Zavrieť

Porady

Zrušenie tvraleho pobytu rod.prislušnika

Prosím Vás, som spoluvlastnička domu aj s matkou, sestrou/podielove vlastníctvo, matka 1/2, ja a sestra kazda 1/4/. Býva s nami aj sestrin dospelý 24 ročný syn, ktorý sa k nám nechová slušne. Akým spôsobom sa mu dá zrušit trvalý pobyt, stačí keď ho odhlasi jeden člen rodiny na urade, teda ja alebo moja matka? Lebo moja sestra /jeho matka/ ho odhlasit nechce. Zije u nas prakticky zadarmo. Máme vôbec nejaké právo, aby u nás nebýval?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Budú chcieť súhlas všetkých spoluvlastníkov . A zase - pozri na to zo sestrinej strany - má vlastné dieťa vyhodiť? - či?
    A aj keď by sa vám podarilo zrušiť mu trvalý pobyt, vaše problémy to ešte nevyrieši - on tam môže bývať so svojou mamkou aj naďalej
    Vzťahy je najlepšie medzi sebou si poriešiť ..... predpokladám, že aj so sestrou sa delíte o výdavky?
    bianka117 dakujem za odpoved, ide o to, že je problém od nich dostať aj príspevok na energie a podobne. Najlepšie zadarmo žiť a ešte je aj agresívny. Je to zložite
    Katy a R nuž ale toto ti zrušenie TP nevyrieši! Treba iné riešenie - vzťahy sú bohužiaľ zložité - a nielen u vás

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    výdavky plaťte podielovo, sestra nech platí polovicu
    afrikánka Aj keď to nesúhlasí s vlastníckymi podielmi, áno, máš pravdu, je to spravodlivé riešenie

    Zrušenie tvraleho pobytu rod.prislušnika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.