Zavrieť

Porady

DPFO-A po RZD čo s preplatkom?

Robím danové priznanie zamestnancovi. Mal už urobené RZD a preplatok mu už bol vo februári aj vrátený. Bolo to vo výške 90€ . Keďže zistil, že mal ešte aj iné príjmy, tak robím DP. V DP vyšiel preplatok 86€. Čo s tým rozdielom, má zamestnanec vrátiť 4€ danovému úradu? Ked vytlačim potvrdenie o podaní DP tak tam výjde pleplatok. Je to v poriadku? DU ale nebude nič vracať, predpokladám, že sa to započíta s preplatkom z RZD. Ale čo s tým rozdielom 4€? A tiež neviem či to má byť riadne alebo opravné DP. No mám v tom chaos.
Naposledy upravil mariana11 : 27.03.19 at 10:40
RZD1.jpg  
RZD2.jpg  
1/1
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Zamaž osobné údaje a prilož RZD a nové potvrdenie o príjme
mariana11 Tak som to priložila... a okrem toho ona chcela 2% darovať, ale neviem či to v tomto prípade môžem dať. Lebo teraz vlastne nemá vysporiadamú celú daň, lebo dostala v RZD väčší preplatok ako vyšiel v DP.
veronikasad Jednotlivé riadky máš v odpovedi, už som to vymazala, nechce sa mi to nahadzovať znovu, kvoli 2 %, malo by ti ich vypočítať, ak DP nerobíš ručne
veronikasad Daň má vysporiadanú len nedoplatok v sume 4,15€ neplatí, preto na r.71 je 0,00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    r.38 5285,18
    r.39 3830,02
    r.43 3830,02
    r.44 1455,16
    r.45 276,48
    r.56 276,48
    r.58 276,48
    r.64 276,48
    r.70 272,33
    r,71 0,00
    mariana11 Ďakujem krásne. Už sa mi rozjasnilo...

    DPFO-A po RZD čo s preplatkom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.