Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjme

Môže vydať zamestnávateľ potvrdenie o príjme s nulami v riadkoch, ked bolo
odvedené zdravotné poistenie? Práca na dohodu o vykonaní práce.
Naposledy upravil ivka70 : 06.03.19 at 11:07
3 komentárov     zbaliť
ivka70 a z coho bol oodvedene ZP, ked ma nuly v riadkoch?
k-a-t-k-a presne toto som sa pýtala pani čo vystavovala potvrdenie , že ona nevie.Tým pádom ani neviem či mu bola alebo zrazená nejaká daň.Ako mu mám urobiť daňové?
ivka70 pani by som odkazala, ze nech da udaje do poriadku a vystavi riadne potvrdenie alebo sa s tym, co mam, obratim na danovy urad, nech im tam spravia kontrolu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    k-a-t-k-a samozrejme lenže s tou pani sa nedá rozprávať jej odpoved bola že ona nevie. Čo teraz
    veronikasad Zamestnanec nech oznámi predĺženie lehoty na podanie DP a potvrdenie nech vrati zamestnavatelovi s tym, ze ak ho neopraví, postupi ho na danovy urad. P. uctovnicka bude veľmi rýchlo hľadať chybu ...
    k-a-t-k-a Ďakujem pekne presne toto urobím.
      zbaliť

    tina.mm je offline (nepripojený) tina.mm

    tina.mm
    Ak na dohodu o vykonaní práce pracoval starobný dôchodca, zdravotné poistenie mu nezrazili. Asi preto bola uvedená nula v riadku určenom na sumu zdravotného poistenia.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    k-a-t-k-a nie je to starobný dôchodca.
    Veronikasad ďakujem budem postupovať presne tak.
    milagros208 Mala som podobný prípad. Zamestnankyňa mi doniesla k ročnému zúčtovaniu doklad o príjme od iného zamestnávateľa, kde pracovala na dohodu. Nemala tam zadané zdravotné poistenie a keďže nie je starobná ani invalidná dôchodkyňa zdravotné tam byť uvedené malo. Volala som tam a vystavili nové potvrdenie, kde vyčíslili zdravotné poistenie a tým pádom aj nižšiu daň. Našej zamestnankyni to nedalo a bola sa pýtať na zdravotnej poisťovni. V poisťovni však poistená nebola a tým pádom nebolo odvedené ani poistenie.
    k-a-t-k-a V tomto prípade bolo odvedené opistné, dotyčný má aplikáciu kde m ukázalo v poisťovni úhradu. Preto ma to zarazilo že nie je na doklade žiadna suma samé nuly.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.