Zavrieť

Porady

Výzva exekútora na vykonanie zrážok zo mzdy

Dobrý deň prosím o radu.
V roku 2017 nám bol doručený príkaz na začatie exekúcie ako aj exekučný príkaz neprednostnej pohľadávky. Vzhľadom k tomu, že zamestnanec mal už pred tým zaevidovanú exekúciu v skoršom termíne nebolo možné začať zrážať zrážky zamestnancovi zo mzdy to znamená, že je v evidencii ako druhá v poradí.Toto sme bezodkladne exekútorovi oznámili. Dnes nám dola doručená výzva na realizáciu zrážok v ktorej nás exekútor žiada o zaslanie mzdového listu zamestnanca za rok 2018 ako aj zoznam pohľadávok nakoľko do dnešného dňa nebola vykonaná žiadna zrážka zo mzdy. Ďalej nás upozornil, že nakoľko zamestnanec poberá aj invalidný dôchodok sme povinný pripočítať výšku invalidného dôchodku k čistej mzde.
Myslím, že exekútor nemá právo žiadať tieto informácie nakoľko nám nezaslal žiadosť o súčinnosť odobrenú súdom nemáme povinnosť mu tieto podklady zaslať.
Máte s tým niekto skúsenosti? Ako máme reagovať?
Za rady vopred ďakujem
Naposledy upravil Norko1979 : 28.03.19 at 08:24
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  willma je offline (nepripojený) willma

  willma
  podľa mňa opäť mu napíšte, že je v poradí a neriešte ďalej. On si vie veľmi dobre pozrieť register a tam vidí, že dotyčnému zrážate exekúciu, resp. že je niekto v poradí pred ním.

  Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

  Zuzanka_ba
  Určite mu zašlite mzdový list ako aj informácie o poradí pohľadávok.
  Neviem o tom, že by źiadosť o súčinnosť mala byť nejako špeciálne odobrená súdom. Proste keď má exekútor poverenie k vykonávaniu exekúcie, čo určite má, lebo už vám posielal príkaz na začatie-exekučný príkaz,, a od vás ako platiteľa mzdy žiada súčinnosť, tak ju čo najpresnejšie poskytnite.

  Ohľadom toho: "aj invalidný dôchodok sme povinný pripočítať výšku invalidného dôchodku k čistej mzde" - tak toto je podľa mňa dosť nezmysel, vy predsa vykonávate zrážku zo mzdy a nie z nejakých iných prijmov, ktoré dotyčnému ani nevyplácate. Ak chce exekútor vykonávať zrážku z dôchodku, nech si to rieši so Soc. poisťovňou alebo rovno z účtu zamestnanca.

  V čom má trocha pravdu je to, že poberanie dôchodku podľa
  https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...6/268/20160101
  ovplyvňuje výšku nepostihnuteľnej sumy na vyživované osoby, a to tak že nepostihnuteľná suma bude nižšia ak je poberateľom. NIe je však podstatné aká je suma dôchodku, ale len to či poberá alebo nepoberá dôchodok.
  https://www.relia.sk/Article.aspx?ID=180

  Už viackrát som videla že exekútor veľmi neovládal výpočet exekučnej zrážky zo mzdy, nenechajte sa popliesť jeho upozorneniami.
  misoft A ešte niečo - na základe toho by sa mala upozorniť SKE (Slovenská Komora Exekútorov) na skutočnosť, že uvedený exekútor neovláda Exekútorsky poriadok a vyžaduje od vás úkony, na ktoré nemáte oprávnenie a ktoré v rámci svoje právomoci MAL vykonať on.

  Výzva exekútora na vykonanie zrážok zo mzdy

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.