Zavrieť

Porady

Daň z príjmu predaja bytu v zahraničí

Ahojte,

v r. 2009 som si kupil byt v Madarsku, ktory tento rok (2019) predam. Po nete som si to uz zistoval a ak som to pochopil spravne:
Na zdanenie tohto prijmu ma pravo Madarsko. Tam plati, ze dan z prijmu z predaja bytu sa neplati, ked som bol vlastnikom bytu najmenej 5 rokov. Tym padom tento prijem nie som povinny zahrnut do danoveho priznania na Slovensku, vsak?

Vopred dakujem za odpoved!
S podravom, k
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    pokiaľ si bol vlastníkom bytu viac ako 5 rokov ani tu nie je povinnosť zahrnúť tento príjem do daňového priznania

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Existujú v rôznych štátoch rôzne dane.

    Jedna daň je daň z príjmu. Tú platíš v krajine svojej daňovej rezidencie.

    Ale existujú aj dane z prevodu majetku, majetkových práv, cenných papierov a kapitálového majetku a tie môžu byť predmetom dane v krajine predaja aktíva.

    Maďarsko takúto daň má. Ide o daň z prevodu kapitálového majetku. Avšak táto sa v prípade nehnuteľností vzťahuje na takú nehnuteľnosť, ktorú máš vo vlastníctve viac ako 5 rokov. toto oslobodenie sa ale vzťahuje iba na obytné nehnuteľnosti. Nie na nehnuteľnosti komerčné.

    A teda ak ide o obytnú nehnuteľnosť, tak nemusíš ani v SR ani v Maďarsku zaplatiť žiadnu daň, ak si vlastníkom viac ako 5 rokov.

    Ak by šlo o komerčnú nehnuteľnosť, tak musíš v Maďarsku zaplatiť daň vo výške 25 percent z rozdielu nadobúdacej ceny nehnuteľnosti a ceny predajnej.
    keruka Diky za doplnenie. Urcite je to uzitocna informacia. Je to ale byt v cinziaku na obytne ucely. Ziadna komercna cinnost sa tam nevykonavala.

    Daň z príjmu predaja bytu v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.