Zavrieť

Porady

Neplatné zrušenie pracovného pomeru - dátum ukončenia - dohoda

Zamestnávateľ ukončil pracovný pomer so zamestnancom 31.01.2015. Týmto dňom ho aj odhlásil z poisťovní. Prebehol súd, ktorý uznal, že výpoveď bola neplatná. Súd ohľadom výšky náhrady mzdy ešte neprebehol. Vyplatená suma by mala byť cca 33000-€ v hrubom. Zamestnávateľ v roku 2017 ukončil živnosť a navrhol zamestnancovi ako mimosúdnu dohodu sumu cca 16000,-€ s tým, že v zmluve bude, že ukončenie pracovného pomeru je 31.01.2015.
Podľa mňa je to proti súdnemu rozhodnutiu a zamestnanec by súhlasiť nemal. Ale boji sa, že súd bude trvať dlhšie a nakoniec nedostane ani tých 16000,-. Môže súhlasiť s takouto dohodou?
Naposledy upravil marions : 11.03.19 at 06:52
3 komentárov     zbaliť
Zuzanka_ba Poradit sice neviem, ale otazku by som dala do rubriky Pravo
misoft "Šikovný zamestnávateľ" - skresať 33000€ na 16000€ - teda menej ako polovicu.... a prepustený si bude musieť zaplatiť všetky odvody od 2015. Na mieste zamestnanca - nesúhlasil by som a žiadal vyplatenie podľa rozhodnutia súdu. Pokiaľ sa určí neplatnosť ukončenia PP, znamená to, že ex-zamestnávateľ (asi) bude musieť doplatiť za zamestnanca odvody (samozrejme - to už asi nebude 33000€ v hrubom, ale po odpočítaní odvodov menej - ale i tak stále viac, ako tých 16000€).
marions Aj ja si myslím, že by nemal súhlasiť, a vlastne bude podpisom zmluvy,že PP skončil 31.01.2015, že vlastne súhlasiť s tým, že PP skončil a teda vlastne to bude proti rozhodnutiu súdu, že PP bol neplatene rozviazaný.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    marions 07.03.19 15:19 priradil do Porady
    marions 07.03.19 15:18 odstránil(a) z Porady

    Neplatné zrušenie pracovného pomeru - dátum ukončenia - dohoda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.