Zavrieť

Porady

Nevesta nechce dať vnučku starým rodičom.

Ako máme postupovať,aby nám "starým rodičom" umožnila nevesta stretávať sa s vnučkou?
7 komentárov     zbaliť
veronikasad dôvod, prečo to nechce urobiť ?
buchač ...a tvoj syn je kde ?
vicktor ...schovany v nicku (ci nepojde o dusevny problem)
Môj syn Ďakujem za nemiestnú poznámku!!!!
vicktor Co ak si to mysli aj nevesta?
Inak mohla si odpovedat ako sa k tomu stavia syn.
lujza.j Mozno tento nick je nevesta ...aspon podla starych tem...
afrikánka Aj ja mám podozrenie, že to môže byť aj nevesta...ak áno, tak "žieňa spamätaj sa"! Nič takýmto konaním nezískaš, iba poškodíš dieťa, oberieš ho o lásku starých rodičov, pekné zážitky z detstva, darčeky, hmotnú výpomoc. Raz ti to bude vyčítať, ak ovšem nebudeš tvrdiť, že to bolo naopak, že oni nejavili záujem o ňu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Pokiaľ sa vaša nevesta rozhodla, že vnučku "nedá, neukáže", nepomôže nič, ani žiadať, ani prosiť, ani súdne rozhodnutie...vždy si na daný termín stretnutia môže nájsť výhovorku. Jedna z najbežnejších a často používaných je ochorenie dieťaťa.
    Bohužiaľ, ťažko si pomôžete.
    Hovorí sa, že čas zahojí všetky rany, nedá sa neustále vnucovať, žobroniť.
    Váš syn sa môže po rozvode znovu oženiť, založiť rodinu, mať ďalšie dieťa, deti a vy budete mať viac vnúčatiek, ktorým sa budete môcť venovať, mať z nich radosť. Po mnohých rokoch sa dočkáte výčitiek, že váš syn, ani vy ste nejavili záujem.
    Takto končieva to nezmyselné odopieranie stretávok detí s otcom, či jeho rodičmi, čo samozrejme najviac poškodí dieťa. Je to zo strany matky veľká nezodpovednosť, nedostatok zdravého úsudku, protiveň, sebectvo...
    Rozumná matka, žena nikdy takto nekoná!!!

    Odpozorované zo života, viac nemám čo dodať.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    rigollete, allgreen, Anina2, vlado 33, mareko, Mária27
    6
    Môj syn Ďakujem. Najviac mi je ľúto vnučky, veľmi bola naviazaná na manžela.
    afrikánka Čo k tomu dodať? Ak má vaša nevesta matku, mohla by aj ona vplývať...ale rozumnú matku. Dieťa nie je prostriedok na pomstu.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    tu je niečo o tom aj po právnej stránke
    https://ekonomika.sme.sk/c/7111517/a...-na-vnuca.html

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    poziadat ju o to.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Môj syn Nič nepomáha,ani prosby.
    Anina2 Ani vysvetlenie, prečo nie? Aj ty si zaslúžiš aspoň tomu rozumieť.
    buchač alaya
    poziadat ju o to.
    =================
    Ty ešte určite nie si starý rodič...neexistuje !!!!!!
    Môj syn Nevesta si našla iného,chce sa rozviesť. To je dôvod prečo nám nechce už dávať vnučku.
    alaya1 ale ved ked ma vas syn dievcatko u seba, vtedy sa s nim stretavajte aj vy.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak nič nepomáha, obráťte sa na súd.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    profesional S akou žalobou? Že starí rodičia žiadajú obmedziť práva rodiča z dôvodu, že rodičv súlade s právom uplatňuje svoju rozhodovaciu subjektivitu? To akože fakt budeme súdy zaťažovať takýmito nezmyslami?
    Rodič má právo rozhodnúť, s kým sa bude dieťa stretávať. Je to jeho rozhodovacia autonómia. Do tej súd vstúpi, len ak dieťaťu hrozí zásadná ujma.
    korela Súhlasím.
    willma aj starí rodičia majú právo stretávať sa so svojim vnúčaťom, ak im je toto právo upierané, môžu sa obrátiť na súd. § 36

    Úprava výkonu rodičovských práv a povinností a úprava styku v ďalších prípadoch


    (1) Rodičia maloletého dieťaťa, ktorí spolu nežijú, môžu sa kedykoľvek dohodnúť o úprave výkonu ich rodičovských práv a povinností. Ak sa nedohodnú, súd môže aj bez návrhu upraviť výkon ich rodičovských práv a povinností, najmä určí, ktorému z rodičov zverí maloleté dieťa do osobnej starostlivosti. Ak je to potrebné v záujme maloletého dieťaťa a ak to vyžadujú pomery v rodine, súd môže upraviť styk dieťaťa aj s blízkymi osobami.6) Ustanovenia § 24, § 25 a 26 sa použijú primerane.


    (2) Ak manželstvo, z ktorého pochádzajú maloleté deti, zaniklo smrťou alebo vyhlásením jedného z manželov za mŕtveho a ak je to potrebné v záujme maloletého dieťaťa a ak to vyžadujú pomery v rodine, môže súd na návrh upraviť styk maloletého dieťaťa s blízkymi osobami zomrelého manžela alebo manžela, ktorý bol vyhlásený za mŕtveho. Ustanovenie § 25 sa použije primerane.
    Môj syn Starí rodičia nežiadajú obmedziť práva....my sa chceme stretávať len s našou vnučkou. Tým, že nám nie je umožnené stretávať sa s vnučkou,tak sme darčeky posielali poštou a vždy sa nám vrátili.
    Sms-kami to nejde.nakoľko nás nevesta už aj zablokovala. Syn jej už povedal,že to bude riešiť inou cestou a ona nato, že potom neuvidí ani on svoju dcéru.
    BXLmiami Nedajte sa zastrašiť.Vravím skúste mediáciu a ked nie ani tak,tak súd.Dieťa má právo na obidvoch rodičov,má jednu matku a jedneho otca a má právo aj na starých rodičov,nedajte sa.
      zbaliť

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Vaša nevesta sa bude raz zodpovedať svojej dcére.Možno by sa jej to dalo cez mediátora pripomenúť.Vyber mediátora psychológa.Ak sa nepodarí,je doležité,aby vnučka vedela,že na nu myslíte.Darček poštou,sms.Vyvarovať sa čo len náznaku ohovárania jej matky či nového partnera.

    Nevesta nechce dať vnučku starým rodičom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.