Zavrieť

Porady

Matka starajúca sa o dieťa do 6 rokov - spoločník a konateľ

Matka je osoba starajúca sa o dieťa do veku 6 rokov. Môže byť spolumajiteľom s.r.o. a zároveň aj jej konateľom bezn nároku na odmenu?

mám link zo socialnej poistovne

v tomto linku je toho viac, ale stále neviem, či áno, alebo nie

Nemá niekto aj praktickú skúsenosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak chce byť dôchodkovo poistená štátom - môže byť spoločníkom a/alebo konateľom bez nároku na príjem zo závislej činnosti. Čiže spoločník v zásade bez problémov, môže mať príjem z rozdelenia zisku, nesmie mať v spoločenskej zmluve nejaký nárok na iný príjem, či benefit. Konateľ - nesmie mať v spoločenskej zmluve, že má nárok na odmenu (aj keď fiktívny) a mal by mať zmluvu o výkone funkcie schválenú valným zhromaždením, kde bude, že funkciu konateľa vykonáva bez nároku na odmenu.
    Dáša_ Ďakujem

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    len podľa mňa
    Aby platil dôchodkové poistné štát v tomto prípade je dôležité, že nemá dôchodkové poistenie z iného dôvodu a tiež, že či je splnená podmienka riadnej starostlivosti? definície si pripla
    predpokladám, že v SP vôbec nie je nahlásená ako zamestnanec, ani konateľ, ani nič , dôchodok neberie, trvalý pobyt na SK má ... tak treba prihlásiť
    Dáša_ poslala som ich pýtať sa na socialku. Ked budem mať praktickú skúsenosť, tak doplním. Vďaka
    Dáša_ v čom konkrétne vidíš podvod?

    Matka starajúca sa o dieťa do 6 rokov - spoločník a konateľ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.