Zavrieť

Porady

odvolanie voči rozhodnutiu ÚPSVaR

odvolal som sa voči rozhodnutiu ÚPSVaR, ktorý mi zamietol opatrovanie 86 ročného otca, s tým že som napísal v texte odvolanie voči rozhodnutiu č. a v odôvodnení odvolania som namietal hlavne nesúhlasom s určením rozsahu poskytovanej starostlivosti podľa prílohy č.3 zákona 448/2008. Dnes mi volali z ÚPSVaR a predvolali ma, že som sa odvolal voči komplexnému posudku, podľa mňa tomu tak nie je a myslím si, že odvolanie je právne v poriadku a neviem čo riešia, hlavne keď sa mi ozval orgán 1. stupňa, ktorý by sa tým už podľa mňa ani nemal zaoberať. ( zrejme dávajú nadriadenému ÚPSVaRu stanovisko k odvolaniu) ide mi o názor, či mám pravdu, lebo predpokladám, že na mňa budú tlačiť, aby som to nejak zmenil - aký je váš názor ?
Naposledy upravil hotrods2222 : 14.03.19 at 10:08 Dôvod: doplnenie
6 komentárov     zbaliť
misoft ....ďakujeme za informáciu.
hotrods2222 ospravedlňujem sa, lebo mi to zamrzlo a ako vidím otázku to už zverejnilo, ide mi o názor, či mám pravdu, lebo predpokladám, že na mňa budú tlačiť, aby som to nejak zmenil - aký je váš názor ?
ivka70 ja si myslim, ze rozsah poskytovanej starostlivosti vyplyva z posudku, cize tvoje odvolanie je odvolanim sa voci posudenemu stavu ....
hotrods2222 v podstate áno, ale v čom by to malo byť neprípusté, veď posudkový lekár ho ani nevidel a rozhodoval čisto od stola, nie podľa skutočných sociálnych dopadov, prečo by som to mal kvôli tomu stiahnuť ?
ivka70 nevidim nikde nieco take, ze by si mal odvolanie stiahnut
hotrods2222 tak volali mi či trvám na odvolaní, lebo som sa podľa nich neodvolal voči rozhodnutiu, ale voči komplexnému posudku - v odôvodnení síce vyjadrujem nesúhlas s posúdením sociálnych dopadov, ale však to je moje právo nie ? Čím by som tak mal odôvodniť odvolanie ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    najskôr si ujasnite, čo vlastne chcete, či opatrovať otca, alebo sa dohadovať s úradom na slovíčkarení ak Vám ide o opatrovanie - a zároveň o opatrovateľský príspevok sú na to určené stanovené tabuľky, kedy tento príspevok môžete dostať
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hotrods2222 tu ani nejde o to čo chcem. otec je na opateru odkázaný, takže musím žiadať o opatrovateľský príspevok, lebo z práce som musel odísť - a práve o tie tabuľky ide, tam sa prideľujú body a s tým ako ich prideľoval posudkový práve nesúhlasím . Podľa nich človek čo nevie chodiť si vie nabrať jedlo, pripraviť pitie a podobne....
    hanelie benevolentnejšie podmienky sú pri osobnej asistencii, zároveň sa dá dosiahnúť lepší príjem ( hoci pri najbližších príbuzných je obmedzenie max 4 hodiny denne napriek tomu 4x 3,82 x 30 dní = 458,40 € a zároveň je osobný asistent poistencom štátu ( štát platí dôchodkové poistenie ) samozrejme ak nie je poistencom z iného statusu
    hanelie pomôže posudok od odborného lekára a tým treba argumentovať
    hotrods2222 syn robil asistenta jednému slepotou postihnutému mladému mužovi, začali, ale počas toho keď o príspevok zažiadal, ale ešte mu nebol priznaný. Nakoniec mu priznali ani nie hodinu denne - takže skôr je to tak, že máte nárok na opatrovateľský, či asistenciu až do momentu kým oň nepožiadate...
    hanelie https://www.employment.gov.sk/files/...asistencie.pdf
    hanelie zle koncipovaná žiadosť môže spôsobiť negatívne stanovisko
    hotrods2222 tak, v tom prípade sa jednalo o slepého cukrovkára s určenou mierou postihnutia 80%, tam už podľa môjho názoru ani nie je čo koncipovať. Asi uvidíme čo odo mňa vlastne chcú zajtra.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    no ťažko takto - máš tam presne napísané, ako sa treba odvolať, ak si dodržal? tak samozrejme trvaj na tom. res na tom, nech ti vysvetlia, o čo ide ?
    Ale !!! predtým pozri zák 447/2008 - § 14 (druh odkázanosti) a §15 (komplexný posudok).
    Takže predpokladám že uznali - že je ŤZP (funkčná porucha nad 50%) ... ale nezaradili ho do patričného stupňa odkázanosti (podľa 448/2008) - takže preto nepriznali príspevok za opatrovanie?
    - teda na toto sa treba odvolať (pozri tú prílohu zák 447 - čo musí byť) Ak bude treba doložiť aj nové lekárske posudky .
    Čo poznám niekoľko príkladov - tak najskôr zamietli - po odvolaní a doložení ďalších lek posudkov schválili ☺ tak držím palce
    pre hanelie - nedá sa povedať, že pre osobnú asistenciu platia benevolentnejšie podmienky (a k tomu dôchodkovému poistenie - práveže za opatrovateľov platí dôchodkové štá, za osobných asistentov nie - len pri veľkom počte hodín!) : Treba si uvedomiť - na čo je určený príspevok za opatrovanie (kuk zákon) - a na čo je určený príspevok na OA Veľmi rozdielne situácie! netreba si mýliť - lebo tieto kompenzácie neriešia rovnakú životnú situáciu. A v prípade zadávateľovho otca príspevok na osobnú asistenciu určite neprichádza do úvahy!! Len príspevok za opatrovanie (samozrejme ten stupeň odkázanosti! )
    Naposledy upravil Katy a R : 14.03.19 at 17:05 Dôvod: až neskôr som si všimla vek
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hotrods2222 Áno funkčná porucha je 50% a presne ako píšeš zaradili ho do stupňa odkázanosti IV a na príspevok treba stupeň V. Ja som napadol ako boli posúdené sociálne dopady - t.j. bodovanie podľa tej tabuľky, čím si oni myslia, že som napadol komplexný posudok, mňa v podstate trápi to, či mi môžu napísať, že odvolanie nebolo v súlade ( s boh vie čím ) a proste to zamietnuť.
    Katy a R no je možné, že si to nejako zle napísal ?? - určite ti nevolali len tak! ale ak tam ideš - tak si to ozrejmíte - určite ti poradia, čo a ako?... len hádam, že komplexný posudok je OK, bodovanie podľa tabuľky tiež vlastne stačilo na ŤZP☺ - treba namietať rozhodnutie o stupni odkázanosti?? - ale dobre si to preštuduj (v prílohe 448/2008) - nech tam nejdeš nepripravený!
    hotrods2222 dík však uvidíme čo bude
      zbaliť

    odvolanie voči rozhodnutiu ÚPSVaR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.