Zavrieť

Porady

forum pre stolarov

Dobry den, uz dlhu dobu sa snazim najst dake forum pre stolarov ale bez uspechu neviie niekto o nejakom potrebujem hlavne poradit o cinkovanych spojov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Dáš predsa do Google výraz " Cinkovaný spoj "... a vybehne hento.
    https://www.google.com/search?client...cinkovany+spoj

    Dáš do Google anglický výraz daného problému " Langstroth "...klikneš na hornej lište na videá...nuž vybehne nasledovné.
    https://www.google.com/search?q=Lang...w=1366&bih=626

    Vlamko je offline (nepripojený) Vlamko

    Vlamko
    Dobry den, tiez ma to zaujima (teda hlavne polouzavrety), nieco som nasiel ohladom vypoctu pravitok. Jedno je francuzsky a druhe rusky, ale myslim, ze by to mohlo fungovat. Mam vplane dat si vypalit nejake pravitka a vyskusat to.
    misoft Či francúzske, ruské... ide o to, aké miery sa používajú na pravítku. Alebo snáď hľadáš ruské pravítko so starými jednotkami (versta)?
    Stolári asi používajú cm, prípadne "cóly" (inak palec, inch), niekedy sa používal lakeť, piaď, siaha - tie sa už nepoužívajú strašne dlho
    Takže - neviem, čo chceš vypočítavať na tých pravítkach.
    Vlamko Tie. stranky su len o vypocte tvaru pravitka podla kopirovacieho kruzku, hlbky drazky, tvaru frezy atd. (jedny vo francuzstine, druhe v rustine) Miery su samozrejme v mm. Vy mate nejake vztahove zakonitosti ohladom vypoctu pravitka? Ja si na zaklade tychto vypoctov kreslim pravitka pre vxpalenie na laser, sko aj ostatnych dielov na celkove zhotovenie pripravku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.