Zavrieť

Porady

Aká je výška bonusu na zaplatené úroky?

Prosím Vás, chcem sa len uistiť či počítam správne. Zamestnanec mi doniesol potvrdenie k zmluve o úvere uzatvorenej 02/2018, že výška zaplatených úrokov predstavuje sumu 394,59EUR.
V rámci ročného zúčtovania mu môžem teda uznať 50% z tejto sumy 197,30EUR?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Kedze zmluva je od 02/2018; jeho max. mozny bonus bude zo sumy 400 € (400 €/12*11) = 366,67 €
    Maximalne mu teda mozes uplatnit 50% z tejto sumy, teda 183,33 €.

    https://www.danovecentrum.sk/aktuali...dc-11-2018.htm
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Danah12 Nieje to tak, že maximálna možná suma, ktorú môžem uznať je 366,67 a kedže 50% zo sumy je 197,30EUR tak môžem uznať celú časť? Ja som to takto pochopila.
    misoft Nejaké divné počty: 366,67 = 100%, koľko je 50%?
    Nie 197,67, ale 183,33!
    ivka70 Pozri si link.
    Max. suma, ktoru mozes uznat je 400 eur, ale ta sa krati podla poctu mesiacov trvania uveru a platenia urokov, a to pises, ze zacalo az od februara, preto ma narok len na 11/12 zo 400 eur.
    Mozes uznat maximalne 50% z jeho naroku.
    CHIC Danah12 spravne to chapes, uplatnit si moze 50% zo zapl.urokov max. vsak do sumy 400 € pomerne poctu mesiacov urocenia. Uplatnis 197,30€
    Anik myslím, že je tam dosť nešťastný príklad a ten vedie trochu zmätočne. Ak by sa počítalo z zvyššej sumy bolo by to jasnejší príklad
      zbaliť

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    môžeš uznať tých 197,3€
    ak človek si nie je istý stačí to zadať na fin. správe do DP typ A a samo to vypočíta
    správne
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Danah12 Skúšala som to zadať na finančnje správe, ale talčivo samo nepočítá. Ďakujem
    Anik neviem kde sa chybička vloudila, ale mne to počítalo v pohode
    Danah12 Tak som našla editovateľné tlačivo a tam mu uznalo dokonca 361,71 EUR - 394,59/12*11.
    To už ma uplne zamotalo.
      zbaliť

    Aká je výška bonusu na zaplatené úroky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.