektore dni), jazdim Taxify, ale to postacuje iba na zaklady. Navyse ma sprevadza smola - jedno auto (pozicane) mi naburali, druhe (vlastne) teraz skapalo uplne, musim sa stahovat a pod.

Nebol som hospitalizovany ani PN (PN pre mna nema vyznam).

Niektore z uverov mam poistene pre pripad invalidity a podla jedneho lekara by som mal mat na invaliditu narok, lenze:
- vybavenie invalidity trva cca pol roka (2 mesiace na spisanie ziadosti - iba osobne + 1 mesiac na predvolanie + 2-3 mes. na rozhodnutie)
- kedze som posledne roky vela nezarabal (tzn. platil nizke poistne), dochodok by som mal asi minimalny
- v platobnej neschopnosti som uz teraz - najblizsie tyzdne mi banky zrejme uvery spoplatnia

Teoreticky som schopny aspon trochu, niekedy, nieco zarobit, ale to uz postacuje iba na zakladne potreby. Zamestnat sa je ale momentalne nemozne.

Exekuciu zatial nemam, ale zrejme pride a to bude dalsi problem, lebo ked mi zablokuju ucty, nebudem uz schopny nijako zarabat ani platit.

Kvoli mojmu stavu je narocne vela vybavovat.

Cital som si o osobnom bankrote - volal som do centra pravnej pomoci, ale najblizsi termin, aky mi mohli dat na konzultaciu, je oktober. Ked budem mat medzitym zablokovany ucet, tak to uz bude jedno...

Nasiel som niekolko firiem, ktore sa specializuju na oddlzenie podobnych pripadov, ale neviem, ake su seriozne a co vlastne prakticky robia.

Potreboval by som nejake rady, co by som mohol robit. Hlavne potrebujem, aby mi nezablokovali ucet a mohol som aspon nejak fungovat, kym sa (mozno) nedam doporiadku :/

Diky vopred.
Naposledy upravil Sykes : 21.02.19 at 16:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Iná cesta k osobnému bankrotu ako cez Centrum právnej pomoci neexistuje. Zapíš sa do poradovníka a čakaj. Keď vieš, čo ti hrozí, tak načo sú ti peniaze na účte?
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sykes Momentalne peniaze na ucte nemam, lenze dufam, ze budem moct nieco zarobit (inak skoncim na ulici), a to sa bez pristupu k uctu da len velmi tazko.

    Napr. Prva oddlzovacia na webe pise, ze moze spisat papiere a tym preskocit poradovnik v CPP. Ak spravne chapem, tak ten poradovnik je iba na konzultaciu a samotne oddlzenie je potom rychlejsie (pretoze nie je zadarmo).

    Lenze bez exekucie sa osobny bankrot neda a exekucii sa musim vyhnut, takze Hlava 22.
    Dáša_ a dobre si si prečítal, čo tá firma píše? Žiadosť na osobný bankrot sa odovzdá na Centrum právnej pomoci (CPP)...... Možno ti pomôžu za peniaze vypísať papiere, ktoré ti pomôžu v centre vypísať zadarmo.... A poradovník nepreskočíš. Môj osobný názor je, že poradovník je preto, aby regulovali počet bankrotov. Inak by boli súdy zavalene a nestíhali by. Majú totižto veľmi krátky čas na vybavenie.

    Bez exekúcie to nepojde.
    ivka70 to som chcela podotknut, musi byt voci tebe vedena aspon jedna exekucia, aby si mohol ziadat onosobny bankrot
    Sykes Ved preto sa pytam na skusenosti a ine moznosti. CPP sa so mnou bude bavit najskor v oktobri. A exekucii sa proste potrebujem vyhnut. Ostatne aj tak neviem, ci by bol pre mna osobny bankrot unosny.
    Dáša_ Tak som sa práve dozvedela, že tie firmy za to berú čiastku niekde okolo 200€. Za vypísanie formulárov, ktoré nie sú bežne dostupné ne webe. A údajne sa môže stať, že to CPP zoberie aj bez čakania. Ale je to také neoverené. Naviac, pokiaľ nemáš exekúciu, jediná cesta je zminimalizovať náklady, súbežne požiadať o invalidný dôchodok....
    Sykes Minimalizovat naklady... Akoby som chodil na Bahamy. Ja si teraz nemozem dovolit ani opravit auto, ktorym zarabam a idem na cas byvat ku kamaratovi, lebo nemozem platit regulerny najom. A ked sa nedam zatial dokopy, tak asi budem potom byvat v pokazenom aute.

    Mozno skusim stretko s nejakou takou firmou. Minimalne davaju jedno stretnutie zadarmo a mozno sa nieco dozviem. Takisto poskytuju aj moznosti spravy zavazkov, co sice neviem co je, ale mozno by vedeli nejak pomoct.

    Aj tak by som rad vedel, ci su nejake ine moznosti. Neviem, ci sa tym oddlzovacim firmam da vobec verit, o plateni za sluzby ani nehovorim.
    Dáša_ pozri, na vybavenie ID potrebuješ hlavne lekárske správy. Začni odtiaľ. Ja som si žiadosť na pobočke SP podávala sama. Do čoho si dal peniaze z úverov?
    Sykes Lekarsku spravu mam. Vcera som sa (konecne) dovolal zodpovednej osobe na SP, povedala mi, ze ziadost treba podat osobne a je na to cakacia lehota. Termin sa da vybrat aj na internete a veru, ked ako predmet vyberies ID, najblizsi termin uz je az april.

    Ono ale kedze mi aj tak chyba par mesiacov do dostatocneho poctu rokov, by som mohol ID dostat az niekedy od leta - ale kedze mam nedoplatok na SP a bude este rast, tak ho nedostanem aj tak.

    Na co som pouzil peniaze, nebudem specifikovat. Na gambling to nebolo.
      zbaliť

    Platobna neschopnost kvoli zdraviu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.