Zavrieť

Porady

Daňové priznanie k dani z príjmov PO a zaškrtnuté políčko o ročnom obrate a platiteľ DPH

Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Kristina27
v DP PO sme zaškrtávali políčko ak bola PO platiteľom DPH a políčko ročný obrat presiahol 500 000 eur pri výpočet DL. Teraz sa DL už neplatí. Je potrebné tieto políčka zaškrtávať? Ja som zaškrtla. Nevadí?
Dáša_ ono to má stále význam - keď chceš započítať zaplatenú licenciu z minulosti. Môžeš započítať len tú daň, čo je nad prislúchajúcu daňovú licenciu. akokeby licencia stále platila
Kristina27 Aha, ďakujem :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    maped

    maped je teraz online maped

    maped
    K tejto otázke by som sa aj ja chcela spýtala, ak iba umorím straty a nič iné, pre platiteľa dph na prvej strane DPPO nič nezaškrtávam? Ani že je platiteľ dane z pridanej hodnoty? Ďakujem.
    Naposledy upravil maped : 06.03.19 at 11:33
    zuzana

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    To potrebujem vedieť i ja, ak mi vyšla daň za rok 2018 nižšia ako daň.licencia a nezapočítavam licenciu, treba zaškrtnúť políčka Platiteľ dane z prid.hodnoty a obrat alebo nie?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    SáraE Môžem sa opýtať či už náhodou nepoznáte odpoveď? Ďakujem.
    Žabinka stačí si preštudovať poučenie (mmch je dostupné na stránke FS) a odpoveď budeš poznať..

    Ak daňovník uplatňuje započítanie daňovej licencie podľa § 52zk zákona a § 46b ods. 5 zákona, zaškrtne pole na prvej strane a zároveň vyplní riadok 810, t. j. uvedie sumu daňovej licencie, ktorú by teoreticky platil (podľa kritérií, ktoré spĺňa k poslednému dňu zdaňovacieho obdobia, za ktoré podáva priznanie napr. k 31.12.2018), ak by v príslušnom zdaňovacom období vykázal daňovú stratu alebo daň nižšiu ako je ustanovená výška daňovej licencie. Započítanie daňovej licencie vykoná daňovník v riadkoch 910 až 1000 a vyplní tabuľku K.

    a teda.. započítavaš DL z minulých období? ak áno, zaškrtávaš obe políčka.. nezapočítavaš DL? nezaškrtávaš..
    SáraE Ďakujeme.
    mrkva4 ahoj, ak mám novozaloženú firmu zaškrtávam len políčko platca DPH? Alebo aj´nejaké iné kolonky o neplatení licencie? dakujem
      zbaliť

    Daňové priznanie k dani z príjmov PO a zaškrtnuté políčko o ročnom obrate a platiteľ DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.