Zavrieť

Porady

danove priznanie A a odvody 0 EUR.?

dobry den,
chcel by som sa spytat, ci mozem mat na TPP odvody sumu 0 eur,este sa mi to nestalo,ak podavam danove priznanie,a ci odvody z dohody sa zapocitavaju tiez do riadku 37 alebo nie.
dakujem
Naposledy upravil ivka70 : 31.03.19 at 11:21 Dôvod: Spytat
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Mal si pracovnú zmluvu s odvodovou vynimkou (bez poistenia)?
jarek26 mam riadnu pracovnu zmluvu,len prvy mesiac som mal uraz doma tak som skoncil na marodke,kde poistovna mi nezaplatila nic pretoze som bol dlhodobo nezamestany predtym a nemal som narok na PN.na dohodu som bol 40 dni,tam sa odvody odvadzali a na zmluve uz nie je tam 0 eur,ak som podaval danove priznanie za rok 2018.moja zena odvody uvedene mala.mam sa radsej ist spytat na zdravotnu a socialnu poistovnu?ta odvodova vynimka ani neviem co je,pocujem to prvykrat.Dakujem
veronikasad Doplnila som odpoved. Zdravotne poistenie za teba plati štát a do SP pojdes zbytocne, súhlasil si s tým pri podpise zmluvy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ano, aj poistne z dohody sa uvadza na r.37

    Doplnenie:
    Uzatvoril si so zamestnavatelom pracovnu zmluvu bez odvodov, pocas trvania zmluvy nemas nárok na nemocenske dávky, obdobie sa ti nepocita do dochodku ani poistenia v nezamestnanosti. Pri podpise zmluvy si bol o tom informovaný a súhlas si musel potvrdit vlastnorucnym podpisom na Vyhlaseni ...
    Preto si nemal v Potvrdeni o zdaniteľných prijmoch žiadne poistne
    Naposledy upravil veronikasad : 06.04.19 at 06:54 Dôvod: doplnenie
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jarek26 dobry den,
    chcem sa spytat ako to je s tym poistenim,to znamena ze budem nieco dlzny na socialnej poistovne?a aj na zdravotnej poistovne?
    veronikasad Nie, nic nie si dlžný. Zdravotne poistenie plati stat a dochodkove poistenie ti pri vypocte dôchodku bude za toto obdobie chýbať, tak ako ked si bol nezamestnaný, evidovany na Urade práce. Mozes si ho doplatit ako samoplatitel.
    jarek26 dobry den,
    este sa spitam jednu otazku ak mozem,do podpory v nezamestnanosti mi chybali 3 mesiace,ak si ich zaplatim ako samoplatitel bude sa to pocitat alebo nie,lebo ako ste pisali poistenie nezamestnanosti sa neplati.dakujem za vsetky odpovede.
    veronikasad Nie som si istá, ale poistenie v nezamestnanosti sa nedá doplatiť spätne. Informuj sa v sociálnej poisťovni... V súčasnosti ešte stále pracuješ na zmluvu bez odvodov ?
    jarek26 ano este stale pracujem u toho isteho zamestnavatela,ale nejde mi do hlavy ze aj zena bola dlhodobo nezamestnana a ona mala odvedene odvody,tak nechapem,ale poinformujem sa,to nic podpora v nezamestanosti prepadne asi,u takeho zamestavatela ani nemienim uz ostat,len do konca zmluvy.dakujem
    veronikasad odkedy dokedy trvá zmluva ? Nie každý zmestnávatel využíva tento typ zmluvy pre dlhodobo nezamestnaných. Pri podpise zmluvy si určite podpisoval súhlas, o ktorom som písala vyššie.

    Pre vznik nároku na dávku v nezamestnanosti potrebuješ 730 kal.dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 4 rokoch.
    jarek26 zmluva nanestastie trva 1 rok budem koncit v juli.ale dakujem za odpovede velmi mi pomohli.
    veronikasad Pokial to máš do jula, tak tie tri mesiace čo ti chýbajú ešte stihneš. Ale zrejme sa nedá len samotné poistenie v nezamestnanosti, budeš sa musieť prihlásiť ako dobrovolne poistená osoba na celý balík poistenia, a to bude dosť euráčov.
    jarek26 dobry den,
    ak sa mozem este spitat ak to poistenie zdravotne plati stat a dochodkove je ako keby som bol nezamestany,socialne neviem,no mal som tam tie nuly a akoto je mozne ze som mal predavky na dan?kto to potom platil?ta suma bola okolo 100 eur.
    Dakujem
    Katy a R no jednoducho tým, že si nemal žiadne odvody(výnimka) - tak si mal vyšší VZ - tak preto vyšla nejaká daň - toť vsjo
    Nezdaniteľná časť základu dane je za rok 2018 je 3830. (319 mesačne)
    ak máš vyšší VZ - z toho už platíš daň.
    - a preddavky na daň si platil ty - ak ti náhodou výjde v RZD resp DP preplatok, tak ti ho vrátia. (napr ak si nerobil celý rok? )
    veronikasad Prilož kopiu potvrdenia bez osobných udajov, na konkrétnych číslach sa to bude lepšie vysvetlovať ...
      zbaliť

    danove priznanie A a odvody 0 EUR.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.