Zavrieť

Porady

Môžem dostať materskú z oboch zamestnaní?

Dobrý deň, idem poprosiť o radu, 3 mesiace pred nástupom na materskú som sa zamestnala v dvoch zamestnaniach na tpp. Spĺňame lehotu 90 dni.predtym som bola zamestnaná 3,5 roka s tým že som dala výpoveď, 2 dni som bola nezamestnaná a potom som sa naraz zamestnala v dvoch zamestnaniach. Môžem dostať materskú z oboch zamestnaní?
Dakujem Vám za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    treba podať žiadosť o dávku z obidvoch poistení ... SP posudzuje nárok na dávku zvlášť z každého poistenia - či sú splnené podmienky - hlvane zákla 270 dní poistenia..
    Podľa mňa máš nárok na dávku z dvoch poistení. samozrejme, rozhodujúce je ako rozhodne SP
    pozri https://www.socpoist.sk/podmienky-na...-i---/1293s#04
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    FSuzan 270 dni splnených bolo len sa bojím toho že mi to nadviažu iba na jeden pracovný pomer. Nemôžem sa dopátrať k tomu či to budú akceptovať na oba aktualne pracovne pomery :/
    Katy a R každé poistenie budú posudzovať zvlášť - a to ukončené pripočítajú - klikla si na stránku?
    A okrem toho - čo už iné terazky vymyslíš? len dať dve žiadosti a čakať
    FSuzan Áno, čítala som na stránke, dakujem je asi ťažko teraz sa na to spoliehať... presne ako hovoríš je to asi individuálne, podľa toho komu sa to dostane pod ruku na schválenie...
    Katy a R no určite to nie je individuálne!!! - to som nikde nepísala! - nemysli si, že si môžu priznať dávku jednému tak a druhému inak . Budú postupovať podľa zákona☺
      zbaliť

    Môžem dostať materskú z oboch zamestnaní?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.