Zavrieť

Porady

Ako prevádzkovať ubytovacie zariadenie s raňajkami bez nutnosti 16 hod. recepcie?

Dobrý deň,

rada by som sa informovala o možnostiach fungovania prevádzky ubytovacieho zariadenia.
Viem, že nie je možné prevádzkovať ubytovacie zariadenie v kategórii "Penzión" bez 16 hod. recepcie. Sú nejaké iné možnosti ako prevádzkovať ubytovacie zariadenie v zmysle "B&B - bed and breakfast" bez nutnosti 16 hod. recepcie?
Hľadám možnosti ako ponúkať ubytovanie s raňajkami v 6 samostatných izbách nezávislých od seba bez nutnosti mať fyzicky prítomnú recepčnú 16 hod. denne po celý rok. Vedeli by ste mi poradiť? V oblasti, kde je v zime málo turistov, ale len stála obchodná klientela hľadajúca iba nocľah s raňajkami nie je rentabilné prevádzkovať recepciu 16 hodín denne. Ako by som mala postupovať? Sú nejaké iné možnosti ako označiť objekt pojmom "ubytovanie v súkromí".

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Nijaká iná možnosť ako označiť objekt ubytovanie v súkromí nie je, keď nechceš mať 16 hodín recepciu.
    Pozri prílohu v:https://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-277

    Ako prevádzkovať ubytovacie zariadenie s raňajkami bez nutnosti 16 hod. recepcie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.