Zavrieť

Porady

Odpočítanie DPH pri dovoze tovaru

Ešte raz to som ja,

Mám faktúru od dodávateľa, ktorý je slovenská s.r.o., vyfakturoval mi dlažbu /nakúpený v Číne/ v USD, rozpísané na základ a DPH. Táto DPH prepočítaná kurzom sa iba odpočíta v r. 14, nedáva sa to aj do r. 04?
nevadí, že tá faktúra je v USD vyfakturovaná ako klasická slovenská, základ, DPH a spolu /len to nie je v SK ale v USD/. Troška mi to nesedí, naozaj sa tá DPH žiada od štátu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Tak tomuto trošku nerozumiem?!?!?!

    Asi napíš presne: ak Ty máš faktúru od slovenskej sročky, prečo Ťa zaujíma zdanenie iné, ako zdanenie, ktoré máš na faktúre od slovenského dodávateľa?
    Na ňom je predsa ťarcha preclenia, odvodu DPH pri dovoze tovaru. Ty nakupuješ už od slovenského predajcu. Ak Ti fakturoval v USD, prosím, ak vám to obom vyhovuje. Ale Ty musíš brať do úvahy len a len zdanenie na území SR.
    Teda, ak som správne pochopila túto dosť zmätočnú otázku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kahu
    Ešte raz to som ja,

    Mám faktúru od dodávateľa, ktorý je slovenská s.r.o., vyfakturoval mi dlažbu /nakúpený v Číne/ v USD, rozpísané na základ a DPH. Táto DPH prepočítaná kurzom sa iba odpočíta v r. 14, nedáva sa to aj do r. 04?
    nevadí, že tá faktúra je v USD vyfakturovaná ako klasická slovenská, základ, DPH a spolu /len to nie je v SK ale v USD/. Troška mi to nesedí, naozaj sa tá DPH žiada od štátu?
    Ty máš tovar od dodávateľa so slovenským IČ DPH, fa je vystavená so slovenskou dph, to je správne. Aj v rámci Slovenska sa môže fakturovať v CM, ale musí tam byť podľa zákona dph aj v Sk. Nevidím v tejto faktúre nijaký problém. To, že tovar je z tretej krajiny je problém tvojho dodávateľa a nie tvoj.
    Naposledy upravil Tweety : 24.08.06 at 15:46

    Odpočítanie DPH pri dovoze tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.