Zavrieť

Porady

Diety tuzemská a zahraničná pracovná cesta

Prosím o radu ako vyplatiť diety počas jedného dňa? Na Slovensku 5,5 hod. potom v Čechách 7 hod. a nakoniec v Nemecku 11,5 hod.
Podľa mňa za Slovensko 4,80 eur a za 18,5 hodiny v zahraničí 45 eur nemecká dieta, viac hodín.
Otázka, keď vyplatím za deň plnú zahraničnú dietu, mám nárok ešte aj na Slovenskú dietu??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno tak, správne. A k tomu nároku , vznikol mu nárok aj za čas PC na Slovensku.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    PBEA ďakujem, vidím to aj v zákone? Pretože ma auditor upozornil, že keď ma vyplatenú plnú zahraničnú dietu, tak nárok na Slovenskú mu nevzniká.
    ivka70 a auditor to cim zdovodnuje? ja tam nikde vylucenie naroku nevidim .....
    Tweety Áno,vidíš to v Zákone.
    Chobot Áno, je to § 16 ods. 1:

    § 16 Vylúčenie súbehu náhrad
    (1)
    Pri zahraničnej pracovnej ceste patrí zamestnancovi za čas pracovnej cesty na území Slovenskej republiky stravné v eurách v rozsahu a za podmienok ustanovených v § 5; ak zamestnávateľ neumožní zamestnancovi stravovať sa zvyčajným spôsobom, môže uplatniť § 5 ods. 3.

    Toto ustanovenie vlastne vylučuje to, že by sa stravné počítalo podľa krajiny, kde strávil najviac času - čo sa týka územia SR. Teda čas na území SR sa nezapočítava do celkového času trvania zahraničnej cesty. Preto treba cestu rozdeliť na zahraničnú časť a na tuzemskú časť. Za každú časť sa náhrady vypočítavajú osobitne.

    Čiže v tvojom prípade to bude tak, ako si uviedla.
    PBEA on povedal, keď vyplatím plnú zahraničnú, tak slovenskú nevyplácam
    PBEA áno tak to robím
    Chobot Nech to podloží legislatívou.
      zbaliť
    PBEA Ďakujem

    Diety tuzemská a zahraničná pracovná cesta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.