Zavrieť

Porady

Ako dlho trva vyjadrenie sudu na zvysenie vyzivneho??

v novembri 2018 som podal navrh na zvysenie vyzivneho od vtedy sa nic nedeje, len v januari u mna boli pozriet byt zo socialky a inak nic. chcem sa spytat do kedy mam cakat na vyjadrenie sudu? alebo ako mam konat dalej?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Advokát JUDr. Vöröšváry, advokát
    Dobrý deň,
    Takáto lehota sa priamo v zákone nenachádza. Záleží teda iba konkrétne na zaťaženosti konkrétneho súdu a konkrétneho sudcu. pravdepodobne Vám bude zo súdu zaslané ešte vyjadrenie protistrany ak sa vyjadrila a potom súd vytýči pojednávanie. Súdy v menších mestách zvyknú agendu vybavovať rýchlejšie (tam by som už očakával termín pojednávania), Okresné súdy v krajských mestách väčšinou konajú pomalšie.

    s pozdravom JUDr. Vöröšváry
    pavol54 prejedené výživné sa nevracia, aj keby bolo platné zníženie spätne
    ivka70 To zavisi od toho, ci ide o malolete dieta alebo dieta dospele, iba pri maloletom sa nevracia

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Napr. v Bratislave v takýchto veciach stanovujú prvé pojednávanie za 9-12 mesiacov a každé ďalšie spravidla za 6-12 týždňov na to. Spravidla súd rozhodne do 3. pojednávania.

    Ako dlho trva vyjadrenie sudu na zvysenie vyzivneho??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.