Zavrieť

Porady

Nevycerpana dovolenka po ukončení RD

Dobrý deň, vie mi niekto povedať, kolko dni dovolenky vznika pocas trvania MD a RD? Ja som nastúpila na MD 3.5.2016,po 34tyzdnoch som plynulo prešla na RD, ktora mi končí 10.6.2019. Podla vypoctov personálneho oddelenia mam 35 dni starej dovolenky a 25 dni novej. V roku 2016 som az do nastupu na MD nevycerapala ani 1den dovolenky. Dalsia moja otazka je: planujem si tuto dovolenku vyčerpať po ukonceni RD, co mi pokryje obdobie, pokym syn nenastupi do MS. Je zamestnávateľ povinny umožniť mi vycerpat si dovolenku v celku, alebo mam pocitat s obmedzeniami? Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    2016, ročný nárok,2017-18 žiaden. R.2019 zatiaľ žiaden. Ak nastúpiš, ročný nárok sa ti bude krátiť o dni na RD. Na čerpaní D sa musíš dohodnúť so zamľom. Len tak narýchlo spočítanė dni na RD, viac ako 120, krátenie o 2/12.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mima93 Ďakujem za odpoveď. Tiez mi to tak vychádza, ze stara dovolenka 35 dni je rocny nárok za r. 2016, a nova cca 25 dni, ako mi bolo povedane bude ta, co mi vyjde po krateni o dni na RD v r. 2019.
    Tweety Ročný nárok máš 35 dni???
    Mima93 Ano
    Mima93 Teda, aby som bola presna, rocny narok mam 30 dni a 5 dni tzv.dodatkovu dovolenku
    Tweety Ak by si nastúpila hneď pi skončení RD, potom 25 dní nie je správne, 35/12x10 =29.
    Mima93 Bolo mi povedané, ze cca 25. A kolko by bolo spravne? Neviem presne akym sposobom sa mi tato dovolenka krati o dni na RD. Dakujem
    Tweety Veď som uviedla,že 29. Kráti sa za prvých 100 dní o 1/12 a potom každých 21 dní zas o 1/12.
    Mima93 Aha, moc ďakujem, nevsimla som si koniec tvojej odpovede.
      zbaliť

    Nevycerpana dovolenka po ukončení RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.