Zavrieť

Porady

Toaletny papier na pracovisku

Ahojte!

Chcel by som sa opytat, ci existuje zakon co by ukladal zamestnavatelovi povinnost poskytnut zamestnancovi toaletny papier na WC.

Ak ano, kde mam ohlasit jeho porusenie?

Dakujem.
Naposledy upravil alastor : 24.08.06 at 19:05
Usporiadat
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
alastor
Este mam otazku ohladom pristupu na WC.
Na chodbe kde pracujem WC nie je. Musim prejst az do druheho kridla budovy. Tam je ale ina katedra a dvere si zatvaraju. Kluce zial nemam. Ako sa tam dostanem. Ak nejde niekto nahodou okolo, tak nemam inu moznost len ist na ine poschodie. Ako daleko ma byt taky zachod od mojej kancelarie?
Tak toto asi naozaj nie je nikde upravené, ono sa to skôr počíta kapacitne, určitý počet ZC na jednu toaletu.

dana
Naposledy upravil dana9 : 24.08.06 at 13:13
0 0
alastor alastor

alastor je offline (nepripojený) alastor

dana9
Tak toto asi naouej nie je nikde upraveé, ono sa to skôr počíta kapacitne, určitý počet ZC na jednu toaletu.

dana
No, ale ked namam kluce, mam vzdy chodit za vratnikom, aby mi otvoril a pockal ma pred zachodom, kym vyjdem, aby mohol zas zamknut? Kto bude zatial na vratnici? Nemam obstarat nejaku docasnu nahradu?
0 0
alastor alastor

alastor je offline (nepripojený) alastor

A este mam jednu otazku.
kolko casu moze zamestnanec stravit na WC pocas pracovnej doby. Ak to nie je nikde ukotvene v zakonoch da sa to dost zneuzit, lebo niektory zamestnanci si tam robia osobne veci namiesto urcenych pracovnych povinnosti.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alastor
No ja pracujem v statnom zariadeni - na univerzite. Nemam teda napisat radsej na ministerstvo socialnych zariadeni, prace a rodiny?
Išla by som s mojím problémom za svojím priamym nadriadeným, on určite bude vedieť tento malicherný problém vyriešiť k spokojnosti, a ak nie on sám, tak na univerzite je tým určite niekto poverený, kto má v kompetencii takého problémy riešiť.
0 0
alastor alastor

alastor je offline (nepripojený) alastor

Tweety
Išla by som s mojím problémom za svojím priamym nadriadeným, on určite bude vedieť tento malicherný problém vyriešiť k spokojnosti, a ak nie on sám, tak na univerzite je tým určite niekto poverený, kto má v kompetencii takého problémy riešiť.
Vdaka. Asi sa obratim priamo na dekana a on uz bude vediet, co s tym.
0 0
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

pre brano:
hmmm, tvoja poloha gps sa mi nezda, 49 severnej sirky a 18 juznej (?!) dlzky?!
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Gabi03
Ešte aj na toto predpis?!
Práve sa rozbieha firma a tvorím všetky možné smernice od odpisov, cez majetok, inventarizáciu, registratúrny poriadok... a ešte tvoriť aj na toaletný papier?!!!
zapracuješ do iného predpisu, napríklad OOPP, stačí jednou vetou, že toaletný papier je pravideľne doplnaný na WC, aj inšpektor bude spokojný.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ibaka
zapracuješ do iného predpisu, napríklad OOPP, stačí jednou vetou, že toaletný papier je pravideľne doplnaný na WC, aj inšpektor bude spokojný.
A čo tak interval?, lebo pravidelne môže byť aj raz denne,týždenne, mesačne, ročne,....
0 0
alastor alastor

alastor je offline (nepripojený) alastor

Tweety
A čo tak interval?, lebo pravidelne môže byť aj raz denne,týždenne, mesačne, ročne,....
A co tak "podla potreby". Tu sa pravdaze mysli na velku potrebu tvojich zamestnancov.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Švanda, ale práve čo sa týka OOPP nemáme (hádam ani nepotrebujeme), lebo sme len kancelária. A čo sa týka BOZP a PO, práve tie nám vypracúvajú externe.
0 0
alastor alastor

alastor je offline (nepripojený) alastor

A aka ma byt vlastne kvalita toaletneho papieru na pracovisku?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Mám pocit, že alastor iné problémy ani nemá, iba s tým toaletným papierom a veciam s tým súvisejúcim
V akej sfére to vlastne pracuješ? Idem aj ja.
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
alastor
A este mam jednu otazku.
kolko casu moze zamestnanec stravit na WC pocas pracovnej doby. Ak to nie je nikde ukotvene v zakonoch da sa to dost zneuzit, lebo niektory zamestnanci si tam robia osobne veci namiesto urcenych pracovnych povinnosti.
Tak to uz je na hrane porusovania ludskych a osobnostnych prav ,myslim urcenie casu, kolko moze byt ZC na WC.
Ale tiez som pocula, ze v niektorych firmach maju na dverach kancelarii "evidenciu dochadzky", aby mali prehlad, co ich ZC robia pocas prac. doby, resp. kolko casu travia v kancli, a ak su prec dve hodiny tak ich teoreticky niekto moze prist vyspovedat. Ale to zavisi od typu roboty.

dana
Naposledy upravil dana9 : 24.08.06 at 13:53
0 0
alastor alastor

alastor je offline (nepripojený) alastor

Gabi03
Mám pocit, že alastor iné problémy ani nemá, iba s tým toaletným papierom a veciam s tým súvisejúcim
V akej sfére to vlastne pracuješ? Idem aj ja.
No, v zivote cloveka sa vyskytuju chvile, ked vestku svoju pozornost sustredi len na jednu vec. Ako ja teraz, kedze mi velmi treba...

Momentalne som zamestnany ako vyskumny pracovnik. Ako sa vsak mozem vedou, ked nemozem uspokojit zakladne fyzicke potreby.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

alastor
A aka ma byt vlastne kvalita toaletneho papieru na pracovisku?
No ale to už hádam stačí
Sledujem toto tu už hodnú chvíľu a mám pocit, že "výskumný pracovník" sa "zabáva". Myslím, že sú oveľa vážnejšie problémy ako to, či ti dá zamestnávateľ toaletný papier - akej hrúbky, dľžky, šírky a čo ja viem čo ešte Buď rád, že máš zamestnanie a že dostaneš výplatu. A tvoj problém by som ja riešila asi takto: daj si vyrobiť kľúč, neotravuj vrátnika, toaletný papier si dones z domu - ak ak na ten toaleťák nemáš pošli čislo účtu, uveď spotrebu toaletného papiera a ja ti pošlem primeranú čiastku. .
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

alastor
No, v zivote cloveka sa vyskytuju chvile, ked vestku svoju pozornost sustredi len na jednu vec. Ako ja teraz, kedze mi velmi treba...

Momentalne som zamestnany ako vyskumny pracovnik. Ako sa vsak mozem vedou, ked nemozem uspokojit zakladne fyzicke potreby.
To máš pravdu. Aj ja som pracovala "až" 1,5 mesiaca vo firme, kde sa ani dvere na toalete nedali zavrieť. A k tomu ako jediná ženská!
Ale riešiť kvalitu papiera?!
0 0
alastor alastor

alastor je offline (nepripojený) alastor

Pepa
No ale to už hádam stačí
Sledujem toto tu už hodnú chvíľu a mám pocit, že "výskumný pracovník" sa "zabáva". Myslím, že sú oveľa vážnejšie problémy ako to, či ti dá zamestnávateľ toaletný papier - akej hrúbky, dľžky, šírky a čo ja viem čo ešte Buď rád, že máš zamestnanie a že dostaneš výplatu. A tvoj problém by som ja riešila asi takto: daj si vyrobiť kľúč, neotravuj vrátnika, toaletný papier si dones z domu - ak ak na ten toaleťák nemáš pošli čislo účtu, uveď spotrebu toaletného papiera a ja ti pošlem primeranú čiastku. .
No, ale to nie je sranda. Ja to tiez tak riesim, ale vies kolko krat zabudnem a nekupim ho. Potom musim odist z prace skor, hoc by som este rad nieco urobil. Kluc je najmenej. Radsej zidem o poschodie nizsie. Tam su zachody ovela krajsie. Dozadujem sa len svojich prav.

PS: Mam jemnu plet (ale to uz je len sranda)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alastor
No, ale to nie je sranda. Ja to tiez tak riesim, ale vies kolko krat zabudnem a nekupim ho. Potom musim odist z prace skor, hoc by som este rad nieco urobil. Kluc je najmenej. Radsej zidem o poschodie nizsie. Tam su zachody ovela krajsie. Dozadujem sa len svojich prav.

PS: Mam jemnu plet (ale to uz je len sranda)
Ale tam, kde ho budeš používať:p, pleť nemáme, alebo sa mýlim? :p
0 0
alastor alastor

alastor je offline (nepripojený) alastor

Tweety
Ale tam, kde ho budeš používať:p, pleť nemáme, alebo sa mýlim? :p
No je to mozne, ale aj tak nemam rad tie nekvalitne, co rezu ako lopuchy
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
alastor
A co tak "podla potreby". Tu sa pravdaze mysli na velku potrebu tvojich zamestnancov.
Z čítania tejto témy si každý spraví úsudok ....pre mňa je to dosť veľký humor ...... scenár do relácie "SOS"..Papeky...Feky end Peky .

Je neskutočné čítať otázky od zadávateľa ...vysokoškolsky vzdelaného človeka -vedecko výskumného pracovníka .

Ak sa mýlim , tak sa vopred ospravedlňujem . Ale doposiaľ ma nepresvedčila vážnosť témy .

----------------------------------------------------------------------
To malo byť zaradené skôr - téma - "Srandičky"
Naposledy upravil Zita5 : 24.08.06 at 14:24
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať