Zavrieť

Porady

Opravná faktúra

V roku 2001 mi vystavila renomovaná právnická firma faktúru na 300.tis.Sk.
Uhradená bola čiastka 220.tis.Sk nakoľko 80.tis. SK bolo neopodstatnených.
Ja som tých 80.tis. SK viedla ako záväzok voči právnickej firme. V r.2004 to vysporiadali po svojom a poslali mi faktúru novú s dátumom do roka 2001 na uhradenú čiastku 220.tis.SK. (Táto firma v r.2001 nebola platcom DPH ale od r.2004 už sa stali platcami DPH).
Prosím ako správne mali vystaviť opravnú faktúru nemal to by byť neaký dobropis? Však ja by som sa musela vrátiť do r.2001 a podať opravné výkazy na DU mám JU.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    No to je sila, ale správne by mali nechať rok 2001 tak ako bol a v roku 2004 Vám poslať dobropis bez DPH na zvyšnú čiastku - nakoľko sa to vzťahuje k plneniu keď neboli plátcami DPH. Určite sa to nedá dať dozadu! - a to ako robia účtovníctvo?! nezávidím!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.