Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Ak som v roku 2018 mala živnosť, z ktorej som nemala žiadny príjem, som povinná dať si zdravotné poistenie do nákladov a podať daňové priznanie so stratou? Nemala som žiadne iné náklady a ani žiadny iný príjem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Daňové priznanie musíš podať, v opačnom prípade dostaneš pokutu.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    DP nemusíte podávať !- najmä ak si nechcete uplatňovať odpisy straty, čo však v prípade použitia výdavkov percentom vôbec nie je možné
    Naposledy upravil hanelie : 28.03.19 at 15:56
    hanelie §32 Daňové priznanie
    Porovnať históriu Poznámky
    Súvisiace paragrafy
    Súvisiace články Tlač paragrafu
    (1) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), s výnimkou uvedenou v odseku 4. Daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), ale vykazuje daňovú stratu. Do sumy zodpovedajúcej 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a) sa nezahŕňajú príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43,


    výklad príslušného § DP je povinný podať daňovník .........ktorého príjmy nedosiahli.............ale vykazuje stratu
    teda: DP len v prípade, ak by túto stratu vykazoval v účtovníctve ( ja som však mrkla do kryštáľovej gule a tam som videla, že zadávateľka nechce účtovať ani v JÚ ani v PÚ )

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Výdavky si môžeš uplatniť - tak hovorí zákon! - ale nemusíš !
    Takže je na tebe, či tú stratu vykážeš, alebo nie? (a pri výdavkoch % z príjmov ani strata nemôže byť, ako hanelie už napísala)
    Ale možno sa ti tá strata do budúcna zíde ? - a zrejme máš aj iný príjem? potom je dôvod na podanie DP z toho iného príjmu☺ .
    ivka70 28.03.19 15:20 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.