Zavrieť

Porady

Aká práca je vhodná pre človeka, ktorý je vyhorený.

Dlhé roky pociťujem fakt brutálnu únavu a akoby som nemal kôli čomu ani ráno vstávať z postele. Dnes som si čítal dobrý článok o syndróme vyhorenia, fakt som sa v tom našiel. Mám vyštudované dve vysoké školy, ovládam tri svetové jazyky, ale mám chuť ísť dokladať tovar do Tesca. Nemám energiu akoby na nič, ani chuť. Rozmýšľam, aká práca by človeka mohla dať dokopy. Moja posledná práca bol telefonická podpora, ale to bolo na mňa fakt priveľa, tak som dal výpoveď. Neviem presne ako ďalej, ale je pre mňa dôležité nájsť si prácu a to takú, kde sa budem môcť popri nej psychicky zotaviť aby som časom nabral silu si nájsť niečo lepšie. Ďakujem za rady.
8 komentárov     zbaliť
afrikánka Môžeš prezradiť, koľko máš rokov?
veronikasad Kedy si skončil pracovný pomer ? Otázka kvoli príp.nároku na nem.dávky.
kuskus k 30.4., začal som tam 1.11. min roku. skončil som dohodou
veronikasad 30.4.2019 končíš ? Alebo máš preklep v dátume ?
kuskus k 30.4. mam vypoved, cize este som tam v zamestnaneckom pomere, ale keby som potreboval odist skorej, tak mi mozu spravit novu dohodu
buchač Každému dám do pozornosti, lebo ako vidím, ešte si to nik nejak (na rozdiel odo mňa) nevšimol.
Dátumy sú dôležité....

pomôžu liečitelia?
18.02.13 00:02
https://www.porada.sk/t210227-pomozu...ml#post2254553

Co robit pri strate obcianskeho preukazu ked zijem a pracujem v zahranici.
05.10.16
https://www.porada.sk/t289524-co-rob...ml#post2892760
jslancik hezky
afrikánka buchač (Dnes 00:36) Každému dám do pozornosti, lebo ako vidím, ešte si to nik nejak (na rozdiel odo mňa) nevšimol.
--------------------------------------------------------------------

Zase sa tu predstrkuješ? Omyl, že si si to všimol iba ty! (Viď moju odpoveď a podaktoré komenty) Tiež použijem zátvorky,
Išla by som aj ďalej so zaradením kuskusa...ale nech sa hrá, nuda je fakt zlá.

Prečo si túto otázku pokazil? Odpovede boli zaujímavé, hlavne pre iných, ako samotného kuskusa. Škoda.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    logo
    Fair Mind s. r. o.
    Ako laik by som Ti odporúčal čokoľvek s prevahou fyzickej práce a s viditeľnými priebežnými výsledkami.
    PS - práve v týchto dňoch relaxujem s fúrikom a teším sa z toho, ako z jednej kopy odbúda a na druhej pribúda

    Hlasovalo 12 pouzivatelov

    Užitočné (12)
    Anina2, rennka, Terezia13, Mikae, kukučka, Dáša_, alaya1, avalik, Tweety, Janiela, hanelie, afrikánka
    12
    kuskus ďakujem, niečo podobné by ma vedelo upratať, teda práca jemne manuálna. dosť spraví aj správny kolektív.
    jslancik presne, ten pocit je super. keď človek vidí za sebou úžitok. ja tak "relaxujem" už pár rokov. ale začína to byť čím ďalej, tým viac stresujúce, hlavne s pribúdajúcimi zamestnancami

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Praca, v ktorej by neboli stresove podnety, pripadne tych podnetov bolo cim menej. Preferencia manualnej prace. Praca v prirode, zahradnictve a pod...

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    Ing. Ľubomír Janoška, kukučka, duves, Mikae, Terezia13, Anina2, avalik, Tweety, Janiela
    9
    kuskus ano, nieco take, aspon na cas. kde je prietor na kludnu pracu, na ktoru sa clovek sustredi a moze pri tom vypnut a nie je hnany ako diva zver podavat stale vacsie vykony v kolektive rovnako stresovanych kolegov ... dúfam, že čosi vymyslím

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ľudia už zabudli žiť,len prežívajú zo dňa na deň ,preto je to tak.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Janiela, Ing. Ľubomír Janoška, korela, duves, kukučka
    5
    kuskus dnes je to bohužiaľ tak, že človek je rád, že zaplatí strechu nad hlavou a získa pre seba aspoň nejaký voľný čas. život sa šialene zrýchlil, akoby boli všetci v strese. myslím si, že nebudem sám. len mňa táto doba chytila, keď už som bol dlho v riadnej psychickej nestabilite. o to ťažšie sa mi v tomto celom pláve, lebo nemám žiaden prístav na oddych ... ten hľadám.

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Teda neviem, či sa dá u teba hovoriť o syndróme vyhorenia...prepáč.
    Aby si sa psychicky zregeneroval, pre začiatok si nájdi menej náročnú manuálnu prácu, ak máš rád prírodu, tak napríklad údržba zelene, výsadba okrasných drevín, kvetov. Ročné obdobie ti praje, pobyt vonku ti prospeje.
    Nebuď zahľadený do seba, všímaj si, ako pulzuje život, snaž sa nájsť bytosť, pre ktorú budeš žiť. Láska je potrebným impulzom, musíš vnímať, že ťa niekto potrebuje, má rád a nemusí to byť len partnerka, pomôže ti aj chov domáceho miláčika.
    A čo práca v charite? Niekde v niečom pomáhať, byť potrebný a užitočný, ak ovládaš cudzie jazyky, môžeš skúsiť aj v zahraničí. Musí byť predsa niečo, čo ťa naplní, uspokojí.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 praca v charite pre cloveka s podozrenim na vyhorenie nie je absolutne vhodna. Priciny snad pochopi kazdy sam.
    afrikánka Vidím, že si absolútne nič nepochopila...ani buchača.
    Kde berieš istotu, že ide o vyhorenie, veď sama píšeš, že ide o podozrenie. Ja myslím, že v tomto prípade nejde o vyhorenie. kuskus si diagnózu stanovil sám, po prečítaní nejakého článku, testu na nete
    Okrem toho musí zarábať na živobytie, nepoberá starobný, či invalidný dôchodok, aby sa hrajkal s manuálnymi činnosťami
    alaya1 ja som len napisala, ze ludia s PODOZRENIM na vyhorenie nemaju pracovat v charite.
    Vysoko stresovom prostredi. 1. odstavec suhlasim.
    kuskus suhlasim, pokial clovek nie je so sebo vyrovany, takzko moze inym pomahat. a to pomaham rad. aj som mal podobnu pracu, ale proste som to nezvladal, lebo sam v sebe som bol rozhadzany. preto hladam miesto, pracu, whatever, kde sa mozem upratat ... v sebe urobit poriadok.
    afrikánka Charita...nemusíš predsa pracovať "in medias res", ale niekde pomimo, manažovať...v zahraničí by si také niečo mohol zohnať. A Erazmus by ti nesadol? Ale neviem, či tam nie je vekové ohraničenie.
    BXLmiami Súhlasím s alayov,charita nie je vhodná,potrebuje riešiť seba,nie druhých.
      zbaliť

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Fyzická práca,pohyb v prírode bez mobilu a slúchatiek,s minimálnym časom pri internete.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Ja by som ti odporúčala prácu v horách. Môžeš robiť na chate napr. chatára, zásobovača, údržbára či chyžnú. Na vysokohorských, či "strednohorských" chatách je potrebná každá ruka, zvyčajne je tam človek "dievča pre všetko" a tie činnosti sú spojené. Zásobovanie, obsluha bufetu, chyžná či čokoľvek iné s ubytovaním priamo na chate, v horách na vzduchu mimo chaosu a stresu. S tým súvisiace práce sú napr. nosič, výpomoc pri objednávkach, propagácii chaty (cez internet) a iné príjemné záležitosti, ktoré nie sú stresujúce. Ešte doplním, že toto je najlepšia terapia na lásku, na depresie, na únavu zo stresu či vyhorenia alebo jednoducho civilizačné problémy. Pobudneš tam dáky čas, niečo málo zarobíš, málo minieš a budeš mať aj strechu nad hlavou (prípadne aj širák nad hlavou )
    Naposledy upravil mareko : 28.03.19 at 13:49
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kuskus ano, uz aj to som zvazoval, ist niekam do zahranicia nieco podobne robit. dakujem za typ.
    Tweety tip
    mareko Určite vyskúšaj, u teba je zrejme niečo z vyhorenia, niečo z depresie, niečo zo sklamania... vieš jazyky, budú ťa vítať s otvorenými rukami. V Nemecku, Rakúsku či Švajčiarsku. Kamoška robí v Nemecku na takej chate a je neskutočne "vysporiadaná" po každej stránke. Držím ti palce, neváhaj a baľ
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    tu je o tom písané podrobne
    https://www.npz.sk/sites/npz/Stranky...d=0&page=full&
    okrem toho, najlepšie zmeniť prácu - duševnú za fyzickú, je ich široká ponuka, takže je možnosť si vybrať niečo, čo by bavilo, začať šporotvať - plávať, bicyklovať, turistika, ak baví fotografovanie, začať fotiť - krásne prírodné zákutia - krásne zábery spojené s prechádzkami, rybačka - voda ukľudňuje a úlovok tiež nie je na zahodenie, ísť napr. robiť na farmu tiež podľa výberu
    a hlavne vytrvať, výsledky sa určite dostavia, držím palce
    kuskus ďakujem, dobre zhrnuté. zmeniť prácu je základ. šport ma dlho držal nad vodou, ale teraz keď viac športujem, ochoriem. musím mať naskôr ten pocit, že mám prácu, ktorá ma uživí a zároveň mi pomôže. aby som získal v tomto pokoj na duši. potom všetko ostatné. dúfam, že sa zadarí

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    kuskus (Dnes 14:05) ono cele toto začalo pred 12 rokmi jedným vzťhom. úplne ma rozobral, úplne som stratil smer.

    A presne tu je pes zakopaný. Nie si vyhorený. Jednoducho si sa zavrzol tam v čase. Sklamanie, nechuť, bezmocnosť, pocit krivdy ... no proste všetko, čo s tým súviselo. Utešovanie sa, že lepšie je byť sám, lebo baby sú .... Čím viac sa snažíš presvedčiť sám seba o svojej pravde, tým viac pociťuješ vnútorne nespokojnosť. Nie si šťastný, nie si spokojný a vlastne ani to nevieš presne definovať, prečo to tak je, čo ti vadí, chýba, čo by si chcel.. Cítiš však, že takto to nechceš. Nevieš nájsť pokoj, vnútornú rovnováhu. Preto nemáš energiu akoby na nič, ani chuť.

    Na to, aby si sa z toho dostal stačí málo. Nepotrebuješ žiadneho psychoša. Sám vieš veľmi dobre, čo chceš počuť od psychoša, ktorý by ti mohol pomôcť. Ľútosť to určite nebude.

    Na začiatok si choď po večeroch zabehať. Toľko, koľko sa ti bude chcieť, koľko budeš vládať. Veď každý deň to bude lepšie. Vyčistíš si hlavu a potom zistíš, že svet je predsa len farebný. Potrebuješ slušne povedané nakopnúť. Poriadne tebou zatriasť.
    25 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    afrikánka Presne, žiadne vyhorenie. Má 38 rokov, kedy by stihol "vyhorieť"?!.Občas treba čítať pozorne a nie hneď dať odpoveď na otázku, ktorá je od veci a nevystihuje základný problém zadavateľa
    kuskus ano, vela som sportoval niekedy a stale ked sa da, idem si zasportovat. pomaha to vypnut, to je pravda. ale este raz a pomaly. potrebujem najst pracu, ktora ma nebude nicit, aby som mal kde zlozit kosti vecer, teda za co si platit najom, aby som si mohol ist potom zabehat a riesit ostatne veci. ja uz roky neviem najst adekvatnu pracu, nikdy som ju nemal, lebo mam rozobratu psychiku. vztahy mi ju len este viac dodrbali. ale, som unaveny vysvetlovat to. odbornikom na moj zivot, bez toho aby dali nejaku doplnujucu otazku, hned vedia co pomoze a ze si to cele vymyslam. jasne, nemam co robit, nudim sa, tak vypisujem na fore. fakt ma zlozila kriza, a nemam sa na koho obratit proste,neviem si s tym vobec poradit, za chvilu ma vypne. som na dne, non stop v strese. behaval som, vela, teraz, idem si zabehat trochu a hned ochoriem. zacal som cvicit, hned som bol chory. uz nepomaha ani sport. dlho pomahal. vy neviete co to je mat od detstva doma absolutnu psychiatriu a potom sa na vas cely zivot lepia len podobny ludia. nemate sancu na vydych, nemate pekne obdobie, z ktoreho by ste cerpali. len da drzite nad vodou a potom pocuvate rady, ktore ste uz x krat skusali a nepomohli. som v totalnej sracke, kazdy den vstanem a idem dalej. ale stale mam menej energie. citim, ze dalej uz takto nepotiahnem, situacia sa len zhorsuje. ja fakt neviem akodalej. takto odsudzovania ma proste nicia. nechcem lutost, ale proste fakt neviem co uz dalej. uz mam dojem, ze som skusil vsetko. neviem, ako to vysvetlit, proste neviem. potrebujem si konecne niekde vydychnut a to miesto som snad este nikdy nemal. od narodenia v strehu ... chcem len na toto najst riesenie a priestor, ako sa davat dokopy. chcem najst pracu, kde sa mozem zahojit, aby som si vecer v klude mohol ist zabehat a nemusel mysliet na to, ze nemam doriesenu pracu a byvanie ... ze nemam zaklad. neviem ako to mam vysvetlit, neviem opisat vsetky tie roky do jedneho prispevku. tot vsjo.
    afrikánka Mám ti zase povedať, ako pri tej mačke... a je to vonku?
    kuskus co s mackou? nie je to moja macka. je to spolubyvajuceho od ktoreho sa idem stahovat,lebo si ide prerabat byt. a nemozem si hladat nove byvanie,kym nemam pracu. prispevok je o tom, najst vhodnu pracu najskor, potom mozem riesti vsetko ostatne. v korporatoch ma to nici, lebo som rozobraty na franforce vnutorne. dnes som sa bol prejst, prechazdal som sa niekolko hodin. do toho som dostal telefonat s dalsieho korporatu na ponuku prace. idem tam, ale viem, ze v korporate potrebny pokoj nenajdem. v tych open spejsoch, kde ta spamuju miliony mailov zbytocne, vsade hluk,chaos,ludia,ktori otvorene tu pracu neznasaju a denne to pocuvat. zvladas to, ked mas ine zdroje,nejake zazemie, ale to ja nemam. musim najst aspon daco, kde mozem najst nejaky vnutorny klud, aby som vobec mohol v klude rozmyslat, ake budu dalsie kroky. mozno by mi pomohol vztah. ja neviem. okrem toho, som gay. v tej komunite, vacsina ludi hlada len sex, sami uchylaci ... do toho hejt spolocnosti. proste je toho vela. chcem len pristav, pracu, alebo neviem.ale ja mam denne fakt psychoticke stavy,kde nie som schopny poriadne nicoho, trva,kym sa zas skludnim. len ja potrebujem miesto, kde sa nemusim skludnovat zakazdym, ale miesto, kde najdem klud vnutorny. nemam ho. chcem ho najst, to je cele.
    afrikánka Tú mačku som myslela obrazne...koment v tejto otázke, probléme znamenal, že dostávaš zo seba niečo, čo vlastne nesúvisí s vyhorením. Prečo som tušila, že budeš asi gay...
    Doplním...keď som písala svoju odpoveď veľmi som váhala napísať "nemusí to byť len partner/partnerka" nakoniec som z opatrnosti dala "partnerka"
    kuskus ja presne neviem uz ani kde je problem,kde to cele zacalo. asi uz v detstve niekde. moji surodenci su na tom podobne. ani jeden z nas nema ziaden vztah, ci rodiny. a to som najmladsi. mali sme proste velmi blby zaklad. nejdem to rodicom vycitat, sami asi mali tazke osudy, ale ja netusim, co oni mali za sebov. vzdy som vedel, ze daco v tej rodine brutalne je zle, dajaka generacna zataz, co bola prenesena na nas. ale neda sa s nimi o tom rozpravat. nic, idem si pozriet serial a spat. dnesny den bol narocny ... dakujem za vsetky komentare.
    korela Snažila som sa pozorne prečítať všetky tvoje príspevky. Tvoj stav je dosť výpovedný, ale ty si to stále ešte neuvedomuješ.
    .
    Žiadny pohyb ani fyzická práca ti neublíži. To po prvé, zapoj sa do niečoho.
    Podľa mňa ti psychológ veľmi nepomôže, na psychiatra to zatiaľ nevyzerá.
    Ty si ešte nenašiel svoju pravú životnú cestu, tu by bolo vhodné hľadať podstatu tvojich problémov. Vzhľadom na tvoj vek prichádza najvyšší čas.
    Skús ísť na to cez alternatívu, ide o veľmi široký záber. Ak chceš rozmotať vaše rodinné väzby a záťaže, musíš hľadať, cestu nájdeš. Môžeš začať hoci i rodinnými konšteláciami, ak sa budeš cítiť na regresnú terapiu, tak ju skús. Skús si vyhľadať kouča, dá sa i cez skype. Pohybuješ sa v prostredí korporátnikov, pričom si možno predurčený na úplne inú činnosť, možno aj poslanie, a to je pre teba zničujúce. Peniaze nie sú všetko. Každý máme iný osud.
    Verím, že raz tvoja duša a telo zaklapne ako puzzle a budeš šťastný a zdravý. Prísť do cieľa nemusí trvať krátko, ale tá cesta ti veľa poskytne.
    Jarka 1 kuskus (Včera 22:29) .............ale, som unaveny vysvetlovat to. odbornikom na moj zivot, bez toho aby dali nejaku doplnujucu otazku, hned vedia co pomoze a ze si to cele vymyslam. jasne, nemam co robit, nudim sa, tak vypisujem na fore. ..........

    Nikto ti tu nenapísal, že si vymýšľaš, nikto sa tu nepasoval za odborníka na tvoj život .....netreba vždy doplňujúcu otázku ... každí, kto sem písal sa snažil pomôcť.

    Ako čítam, tak furt riešiš problém okolo práce v korporátoch. Vykašli sa na korporáty, keď vieš, že to nie je pre teba. Pre začiatok, kým nájdeš aspoň akú takú rovnováhu .... poobzeraj sa po niečom, kde budeš pracovať sám a nemusí to vôbec súvisiesť s tým, čo si vyštudoval. K tomu sa môžeš vrátiť neskôr, keď sa dáš dokopy. Potom nájdeš aj silu pracovať v kolektíve.
    Momentálne nie si dobrý parťák na prácu. Celodenný kontakt s tebou, by skolil aj tvojho parťáka. Teraz si samá negatívna energia.

    Alternatívou je aj živnosť. Často som v kontakte so šoférom jednej prepravnej spoločnosti. Šofér, mladý chalan je gay. Vždy slušný, usmiaty, v dobrej nálade a pozitívnu energiu by mohol rozdávať. Radosť prebrať od neho zásielku.
    kuskus bol som na jednych rodinnych konstelaciach raz. ako som mal hotove rozostavenie, vyslo mi, ze stojim uplne sam, mimo vsetkych s tym, ze moji rodicia nenavratne znicili vztah s mojim dvojcatom. bolo to zaujimave, dalej som nepokracoval, lebo ma dost rusila osobnost tej pani, co to viedla. bol som aj na regresnej terapii, asi pred 10 rokmi. prvy krat to bolo dost dobre, co si pamatam, tak sme tam riesili daco s mojim porodom (rodil som sa 50 minut a skoro som sa zadusil pri tom - pekny start do zivota no nie?) Druhy krat uz to bolo divne. Otazka je, co som este nevyskusal uz. No ide ale o to, ze vseetko mi cosi trochu napovedalo, trochu ma posunulo, ale v konecnom dosledku aj tak som tam, kde som vzdy bol. takze stale som nenasiel to, co by ma skutocne posunulo. mozno to vseto bola priprava, mozno, keby som narazil na dakoho schopneho skorej, uz som mohol byt inde, neviem. jasne, pohyb je fajn, a moj prispevok je o tom, ze hladam vhodnu pracu. s tym pohybom len ho mozem aplikovat ovela menaj ako niekedy, lebo ochoriem ... ale budem sa viac prechazat, to mi dost prospieva. na zaciatok fajn.

    k teme peniaze:



    a daco starsie pohodovejsie od H16

    kuskus ten sofer nie je zly napad, na daco podobne som applayoval do tesca, rozvoz online tovarov. fakt mi vyhovuje praca, kde som sam a kde si veci riadim sam. v korporatoch milion ludi, stres ...
    BXLmiami Tak chod robiť na kamion.Alebo=ide sezona,vypakuj sa kdesi zbierať jablká.A prosím ťa prečítaj si svoje príspevky.Nič sa podla Teba nedá.Si zacyklený sám v sebe a to za teba nevyrieši nikto.Prevráť si to videnie sveta v hlave a chod na prvé čo sa ti ponukne.Nehladaj furt výhovorky.
    kuskus ano mami
    buchač Synu...choď robiť na kamión...teda hlavne niekde na Západ.
    Smiech ťa prejde jak psa motor...to je iný level psycha...keďže si vraj vyhorený, tak zhasneš veľmi rýchlo.
    Otázkou je, či so sebou vezmeš aj niekoho iného - nevinného.

    Poznámka :
    V súvislosti s určitou zmienkou ohľadom nedostatku financií ma zaráža jedno.
    Nedalo sa totiž nevšimnúť, že v iných témach ohľadom zubárov si v ordináciách dentistov nechal solídny peniaz.

    Že nevieš nájsť adekvátnu prácu, je tiež na zamyslenie.
    To čo za dve VŠ školy máš vyštudované, keď si nevieš nájsť prácu ?...dokonca ovládaš tri svetové jazyky.

    Uvažuješ o zahraničí ? Ale tam si už predsa bol...takže čo sa tam nepáčilo ?

    Sorry, ale so zverejnenou informáciou, že si inej orientácie v súvislosti s inými info nadobúdam dojem, že primárny problém bude práve v tom, že si gay.
    Ten zvyšok (ak je pravdivý) je len sekundárny.
    afrikánka Kuskus, stahujes sa, neprezivas rozchod s partnerom, alebo tvoj spolubyvajuci zistil, ze si gay?
    Zverit svoje "tajomstva" ma tri podoby...su take, ktore povieme hocikomu, potom tie, co povieme iba niekomu a napokom tie, co neprezradime nikomu.
    Kazdy z nas obcas pocituje neistotu, ci je na spravnom mieste, ci sa rozhoduje najlepsie, ako sa da. Tvoje vnutro je desivo nespokojne, zit v takom zmatku je narocne. Nevieme, co si vystudoval, ake uplatnenie ti tvoje studium poskytuje, ale preco k sebe nemas uctu, aby si vydrzal tam, kde patris?
    kuskus pozri, viem ze to tu vsetci myslite dobre. dal som vypoved, to ma dalo trochu do stresu ako dalej. kazdy mi radi cosi ine, pre daco sa musim rozhodnut, ale musi sa mi to najskor v hlave vyjasnit, ktore riesenie bude najlepsie a potom ho naplanovat a realizovat.

    uz som viac krat v zivote proste sa zbalil a siel inde, ale nedopadlo to dobre, lebo to nebolo premyslene, doplatil som na to. takze nechcem to spravit teraz zbrklo. hej, bol som aj na zapade, ale prave tym, ze som do toho siel po hlave, som sa nakoniec vratil.

    za zubara davam to co zubar pyta, tie ceny velmi neviem obist a zuby treba mat v pohode. s tym nic nenarobim. nieco som si nasetril a ide to z tych penazi. a ked sa nakoniec rozhodnem odist, tak asi radsej s komplet opravenym chrupom.
    buchač kuskus (Dnes 07:20)

    za zubara davam to co zubar pyta, .. a zuby treba mat v pohode...tak asi radsej s komplet opravenym chrupom.
    ===================
    Yeb na zuby...na kamióne ti nik do huby pozerať nebude.
    kuskus moj spolubyvajuci je tiez gay zmatok v sebe mam, ale to je normalne, dufam, ze docasne. potrebujem ale upratat ten bordel v hlave, aby som sa rozhodol s aspon ako tak cistou hlavou a nie v tom stave, v akom som teraz. potrebujem, nech sa veci vyvinu.
    Soňa K Navštív Kuffu, tento láskavý, dobrosrdečný človek plný pochopenia Ťa určite "navedie" na správnu cestu.
    Oliwa Minimálne TI strčí do ruky fúrik, lopatu a môžeš betónovať spolu s jeho chlapcami... A budeš vidieť, ako Vám stavba rastie pod rukami... alebo Vás pošle na "búračky". Ale súhlas so Soňou. Tento človek niečo o živote vie. Aj o traumách z detstva, aj o nefunkčnej rodine, aj o hľadaní samého seba, aj o tom, keď máš predstavy o živote a napokon sa to všetko vyvŕbi celkom inak. Stačí, ak sa len tak vyberieš liezť a spadneš zo štítu...
    Určite vie viac, ako nejaký "kouč". Á propos, pri počutí toho slova chytám koprivku. Nechápem, ako mohli donedávna ľudia žiť bez tohto "povolania". Ako to, že prežili naši prastarí, starí rodičia či rodičia bez toho, aby ich niekto trénoval? Ich trénoval život sám... Boli zakorenení vo svojej krajine, rodine, dedine, vedeli, kde sú ich korene. Žiadna hydropónia...
    alaya1 a nerobis ty si tu len tak zarty? lebo vyhoreny clovek taketo veci, ako ty tu prezentujes neriesi....
    afrikánka To si zistila az teraz?
    Teda pokial ide o to vyhorenie...to druhe je tiez mozne.
    korela Oliwa (Dnes 09:27) Minimálne TI strčí do ruky fúrik, lopatu a môžeš betónovať spolu s jeho chlapcami... A budeš vidieť, ako Vám stavba rastie pod rukami... alebo Vás pošle na "búračky". Ale súhlas so Soňou. Tento človek niečo o živote vie. Aj o traumách z detstva, aj o nefunkčnej rodine, aj o hľadaní samého seba, aj o tom, keď máš predstavy o živote a napokon sa to všetko vyvŕbi celkom inak. Stačí, ak sa len tak vyberieš liezť a spadneš zo štítu...
    Určite vie viac, ako nejaký "kouč". Á propos, pri počutí toho slova chytám koprivku. Nechápem, ako mohli donedávna ľudia žiť bez tohto "povolania". Ako to, že prežili naši prastarí, starí rodičia či rodičia bez toho, aby ich niekto trénoval? Ich trénoval život sám... Boli zakorenení vo svojej krajine, rodine, vedeli, kde sú ich korene. Žiadna hydropónia...
    .................................................. .................................................. .............................
    Oliwa, prepáč, ale musím sa ti prihovoriť. Kuffu mám rada ja ja, ale čo pomôže jednému, nemusí inému. Každý má inú životnú cestu. Skúsiť môže, ale aby to nebola zasa iba jedna z odbočiek.
    Uznávam - nájdi Boha, inak si nájde on teba, A to bude prebiehať už za iných okolností. Málokedy bez bolesti.
    .
    Koučing je oveľa širšia oblasť, ako je verejnosti všeobecne známe. Vôbec nemusí ísť totiž o žiadny tréning.
    .
    "Okrem koučovania v manažmente sa dnes môžeme stretnúť s ďalšími špecializáciami koučovania:

    - životné koučovanie (life coaching) – zameriava sa na stanovovanie si životných cieľov, rozpoznávanie životných príležitostí a na vytvorenie si spokojného a naplneného života.
    - zdravotné koučovanie (health coaching) – zameriava sa na zdravý životný štýl a na spôsoby, ako si vylepšiť a udržať pevné zdravie,
    - koučovanie konfliktu (conflict coaching) – zameriava sa to, aby sa konflikty konštruktívne premieňali na obojstranne prijateľné riešenia typu výhra-výhra (win-win).
    - vzťahové koučovanie - pomáha ľuďom prekonávať osobné prekážky pri nadväzovaní, udržiavaní a ukončovaní vzťahov tak, aby boli schopní žiť v kvalitnom, obojstranne uspokojujúcom vzťahu s inými ľuďmi."

    https://sk.wikipedia.org/wiki/Kou%C4...ie_(ekonomika)

    Takže žiadna žihľavka, generácie pred nami žili ešte prirodzenýn spôsobom života, v tichu, mohli sa do seba zahĺbiť, dnes niet času pomaly na nič, ľudia sa venujú zbytočným veciam, bez ktorých by sa pokojne zaobišli, strácajú kus seba.
    Presne, život väčšiny plynul sám. Nie u všetkých, pretože sa nedá nič zovšeobecňovať ani tu.
    kuskus iste, už bežím za ním
    korela Ja ti dávam iba tipy, a vidím, že si už kus cesty prešiel. Pokračuj, nájdi sa. O 10 rokov by si mi mohol napísať, ale to tu už nemusím byť.
    Všetko dobré ti prajem v tvojom živote.
    kuskus v pohode, ďakujem za podoporu, dúfam, že sa to podarí skôr
      zbaliť

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    už ste rozobraný na cimpr - campr, všetko negatívne čo Vás trápi je vonku tak a teraz urobte hrubú čiaru za všetkým
    teraz vyvstáva otázka
    - kde chcem byť ? ( práca, domov, zázemie, fin.zabezpečenie ai )
    - ako sa tam dostanem ? ( plán po jednotlivých úsekoch )
    na začiatok Vám stačí pero a zápisník
    hanelie tu už je každá rada zbytočná,
    kto chce,hľadá spôsoby,
    kto nechce, hľadá dôvody ....................howgh

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Děláni, dělání je lék, spievala kedysi tuším Filipovská, nenašla som v jej podaní, autor textu Šíp
    kukučka Hudba je mocný liek.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    A čo si vlastne robil pred tým, ako si mal ten neúspešný vzťah? Respektíve bola niekedy práca, ktorá ťa bavila? Rerspektíve práca o ktorej si sníval?

    Máš presne ten vek, keď môžeš začať znova (vlastne ten vek je vždy)

    Len najskôr si ujasni, čo by ťa bavilo.

    Lebo z toho, čo píšeš by som si myslela, že to môže chodiť aj okolo depresie.
    kuskus akurat som koncil skolu. doteraz nerozumiem tomu, ako ma mohol ten vztah tak polozit. hladal som pomoc vsade a ani po tych rokoch stale neviem, co sa vlastne stalo. nemal som este moznost to rozmotat. mal som niekedy sen, co som chcel robit. ale od toho vztahu, akoby som vnutorne vyhasol. aj som sa dostal k takej praci trochu, ale vobec ma to nebavilo. stratil som to. preto teraz hladam skor nieco take nenarocne, kde si budem moct v klude upratat myslienky. verim tomu, ze stale mozem zacat. mozno mam depresiu, ani neviem, co to je. mavam casto pocit, ze som v pohode a potom v sebe objavim tolko zlosti a frustracie, ze ani neviem, odklial sa to berie. zazil som ako teengere sexualne obtazovanie zo strany trenera, trvalo to roky. moze to byt aj tym. toto obdobie uz ma vedome netazi, ale moze byt sucast mojich dnesnych problemov. dobre na mna posobi, byt niecim zamestnany, viem co mam presne robit, nemusim sa vecne niekoho kazdych 5 minut pytat a prijemny ludia okolo, kludne prostredie, prijemne. ale to su take predstavy, co by asi mohlo pomoct. teraz ako som dal vypoved to riesim intenzivnejsie tak verim tomu, ze mi to dopne, co prense teraz by som mohol robit.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Čo tak vybrať sa do Santiaga de Compostella... dĺžka púte ľubovoľná. Mnohým tá cesta pomohla, aby našli cestu k sebe a v živote. Stratiť nemáš čo, nazdávam sa, že môžeš len získať. Ak už nič iné, tak určite stretneš zaujímavých ľudí a stretnutia s nimi Ťa určite obohatia...

    Život, zdravie a čas sú veľké dary. Ty ich máš - si teda bohatý človek. Máš zdravé ruky, nohy, si ešte mladý, môžeš ísť, kam chceš... Si jedinečná bytosť a určite môžeš ešte urobiť veľa dobrého, mnohým ľuďom pomôcť a veľa ľudí /vrátane seba samého/ urobiť šťastnými... Len potrebuješ zistiť, ako a kde je to Tvoje miesto na zemi. Každopádne držím palce.

    Alebo ísť ako dobrovoľník na pár mesiacov na nejakú misiu /u nás napr. cez Prof. Krčméryho/ alebo iné. Chuť a vôňu peňazí poznáš, nepriniesli Ti šťastie ani pokoj v duši, možno by Ti mohla pomôcť zorientovať sa pomoc iným, ktorí nemali také možnosti ako Ty... Ako to tí ľudia robia, že nič nemajú, žijú zo dňa na deň a napriek tomu sa usmievajú a sú šťastní...

    Sorry, až teraz som sa v komentoch dočítala, že Ti to tiež napadlo - dobrovoľníctvo v zahraničí, takže si nad tým už uvažoval...
    Na takto rozvinutú a komentovanú tému som tu už dávno nenatrafila, tak som ich nečítala ešte všetky, ale aj z toho vidieť, že Tvoj osud nie je ľuďom ľahostajný. Zrejme aj preto, že sa takýmito "civilizačnými" problémami neboríš sám... Len nie každý má tú odvahu ísť so svojimi poryvmi duše na sklo. Ty si to dokázal, verím, že dokážeš aj to ostatné/podstatné. Good luck!
    Napr.:
    http://www.caminodesantiago.sk/--51-...trava-to-hlavu
    Naposledy upravil Oliwa : 29.03.19 at 10:50
    kuskus Ďakujem ti za príspevok. Ǎno, jednoznačne potrebujem nový vzduch, ísť niekam preč. Buď dobrovoľníčiť, ale potom si aj zarobiť. Hej, debata sa rozrástla, to som rád. Človek má potom pocit, že ten problém nerieši sám. Dostal som aj nastavené zrkadlo. A máš pravdu, veľa ľudí teraz "hľadá". Ja si môže dovoliť trochu viac experimentovať, keďže nemám rodinu, či hypotéku.
    kukučka Mne hneď napadlo podobné riešenie, len nie ďaleko vo svete, ale tu neďaleko mňa, pod Tatrami, len som to nepísala, lebo by sa to zvrtlo, ako všeličo tu v poslednej dobe. No verím, že to s nami a s Poradou ešte nie je až tak zle, aj ty sa ukázala, chýbaš tu.

    jslancik je teraz online jslancik

    bez servítky jslancik
    vo svetle tvojich predošlých otázok... zdá sa, že vôbec nie si psychicky odolný, aj keď od človeka v tvojom veku by som to nečakal - skôr od mladších generácii, ktorých rodičia nedopustili komplikácie v živote. každý nezdar ťa pošle do kolien. Píšem každý, lebo tých veľkých nemôže byť tak veľa. snáď nepokladáš za strašnú krivdu, keď ťa ráno opustí týpek, o ktorom si vedel, že je s tebou iba na jednu noc...
    nauč sa hrať s kartami, ktoré máš. byť spokojný s tým, čo máš a s tým, čo ti život nadelí. v živote je množstvo vecí, ktoré jednoducho nezmeníš. musíš sa s nimi pobiť, nie sa nechať položiť. také veci ťa majú posilniť, nie položiť.

    utekať pri každom náznaku problému, to svedčí o tom, že sa ani nechceš pobiť s problémami. namiesto toho, aby si silnel, si stále slabší a slabší.

    a celkovo ti chýba zmysel života. nemáš motiváciu, nemáš ciele. žiaľ, to sú vlastnosti množstva ľudí v súčasnosti. a následne diagnózy.
    Naposledy upravil jslancik : 30.03.19 at 12:34
    kuskus ďakujem, môžte mi napísať priamo na môj profil tu. ale aj tak si v prvom rade musím poriešiť, čo ďalej, z čoho budem žiť, a kde budem bývať. až sa mi toto raz konečne podarí ustabilizovať, môžem uvažovať o nadštandarde, ako je nejaká terapia. ja teraz hľadám hlavne prácu, ktorá ma sama o sebe skľudní a dá mi možnosť sa upratať.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Viac na http://vyhorenie.sk/

    P.S.:
    Gratulujeme, práve ste ukončili Vaše hodnotenie miery úplného vyčerpania.
    Na základe Vašich odpovedí ste dosiahli skóre 24 bodov z 100.
    Vyhorenie vám nehrozí, buďte šťastní a spravte aj nás....

    http://vyhorenie.sk/hodnotenie-miery...paign=test_btn

    P.S.:
    ...a idem makať...na svojom a pre seba.
    Naposledy upravil buchač : 27.03.19 at 09:49
    44 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 minusku som odstranila len pre ten link, inak plati, ze je to komentar, nie odpoved.
    buchač Príspevok som upravil...lebo ako vždy, niekto nepochopil význam textu, čo je v ňom dôležité.

    Mínusku nejak neriešim...ALE myslím si, že ako pedopsychológ (po slovensky - detský ) si sa s veľkou pravdepodobnosťou s nejakým vyhorením nestretla.
    ...a nevravím už ani o tom, že deti s Dawnovým syndrómom tiež nejak nevyhoreli.

    Záver ?
    Ak budeš vravieť zo svojej praxe, že budeš vyhorená...vtedy sa ozvi...až vtedy...inak sú to len obyčajné kecy.

    P.S.:
    Svoje skúsenosti nedávam...to nemá absolútne význam.
    alaya1 tak naco si dal ten, akoze svoj test, ci pre chvalenkarstvo
    misoft Ale veď..... hodnotil sa podľa toho testu a hneď vyhodnotil a vycapil výsledok - takže ide makať
    alaya1 jasne ..a tym odpovedal na otazku?
    misoft Dal link, aby sa dotyčný ohodnotil.... aj tak sa dá....
    kuskus schválne, spravil som si ten test, dosiahol som 83 bodov
    Tweety zájdi radšej do ambulancie prvého kontaktu
    kuskus co to presne je?
    Tweety zájdi za svojím obvodným lekárom, ten už posúdi tvoj stav, odporúči k odborníkovi
    kuskus díky za radu, ale vieš koľko psychológov som ja už prešiel? čakáš týždne, kým ťa vezme a potom zistíš, že ten človek ti vlastne vôbec nepomáha za 40 Eur na hodinu. A ani nie si schopný pracovať na sebe, pokiaľ nemáš akú takú stabilitu, to je práca, z ktorej ti nie je zle, už len ako na to pomyslíš a bývanie, kde sa cítiť aspoň trochu doma. Ja si potrebujem najskôr doriešiť tento základ, potom si môžem dovoliť začať hľadať psychológa, ktorý fakt pomôže a to je tiež ako hľadať ihlu v kope sena. No ja nemám teraz priestor na toto hľadanie, čakanie na termín, stojí to kopu času a peňazí a ja teraz nemám ani jedno, ani druhé, kým sa mi nepodari sa ustabilizovať.
    afrikánka Ty si ponavštevoval psychológov a nepomohli, ale prečo? Vnímal si, počúval a chcel si?! Vôľa je totiž najsilnejšia, tú ti nikto nepredpíše, ani nenanúti...aj keď si to zaplatíš.
    kuskus mas s tym skusenost?
    afrikánka Povedala by som, že nie...ale predsa sa mi raz naskytla možnosť začuť jednu vetu, ktorá mi veľa dala, objasnila. Preto si myslím, že psychológ je určite nápomocný, ak si človek jeho slová pustí do svojho vnútra a pouvažuje nad významom a zámerom.
    kuskus to je pravda, ale tak musis natrafit na clovka, co sadne. a na pracu s psychacom musis byt ustabilizovany tam kde si. ja som si nasiel jednu dobru psychologicku, ale nebol som ustabilizovany tam, kde som bol, kazdu chvilu sa moja situacia mohla zmenit a ono to mam teraz podobne. napadlo ma ist pracovat ako dobrovolnik, do zahranicia. jazyky viem. pomohla by mi fakt praca, nove miesta, novy ludia. mozno aj najst miesto, kde sa chcem usadit. hore si sa pytala, kolko mam rokov. mam 38. a nedari sa mi nikde uchytit. lebo nikde ma nic nedrzi, alebo som to zatial nikde nenasiel. asi preto bude najlepsie sa vybrat na cestu. lebo ked skysnem v dajakej robote, aby som konecne uz niekde robil, aj tak nakoniec je ta sila, co ma nuti hladat si svoje miesto silnejsia a vsetko sa rozpadne. mozno nie som vyhoreny, len sa motam na nespravnych miestach. viem ako sa viem hned zmenit, ked natrafim na daco, co ma oslovi. len velmi dlho sa mi to nestalo, zas som zakotvil niekam, len aby som uz niekde bol a zas to bolo len drzanie sa niecoho, ale nebolo to preto, lebo tu teraz naozaj chcem byt. je to schyza ...
    afrikánka Predpokladala som, že budeš mať 35-40. Mal si už nejaký vzťah, manželstvo, dieťa, alebo plánuješ založenie rodiny? Aj z tohto môže pochádzať tvoj nepokoj, nechuť.
    buchač kuskus (Dnes 12:15) díky za radu, ale vieš koľko psychológov som ja už prešiel? čakáš týždne, kým ťa vezme a potom zistíš, že ten človek ti vlastne vôbec nepomáha za 40 Eur na hodinu...
    =================
    Asi myslíš na alayu...tá radí len za peniaze...do príspevkov dáva len všeobecné a nič nehovoriace formulky.
    --------------------------
    Podľa mojich skúseností (a aj na nete som sa stretol s podobným názorom) je psychológ v podstate taká bútľavá vŕba...tomu môžeš povedať aj to, čo nepovieš nikomu...ani rodine - nakoľko túto nechceš zaťažovať ešte viac, ako doteraz.
    U psychológa môžeš nadávať, pindať...proste popustiť uzdu emóciám.
    ---------------------------
    Čo sa týka príjmu ?
    Vždy môžeš ísť na maródku...samozrejme, ak ju dostaneš.

    Ak si fakt vážne v problémoch a nebudeš ich riešiť ? Nuž tak potom na tú maródku sa fakt dostaneš....a keď sa k tomu pridružia ešte iné okolnosti...nuž zo sračiek sa budeš hrabať nie pár týždňov, ale pár mesiacov.
    afrikánka Možno už tú "maródku" skúsil, alebo si ju nechce pripustiť.
    Fakt je ten, že najlepšie výsledky sa dosahujú v kombinácii liekov a psychológa
    kuskus ono cele toto začalo pred 12 rokmi jedným vzťhom. úplne ma rozobral, úplne som stratil smer. navštívil som prvý krát psychológa, ten chlap ma dodrbal ešte viac. potom som narážal už len na podobné vzťahy. po treťom som si povedal, koniec vzťahom. tak som 7 rokov sám. Už neviem, čo je sex a ani na neho nemám chuť. som proste v úplnej prdeli. u žiadneho spychológa, až na jedného som nenašiel pocit, že je to profík, čo vie, čo robí. no tú som stratil. lieky mi nikdy žiaden nepredpísal. a pritom už si psychicky neoddýchnem ani počas spánku. počas maródky musíš kysnúť na byte, ale ja sa potrebujem z toho marazmu pohnúť akosi. Som proste mess, total mess.... no mal som jednu brigadu, dva tyzdne trvala. bolo to super, aj s ubytovanim. to som sa dva tyzdne citil dobre, konecne. ale ked to skoncilo tak som zas zasiel do starych kolaji. potreboval by so sa dostat niekam, do prace a na miesto, kde ozijem a potrebujem, aby to bolo na dostatocne dlhu dobu, aby som sa vedel od toho odrazit. vtedy som to tak nahodov nasiel a stale myslim na to, ake to bolo super a hľadám spôsob, ako znova nájsť dačo podobné. viem, čo to bolo a ako mi to pomohlo. tak hľadám spôsob, ako sa znova do toho dostať, ako to znova nájsť. tak o to sa snažím. no strácam sa sám v sebe.
    afrikánka Čo to bolo za brigádu, čo si robil? Podobné niečo sa už nedá nájsť?
    alaya1 Buchac- ake myslis, ze mam tu davat rady? Ved toho cloveka nepoznam, nekomunikujem s nim realne. To aj lekar ma operovat cez internet?

    Ja aspon dam podla teba vseobecnu radu, v odbore v ktorom pracujem, ale urcite nepindam do vsetkeho bez toho, aby som o tom cosi vedela..

    Ty tu len ludi buzerujes, napadas, kritizujes...no ved v tom mas dlhorocnu prax, co ine si v zivote robil, len to a za dobre prachy.

    A opakujem, nenavazaj sa do mna, uz ma to prestalo bavit.

    P.S. inak si len na smiech, taky stary a taky hlupy clovek.

    A cakam na tvoje mile slova v odpovedi, snad zelanie choroby - rakoviny to nebude a tym koncim. Zi si v tom svojom smutnom osamelom zivote.
    kuskus Predával som pyrotechniku. to nebolo len tou prácou, ale všetkými okolnosťami okolo toho. potom som sa snažil nájsť dačo podobné, ale už sa mi vôbec nepodarilo dostať sa do toho flow. no apsoň viem, čo by mi pomohlo. len hľadám spôsob, ako znova nájsť niečo podobné. ono bolo to aj tým človekom, čo ma mal na starosti a veľa iných vecí.
    alaya1 kuskus- neviem, preco si isiel ku klinickemu psychologovi,ako samoplatca. Mas narok na sedenie cez zdravotnu poistovnu urcity pocet hodin. Staci vymenny listok od vseobecneho lekara, pripadne vymenny listok od psychiatra. K psychiatrovi nepotrebujes, ani vymenny listok.
    afrikánka To najdôležitejšie "flow" v tvojom veku je "love". Hľadaj s ľahkosťou bytia, nestanovuj si vopred podmienky, kritériá, nechaj sa unášať životom
    kuskus občas sa mi ta ľahkosť podarí, ale teraz mám krízu a tá ma núti dačo zmeniť, ísť iným smerom. love ako laska alebo love ako lóve, cash? Keď je to to prvé tak o tom som už dlho ani len nezakopol. Myslím si, že keď sa mi podarí nájsť miesto, kde sa budem cítiť dobre, zväčším šancu aj na to, aby ma konečne trafil amorov šíp
    afrikánka Ja myslím, že ak by ťa trafil amorov šíp, budeš sa cítiť dobre všade tam, kde zarobíš dobré "lóve"
    kuskus čo nie je môže byť
    afrikánka Tak vidíš, aj úsmev si nahodil...neseď za PC, nehľaď do mobilu a vybehni von. Svieti slnko, tak si uži jeho lúče a naplno dýchaj vzduch, život... Nikdy nevieš, kde koho stretneš.
    PotPalo 81 bodov. Čo som vyhral?
    afrikánka 80%tnú čokoládu
    PotPalo supééééér kde si mám prísť pre ňu? Alebo príde poštou?
    PotPalo ... a moja čokoláda stále nikde
    buchač alaya1 (Dnes 14:20)
    A opakujem, nenavazaj sa do mna, uz ma to prestalo bavit.

    A cakam na tvoje mile slova v odpovedi, snad zelanie choroby - rakoviny to nebude a tym koncim.
    ===============
    Nie sme na FB, kde sa všetko len páčiť musí....nenene...takže kritika bude pokračovať.
    ----------------------
    Furt vyťahuješ ten príspevok...nuž si ho nájdi...prečítaj a zamysli sa...zopakuj to zo tri krát...snáď ho pochopíš.
    ----------------------
    K zvyšku sa nevyjadrujem, snáď len konštatovanie...ja síce napádam a kritizujem...no ty doslovne urážaš a nie je to po prvý krát.
    afrikánka A zadal si adresu doručenia?
    Na dodanie čokolády...
    PotPalo A to sa musí? A kam ju mám zadať? Hádam nie sem a verejne. Mi príde poštou za vrece čokolád a čo ja potom s tým?!
    afrikánka Ty si ale trúfaš...
    PotPalo Ja? Nyjééé... (a tie šklebiace sa smajle sú nepravdivé, ja sa takto nešklebím. Akurát tá zelená farba by možno aj sedela.)
    afrikánka Keby som ja mohla dať smajle, tak by boli pravdivé...
    PotPalo Veď môžeš. Ten zelený je : D, : ( je smutný, atď... Pravdivé niesu. Keby mali byť, to by som nedával žiadneho, ja sa už neviem tešiť. A dávať všade by vyzeralo hlúpo. Takto mám akože radosť, aby ostatní mali radosť, že ja mám radosť.
    afrikánka Zobudil si sa ráno? Áno...čo viac potrebuješ?
    PotPalo To je otázka.... Čo potrebuje človek k životu? Nažrať sa, vysrať sa, a ísť spať. Že áno.
    afrikánka Koľko máš rokov? 60+? Iné ti netreba
    PotPalo Pod 40. A neviem žiť. Asi po rodičoch. Alebo nieje s kým.
    afrikánka No nazdar...ďaľší "vyhorený"
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.