Zavrieť

Porady

Volanie niekomu bez toho, aby som volala

Ahojte, od minulého týždňa sa mi stáva, že mi volajú z pre mňa neznámych čísliel. Z Poľska, z Talianska som nedvíhala, ale dnes z Čiech. A to ráno 4:30. Opätovne mi volali okolo 9:00 a zdvihla som. Ona mi hovorí, že mala odo mňa neprijatý hovor v noci 3x, a preto mi aj ráno volala a keďže som nezdvihla, tak doobeda znovu. ....obávam sa, či aj tie zahraničné hovory boli podobné, lenže ja z môjho telefónu som nikomu ani do Čiech, ani inde nevolala. Stalo sa to už niekomu? Niekto sa dostal k môjmu telefónnemu číslu? Čo by bolo najlepšie spraviť? Môže sa stať, že niekto aj napr. vidí do môjho telefónu a zneužije moje údaje? Ďakujem
11 komentárov     zbaliť
misoft Do telefónu nevidí nikto. Pokiaľ máš Android telefón, zabezpeč si ho. Neznáme čísla ignoruj. Inak - tie prezváňania - to je odrb, určrený len na to, aby ťahali z tvojho kreditu prachy. Skoč za operátorom a oznám mu, že ti volajú neznáme čísla z iných štátov. Ak mu zadáš aj telefónne čísla - zaručene zistí, že sú to tzv. audiotexty, alebo čísla s vysokou tarifou hovoru.
szisza Áno viem, že takéto niečo existuje, ale čo ma trápi je, že táto pani dnes mi povedala, že ona mi z Čiech preto volala, lebo že odo mňa mala 3x neprijatý hovor....a pritom som ja ani jej, ani nikomu nevolala!
misoft Píšem - choď za operátorom. On aj zistí z výpisu, či bol hovor a kedy (ak bol) - a tiež sa poraď aj o ochrane svojho mobilu. Ako som písal - ak máš Android mobil - ochrana by mala byť, pretože sú appky, ktoré "vyžadujú" prístup k dátam, fotkám, telefónu (a teda i zoznamu) ... a práve tieto sú ten problém.
Prinajhoršom, zálohuj si kontakty na SIM kartu (dá sa to) - odťiaľ ti ich nikto neukradne a uveď mobil do výrobných nastavení (v návode k nemu to istotne je popísané) a zbavíš sa prípadného špicľa.
Nandrolon Misoft, a ty čo používaš na adroide, akú ochranu? Že by som aj ja niečo vyskúšal...
szisza Ďakujem.
misoft Vlastný rozum, Nandy, vlastný rozum. Pokiaľ nejaká appka žiada prístup tam, kde by nemala čo hľadať - tak padá preč a ani ju neinštalujem. Napr. - stiahneš jednoduchú appku - kalkulačku a tá pri inštalácii odrazu píta prístup k fotkám, adresáru, e-mailom, nastaveniam = chce oprávnenia, ktoré jej pre funkciu ani neprislúchajú.
Nandrolon Tak potom sme na tom rovnako. Tiez frcim na vsetkych androidovych zar. rovnako. Ziadne antiviry nepouzivam.
buchač Chlaci moji zlatí...ja nemám v mobile nič nainštalované...ako som kúpil, tak aj používam.

Neznáme číslo dvihnem.
Ak sa neozýva, okamžite blokujem.
Ak sa ozve a začne biť kliny ? Nuž pošlem do teplých, jak onehdá jedného pepíka...
Reklamných operátorov rôzneho druhu slušne odmietnem...robia si len svoju prácu.
Nandrolon Ja si myslim, ze 100% toho co dvihnes a zozerie ti prachy je HOAX. Dviham komplet vsetko. A tie prezvonenia, co iba zazvonia a nestihnem dvihnut, ihned volam spat. Nikdy som sa extra nezamyslal, proste kuknem cislo a ak je to SR/CR (audiotext by mi predpokladam vybil oci), volam spat. Vacsinou to kratke zazvonenie su rozne zmanipulovabe prieskumy, ktore chcem zakazat :-))))))))
Volanie je zaznamenane, a banka si doplni, ze klient je so sluzbami spokojny.
Zatial pri mojom pristupe - dviham komplet vsetko, a nazad volam taktiez, mi nezobralo ani o cent naviac ako malo, za 20 rokov prevadzky. :-)
misoft
buchač (Dnes 17:18) Chlaci moji zlatí...ja nemám v mobile nič nainštalované...ako som kúpil, tak aj používam.

Neznáme číslo dvihnem.
Ak sa neozýva, okamžite blokujem.
Ak sa ozve a začne biť kliny ? Nuž pošlem do teplých, jak onehdá jedného pepíka...
----------------------------------------------------------------
Mne tak raz vyvolávali - akože prieskum a tlačenie kalerábov - reku - či mám chvíľku času. Ja na to, že nie, pretože akurát seriem na záchode....
Nandrolon Prieskumy, kapitola sama o sebe. Na vedľajšej dátovej karte všetko ruším, nedvíham, lebo číslo nemá nik a nepamätám si ho ani ja.
Na primárnej karte všetko dvíham, ale na prieskumy hneď poviem, že ďakujem, ale nemám čas. Ak sa opýtajú, či mi môžu zavolať neskôr, tak odpoviem "radšej nie".
Automatické hovory po prvom slove ruším bez konverzácie, nadávať automatom ma už nebaví :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

  Volanie niekomu bez toho, aby som volala

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.