Zavrieť

Porady

faktúra za opravu uhradená poistným plnením

V marci sme mali haváriu na vozidle evidovaného v majetku firmy. Haváriu nespôsobil náš vodič. Faktúra bola na vysokú sumu. Ten, kto nám ju vystavil chcem len časť zaplatiť - vraj spoluúčasť. Zbytok mu uhradila v máji poisťovňa.
Ako postupovať v účtovaní?
fa som zaúčtovala na 511a343/321
časť zaplatenej fa na 321/211

ako s poisťovňou?

Treba mať od vystavovateľa fa za opravu Doklad niečo ako vzájomná kompenzáciu pohľadávok a záväzkov, že dňa....mu poisťovňa vyplatila sumu.... a tým je pohľadávka uhradená, potom toto zaúčtovať
321/648?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AltaKE je offline (nepripojený) AltaKE

    AltaKE
    Nám doteraz vždy poisťovňa poslala doklad o likvidácii škody (neviem presný názov toho dokladu-nemám ho poruke), kde bol uvedený doklad, ktorý prepláca a suma, je tam uvedené aj číslo účtu, na ktorý poistné posiela. Ak je to účet dodávateľa, tak na základe tohto dokladu si spravím predpis 378/648 a následne si spárujem faktúru s týmto dokladom 321/378 a od dodávateľa opravy už nič nežiadam.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    JDM
    V marci sme mali haváriu na vozidle evidovaného v majetku firmy. Haváriu nespôsobil náš vodič. Faktúra bola na vysokú sumu. Ten, kto nám ju vystavil chcem len časť zaplatiť - vraj spoluúčasť. Zbytok mu uhradila v máji poisťovňa.
    Ako postupovať v účtovaní?
    fa som zaúčtovala na 511a343/321
    časť zaplatenej fa na 321/211

    ako s poisťovňou?

    Treba mať od vystavovateľa fa za opravu Doklad niečo ako vzájomná kompenzáciu pohľadávok a záväzkov, že dňa....mu poisťovňa vyplatila sumu.... a tým je pohľadávka uhradená, potom toto zaúčtovať
    321/648?
    ďakujem
    V prípade, že poisťovňa poslala plnenie opravcovi, nepošle už nič vám a teda nie je čo účtovať na 648.
    Fa zaúčtuješ:
    ZD....................511xx/321xx
    DPH.................343xx/321xx
    ZD- spoluúč........321xx/511xx

    Opravcovi zaplatíš DPH a spoluúčasť.

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    Ja mám také prípady dosť často. Mám doklad od poisťovni, že poisťovňa uhradí stanovenú sumu na účet dodávateľa a zaúčtujem ho jednoducho 321/648. Účet 378 vynechávam, lebo nám krycie listy od poisťovni lietajú po firme a nemám ich vždy včas, ale súhlasil by som aj s 378/648 a následne 321/378.

    faktúra za opravu uhradená poistným plnením

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.