Zavrieť

Porady

slovák s českou živnosťou

ako podám DP na Slovensku ? Príjem - 60%-odvody = základ dane ?

potom uplatním metódu započtu ?

ďakujem
9 komentárov     zbaliť
ivka70 preco ma cesku zivnost? zije tam trvale? je rezidentom ktorej krajiny?
balunka žije tam ,má tam aj rodinu,ale trvalý pobyt má stále na Slovensku,a v českom DP si uplatnil nejakú úľavu na hypotéku,a česká účtovníčka mu povedala,že má podať DP na SK a doložiť k českému DP
lenže keď so to počítal,tak v DP mu vychádza doplatiť daň
ivka70 Trvaly pobyt nezaklada rezidenciu, prestuduj, ci je SK rezidentom alebo nie, ci ma vobec povinnost podavat DP.
A ked, tak podava len DP s vynatim ceskych prijmov.
balunka vyňatie je predsa iba pri príjme zo závislej činnosti, inak je to zápočet
ivka70 Ano? Nestudovala som sice zmluvu o dvojitom zdaneni, ale nemam pocit, ze by tam boli prijmy rozlisovane
Ale hadat sa nebudem.... kde to je napisane, ze prijmy zo zivnosti sa musia zapocitat? Nejde prave o to, ze danovnik si moze vybrat, co je pre neho vyhodnejsie?
Mila123 od kedy? použije sa metóda zápočtu alebo vyňatie, spôsob si sám daňovník môže vybrať....
teda tvoje tvrdenie neobstojí, pretože ja robím príjmy z Anglicka (v Anglicku majú živnosti) a stále dávam vyňatie
Mila123 vyňatie sa predsa dáva aj príjem slovenských živnostníčiek (opatrovateľky v AT na AT živnosť) )
Katy a R mila - anglicko a rakúsko je podľa teba to isté, čo česko ? - tabuľka - aké sú kde metódy priložená
Mila123 http://www.financnasprava.sk/sk/fina...rodne-zdanenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    slovák s českou živnosťou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.