Zavrieť

Porady

Dlh

Požičal som známej veľkú sumu peňazí. Spolu sme spísali dlžobný úpis na základe ktorého mala peniaze vrátiť do určitého dátumu. Nestalo sa tak, preto som to začal riešiť cez súd a následne by mal začať konať aj exekútor. Čo sa stane, ak dlžník povie, že jednoducho nič nemá? Všetky úspory a majetok skryje, na účte si nenechá žiadne peniaze. Je možné získať peniaze späť od takéhoto človeka? Počul som, že exekútor môže dlžníkovi strhávať určitú sumu z platu. Čo však v prípade, že dlžník dostáva výplatu do ruky? Je možné takto "vybabrať so systémom?"
Naposledy upravil ivka70 : 16.03.19 at 10:45 Dôvod: Vratenie vymazanej otazky
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Prečo si zmazal zadanie ?
SlovakBoy Pretože otázka bola zodpovedaná. Ak chceš, napíšem otázku do správy. Tu som to vypol.
Jarka 1 Slovak Boy otázky sa po zodpovedaní nemažú. Predstav si, že to urobí každí jeden, kto dostal odpoveď. Vráť naspäť text otázky. Môžeš upraviť, ak máš pocit, že to bolo príliš osobné. Takto nikto nevie, k čomu sa vzťahuje odpoveď.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
kde nič nie je - ani čert neberie (a nemusí to byť iba na Východe! )
je veľa - aj mediálne známych ľudí, ktorí neplatia svoje dlhy - pretože nemajú z čoho. Veď tie autá a vily, prípadne jachty, ktoré užívajú patria napr rodinným príslušníkom, alebo dobrým kamarátom....
tak dúfam, že to nebude tvoj prípad a že ti bude splácať dlh - v nejakých rozumných splátkach!
- exekučná zrážka môže byť z platu, alebo aj z dôchodku .. nezáleží, či dostáva na účet, alebo v hotovosti. Exekútor sa obráti na zamestnávateľa. (samozrejme, tiež sú tam nepostihnuteľné minimá, hocikoľko mu strhnúť nemôžu)
Naposledy upravil Katy a R : 15.03.19 at 21:09

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
" Čo však v prípade, že dlžník...."

Otče náš, ktorý si na nebesiach,
posväť sa meno tvoje,
príď kráľovstvo tvoje,
buď vôľa tvoja ako v nebi, tak i na zemi.
Chlieb náš každodenný daj nám dnes
a odpusť nám naše viny,
ako aj my odpúšťame svojim vinníkom,
a neuveď nás do pokušenia,
ale zbav nás zlého.
Amen.


P.S.:
Ale ani to modlenie nepomáha.
...a rozbiť ksicht niekomu ? Tam je paleta 5 - 12 rokov na tvrdo.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.