Zavrieť

Porady

Upratovanie "na cierno" ?!

Prosim vas o radu, ako sa zbavit neziaducej upratovacky v bloku. Dlhe roky sme si v nasom bloku upratovali chodbove priestory samy, cize kazdy si upratoval svoje poschodie. Vsetko bolo v najlepsom poriadku a v bloku bol vzorny poriadok. Avsak kvoli lenivosti niektorych ludi sme si najali na upratovanie firmu ktora nam upratovala blok cca.2 roky. V tom case zacala jedna sukromna osoba z ineho bloku vnucovacim sposobom presviedcat ludi aby upratovaciu firmu odvolali a ju poverili upratovanim nasho vchodu. V podstate mne by to bolo uplne jedno kto nam vchod upratuje ale ta pani upratovacka ma o 90% nizsiu upratovaciu schopnost ako ta firma. Bohuzial ide o totalne agresivnu osobu, ktora sa kazdemu len vyhraza a nadava a ktoru nevieme dostat z tejto upratovacej pozicie. (Prischla tu ako zuvacka na topanke). Prosim vas poradte nam ako sa tejto zeny oficialne-rozumne raz a navzdy zbavit. Dakujeme za napady , rady a nazory.
10 komentárov     zbaliť
vicktor Na cierno - mam rozumiet ze bez zmluvy? Potom ju ako platite a ako uctujete?
Ak bez zmluvy, jednoducho jej neplatte, zadarmo asi nebude pokracovat.
topogan Zmluvu nema s nami uzavretu ziadnu. Akurat drzo chodi od bytu do bytu vyberat za upratovanie 3E/mes. pricom ludia ktori sa jej boja nakolko som to uz spominal ze je drza, bezociva a agresivna, kazdemu sa len vyhraza, dokonca bola uz aj vo vezeni, tak jej vecsina ludi radsej za upratovanie zaplati AJ ked nic neupratuje. Nase bytove spolocenstvo ako aj policia je v tomto bezmocna a vraj konat voci nej nemozu. Preto som chcel len sa spytat ci neexistuje nejaky legalny sposob - niekde ju uz udat, ze upratovanie vykonava na cierno a tym padom jej to bude legalne zakaze. dakujem
ivka70 Ale ona nic nevykonava na cierno, vy ste ti sprosti, co jej davaju peniaze len tak.
Policia ani spolocenstvo vas nijako neochrania, ked davate dobrovolne 3 eur mesacne niekomu.
Staci jej prestat davat peniaze.

Spiste si peticiu, ze od 1.4 si upratujete sami, a oznamte jej, ze ste sa tak rozhodli. Ze o jej sluzby uz zaujem nemate a nebudete ju platit.
Postavit sa jej drzosti musite sami, nikto to za vas neurobi.
topogan Rozumiem ti ivka 70,
len akosi mi to nejde do hlavy, ze pokial viacej ludi komusi dava za nieco peniaze tak tu nieco predsalen nie je v poriadku. Ma z toho neopravneny zisk. Neber to tak ze jej to zavidim ja alebo susedia, no neupratuje kvalitne to je jasna vec, je drza (raz si uz pytala peniaze pol rok vopred) a profituje.
Pride nam to vsetkym ako dan.podvod, alebo bezdovodne obohacovanie sa formou nasilneho spravania sa.
Katy a R však jej dobrovoľne dávate peniaze! (môže to považovať za dar☺). Načo to robíte? Alebo si tie peniažky príde pýtať so zbraňou v ruke, alebo nejakým vyhrážaním? - to už by bola iná káva!
topogan jasne, takze ohlasit ju na danovom je blbost - iba sa vsetci strapnime, pokial som pochopil :/
ivka70 a ze zebrakovi na ulici da kopec lusi dobrovolne peniaze, aj u neho ide o neopravneny zisk ? na danovom nemas co hlasit, vzoprite sa sami a nenechajte sa terorizovat ...
marleau prečo ja nemám šťastie na takýchto ľudí, ja by som to s nimi vyriešil raz dva, určite by sa to moralistom z iných vchodov nepáčilo ale tým zúčastneným asi áno, no ak mám ponúknuť mierové riešenie, tak vymeňte zámky a nepúšťajte nikoho neznámeho cez bzučák
alaya1 ved ked nechcem, neotvorim dvere....nevidi sa mi to, ze raz ju chceli a teraz uuz nie. Kto ma zalusk na jej flek?
buchač Ku samotnému problému sa nejak nevyjadrujem, to nemá význam, nakoľko sa mi ani len nechce veriť, že by sa niečo také udialo.

Snáď len poznamenám, že ak (podľa daného infa) platíte takouto formou...nuž nie ste normálni.

-------------------

Ak policajti nereagujú, je potrebné dať podnet - žalobu na prokuratúru.

§ 226 Trestný zákon

Neoprávnené obohatenie
(1) Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že neoprávneným zásahom do technického alebo programového vybavenia počítača, automatu alebo iného podobného prístroja alebo technického zariadenia slúžiaceho na automatizované uskutočňovanie predaja tovaru, zmenu alebo výber peňazí alebo na poskytovanie platených výkonov, služieb, informácií či iných plnení dosiahne, že tovar, služby alebo informácie získa bez požadovanej úhrady alebo peniaze získa neoprávnene, a spôsobí tým na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

---------------------------------

topogan (Včera 13:09) Jasne sme nenormalni ja to aj priznavam, no vsetci mame deti a nik z nas by nebol statni ak by si zurivost vyvrsovali napr. nedajboze na nasich detoch, kaslat na auta, ale deti.

Inak toto som potreboval, dakujeme caw
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dajte navrh do programu na schodzu a tam si odhlasujte iny sposob zabezpecenia upratovania.
    bud teda, ze si chcete zabezpecovat upratovanei sami (aj napriek par lenivcom) anechcete ho mat zabezpecene externe alebo ze chcete upratoaciu firmu (a nie jednu osobu na dohodou).
    Ak to vacsina odhlasuje, zvysok uz je na spravcovi.
    Vy sluzbu platite, vy mate pravo rozhodovat o podmienkach.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Dav, misoft, Žabinka, topogan, Anina2, Katy a R
    6
    bettylou Presne tak, treba dať upratať aj upratovačku...

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    1. prestať ju platiť. ak v tom vidíš nejaký problém, tak rozviň. ak nemá zmluvu, nemáte čo odhlasúvať.
    2. začať platiť firmu (len s tými to ide dolu vodou, resp. "zamestnanci" sa striedajú jedna radosť a jeden horší ako druhý)

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    No konečne si to dal dokopy. Čo chceš riešiť právne/úradne keď si problém spôsobujete sami ? Nič som si neobjednal, nič nezaplatím. A už vôbec nie za niečo s čím som nespokojný. Kto to má vyriešiť za vás ? Policajt alebo daňák ? Však ste zaplatili dobrovolne a bez papiera a ona to berie ako dar.
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    topogan Jasne rozumiem, rodinu ma ako *mafiu* prestane ktokolvek platit, odnesie si to niektorého auto. Je to agresivna osoba s este agresivnejsimi detmi, bratrancami a spol. ....... Takze aj tu je prava pricina preco jej ludia davaju peniaze aj ked vsetci somreme a sme z toho na nervy uz, vsetci mame strach a priznam sa ze aj ja. Ked som jej ako prvy prestal platit vyhrazala sa, ze si to odnesie moje auto.
    Preto nas zaujimalo ci s touto osobou vie konecne raz a navzdy urobit poriadok nejaky urad kde dame podnet.
    lubko6394 Zavolaj si buď buchača tuto z porady alebo po prepustení sa kontaktuj na Zsuzsovú, možno budeš Maznák 2. Dnes nie je problém zaznamenať čokoľvek a podať TO. Auto ? Však ho mám poistené a poisťovňu bude zaujímať za koho má zaplatiť. TČ sa začína tuším okolo 300 Eur a to pri poškodení auta nie je problém dosiahnuť.
    topogan Jasne, lenze tejto peripetii by predchadzala velmi ale velmi dolezita neprijemna hnusna astresujuca a aj dlhotrvajuca neprijemnost a tou je dokazovanie.
    Teda radis nam vsetkym sediet a nocovat v autach ???
    len to nie prosim ta
    lubko6394 Ak sa nedá z okna alebo balkónu tak trebárs toto: https://www.dod-tec.sk/dod-rc500s-ka...hoCfX8QAvD_BwE
    topogan Uz som konecne dostal radu od buchaca

    Podavame kompletne vsetci trestne oznamenie, vdaka . Snad sa to podari zbavit sa votreleckej lenivej upratovacky, zneprijemnujucej nam vsetkym nase zivoty.
    Oliwa K tomu trestnému oznámeniu: spôsobila Vám škodu na majetku vyššiu ako 266 €? Ako chcete dokázať, že ste jej niečo platili? Príjmový doklad na 3 € Vám zrejme nevystavovala... To, čo by ste dali na súdne poplatky, investujte radšej do výmeny zámku a magnetických kľúčov, prípadne kamerového systému, keď sa tak bojíte o autá. Bude to rýchlejšie a účinnejšie.
    misoft Nuž - to je jedna vec, druhá je, že oni ju tam nechcú, dali jej najavo, že je nežiaduca. V podstate, sú spoluvlastníkmi - a upratovačka NIE JE spoluvlastníkom - teda VSTUPUJE na cudzí pozemok, do cudzieho objektu NEOPRÁVNENE - tuším sa to volá neoprávnený vstup na cudzí pozemok. A na základe toho môžu podať TO.
    lubko6394 Tiež to tak vidím. Dokladu niet, nazve to darom a škoda bude 0. TO v takomto stave bude zastavené.
    Oliwa Myslím že nebude ani prijaté.
    lubko6394 Misoft - to je síce pravda, ale vstúpi do spoločných priestorov a obháji sa že išla niekomu na návštevu, poprípade že upratuje za nejakú dôchodkyňu... Bude málo dôkazov a možno ani jeden použiteľný.
    buchač Oliwa (Včera 14:38) K tomu trestnému oznámeniu: spôsobila Vám škodu na majetku vyššiu ako 266 €?
    ================
    Počty, obyčajné počty (nie matematika) proste nepustia.

    Obyčajný príklad, ktorý budem aplikovať na náš vchod, kde je 20 bytov...čiže :

    20 bytov x 24 mesiacov x 3€ = 1.440€

    V prípade trestného oznámenia, ktoré podpíšu, a aj na súde dosvedčia pravdivosť daného skutku, by sa asi súd skôr priklonil na stranu žaloby....a to ešte nevravím o iných aspektoch - vyhrážanie dotyčnej a aj jej rodiny.


    P.S.:
    Nepozeraj na problém ako účtovníčka, bankárka, počtárka lóve...
    ...a nepozeraj príliš často "Súdnu sieň".
    lubko6394 Buchač - podľa mňa síce dobre počítaš, ale oni dávali dobrovoľne. Tu je podľa mňa problém. Nemôžeš sčítať 2 roky. 24 x si dal a teraz ich chceš späť ? Takže 24 x ti to vyhovovalo a teraz sa ti to nepáči ? Ak by to aj policajti vzali tak nepredpokladám že by počítali sumár, maximálne tak poslednú platbu. A ešte by sa čudovali čo od nich vlastne chceš keď dávaš dobrovolne.
    buchač lubo...poviem inak.

    Dáš dobrovoľne zálohu na kúpu bytu (domu, auta,...), no dotyčný ti následne nič nepredá a ani zálohu nevydá.
    Koľko takých prípadov už bolo....a aj ich úspešne vyhrali a to aj bez nejakého papiera ?

    Podľa mňa je v tom upratovaní pointa v tom, že dotyčná osoba brala peniaze za nevykonanú prácu.
    Obyvatelia baráku jej tie peniaze dávali predsa v dobrej viere, že práca je/bude vykonávaná.
    lubko6394 Nebola to predsa záloha ale odmena za (ne)vykonanú prácu. Dáš 24 záloh keď sa nič nevykonáva ? To nie je jednorázová akcia. Konieckoncov ak by som bol na mieste tej baby a vyšetrovateľ sa ma pýtal ako to bolo tak by som odpovedal že som upratoval a kedže mi ľudia tie 3 Eurá každý mesiac platili tak museli byť predsa spokojní. A možno susedia sú väčšinovo spokojní a akurát zadávateľovi sa to zdá veľa za (ne)vykonanú prácu.
    buchač lubko6394 (Dnes 14:49) A možno susedia sú väčšinovo spokojní a akurát zadávateľovi sa to zdá veľa za (ne)vykonanú prácu.
    ===============
    Ver alebo nie...a vieš, že som sa aj nad tým hneď zo začiatku zamyslel ?

    Zvyšok už nejak neriešim...to nemá význam.
    lubko6394 Je to dnes moderné. Zaplatím a som ticho a hľadám spôsob ako neplatiť bez toho aby som musel povedať: nedám. To mi majú povedať policajti že nabudúce nemám platiť a dajú mi ochranku aby som nemusel zaplatiť 3 Eurá ? Btw. neviem si vôbec predstaviť že by som osobne musel takýto problém riešiť. Naozaj by to razdva vyriešila jedna echtovná baba.
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Keď som to tu celé prečítala, rozum sa mi zastavil. Asi by si s ňou skôr poradila jedna žena, ako 15 posratých chlapov, či koľko vás tam v celom vchode je. Vie vôbec tá baba, že ju nechcete? Predpokladám, že ani nie.
    topogan Vyssie som doplnil ako to s tou nasou p.upratovckou vlastne je, nuz este vas prosim mrknite sa na to. dakujem vsetkym

    Upratovanie "na cierno" ?!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.