Zavrieť

Porady

Problém so stromom a pozemkom

Ahoj poradaci, mam takyto problem. Moja dcera s manzelom maju malu chatku. V jej okoli sa nachadza viacero ihlic.stromov. Pozemok je oploteny no zo vstupnej casti este nie kvôli strmemu svahu ale aj tento pozemok je v ich vlastnictve. CCa.pred 2-3 rokmi im najkrajsi strom zacal hynut. Zat nasiel stopy ze ho niekto (teda ten strom) postupne niecim otravil. Vsimla si to aj nevesta, vzdy hovorila ze s tym stromom sa nieco deje. Mala zial pravdu.
Teraz sa stalo to, ze bez ich vedomie akehokolvek vyrozumenia tam bol starosta a kopec iných ludi ktori si svojvolne lozili kade-tade po sukr.pozemku. Vratane geodetov, aj napriek tomu ze obec vie kde su presne hranice a rovnako aj vie lebo je tam plot ....co su slepi vsetci ??? Teda konala sa tzv.obhliadka ktoru na PODNET suseda zvolal on sam (hyperaktivny) a lozilo sa - bez zata a dcery.
Je to normalny postup obce resp.samotneho starostu, ked sa nieco take deje a neposle sa VLASTNIKOM ani len Vyzva priklad v znení dostavte sa dna toho a toho....za účelom....atd atd. ??? Konal v súlade so zakonom ked si kopa ludi bez vedomia majitelov LOZILA po sukromnom pozemku ???? Dakujem

+

Uz len doplnim, ze stromu sa nechceli dotnut - nakolko to bude vysetrovat policia cim a kedy zhruba bol strom unikat surovo a bezcharakterne zlikvidovany.
Naposledy upravil terezamaria : 03.04.19 at 13:47 Dôvod: vrátenie textu otázky
4 komentárov     zbaliť
misoft Upozorni startostu, že ak EŠTE raz vlezie na tvoj pozemok BEZ tvojho súhlasu - podáš na neho TO pre neoprávnený vstup na cudzí pozemok. Že narušuje tvoje súkromie.
https://www.zakonypreludi.sk/zz/1992-460#hlava2
čl.16 ods.1
čl.19 ods.2
čl.20 ods.1 a ods.3
http://www.epi.sk/zz/1964-40#p6
§3 ods.1
§4 (v tomto prípade, ak toto porušuje starosta, podáva sa sťažnosť vyššie)
Ak sú relevantné dôkazy - podať TO na starostu a ostatné osoby pre tr. čin neoprávneného vstupu na cudzí pozemok.
Melanany54 Vdaka za odpoved no ludia su z neho posrati a svojvolne si vykonava starostovanie po svojom. Ked sa budeme ohanat zákonmi - odvetu si hocijaku najde. Je to ako mafia dokonca prepletena aj s obec.policiou...vratane polovnikov..atd. Citala som tu podobny pripad kde cela familia robila na OU...a takto je to podobne aj tu.
Takze § radsej spominat nebudeme, snad len forma slusnej odpovede ze MOHOL v ramci svojich kompetencii poslat Vyzvu a nie si svojvolne ...lozit...snorit... konat bez vedomia majitelov.
Melanany54 Inak to je riadna sila ze clovek sa nedovola pomali uz na ziadnej institucii normalnej zakonnej formy ?!? Tak to kde sme sa to dostali ??? Boze ochran Slovensko...
misoft "Takze § radsej spominat nebudeme, snad len forma slusnej odpovede ze MOHOL v ramci svojich kompetencii poslat Vyzvu a nie si svojvolne"
A to je CHYBA! Pretože si budú vedomí, že i tak sa nikto neozve a budú si robiť po svojom. Časom dospejú do štádia, že si svojvoľne vlezú dodobu, budú prehľadávať komory, chladničky - vediac, že plebs bude držať hubu.
NIE! Treba týmto TO dať jasne najavo, že odtiaľ-potiaľ, čo je na mojom, je MOJE a druhý bez zákonného dôvodu mi nemá do toho kafrať a "prehľadávať" moje veci. Že hocijaký odkundes (a hoci aj starosta) si nemôže robiť, čo sa mu zapáči.
Až by sa toto dokázalo, odrazu by sklapli. Ak by sa vyhrážali - dôkazy a ďalšie TO - a možno za závažnejšie porušenie zákona. Polícia so konečne zobudila, už nie sú brzdení Kalipašom. A keby sa starosta dostal za mreže, možno i v obci by sa ľahšie dýchalo.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár lubko6394
Ach jaj. A nemohlo to byť tak že sused si zavolal geodeta lebo sa mu ten plot nezdá ? Zdá sa mi že geodeti majú pri meraní právo vstúpiť na susedné pozemky. A starosta ? Možno mu ktosi práskol že sa čosi deje so stromom na výrub ktorého je treba súhlas.
13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Melanany54 Ani geodet nema pravo ti vstupovat na tvoje vlastnictvo, maju uz leserove zameriavace, nepotrebuje strkat nohy ku stromu. A to ze unikytny strom zahynul - to bude v setreni OCTK.
lubko6394 A čo tak čosi si pohľadať: § 14 ods. 1 zákona č. 215/1995 Z.z. o geodézii a kartografii v platnom znení:
Fyzické osoby a právnické osoby, ktoré vykonávajú alebo kontrolujú geodetické činnosti, sú oprávnené po predchádzajúcom upozornení vlastníka, prípadne inej oprávnenej osoby, v nevyhnutnej miere vstupovať alebo vchádzať dopravným prostriedkom na ich nehnuteľnosti. Pri vstupe alebo vjazde sú fyzické osoby a právnické osoby povinné preukázať sa preukazom oprávňujúcim na vstup na cudzie nehnuteľnosti a dbať na to, aby čo najmenej porušovali vlastnícke a iné vecné práva. Zdroj:https://www.porada.sk/t147483-vstup-...a-pozemok.html
Melanany54 A čo tak si dôsledne toto ustanovenie zákona vrátane § prečítať ???

- Po predchádzajúcom UPOZORNENÍ vlatstníka .....

Teraz som mala na linke právnika z BA nebudem menovať - jednoznačne sa všetci dopustili trestného činu neoprávneného vstupu na súkromný pozemok ! Vrátane starostu a celej bagáže...


Ďakujem poraďáci
lubko6394 Všetci sú bagáž, len ty si lietadlo. A dôkazné bremeno unesieš ? Čo ak tá bagáž boli vyšetrovatelia a pozvánka je na ceste ? A plot sa bude musieť posunúť...
Melanany54 Ako tak pozorne vsetci sledujeme ako poznas celu GENEZU resp.problematiku ....ty lietadlo (!) nadobudli sme dojem - ze si jeden z nich co nam lozili po sukromnom pozemku !!!!
A mimochodm ani vystrovatelia , povereni prislusnici PZ nemaju resp.NESMU chodit bez vedomia po sukromnom pozemku ! Ci si ich len tak vpustame aj do obyvacky pokial sme nic nevykonali ?!
Mam dojem a domnievam sa - ze ty asi asi asi ANO !
Pozdravujem ťa strojár
lubko6394 Obývák a pozemok je asi niečo iné. Ty si nikdy nevstúpila na cudzí pozemok ?
dmc lubko..uz radsej nepis.... hovadiny pises - obhajit sa nevies.
lubko6394 Však ja sa neobhajujem. Keď som si ja nechal geodetom zamerať moje parcely tak on o tom susedov informoval. Keď som ale odčleňoval novú parcelu od susedovej tak som tam s ním bol ja a susedov nevolal, ale pohybovali sme sa len po mojom. Myslím si že to závisí od toho čo od geodeta žiadam. Ak chcem pre seba mať istotu o hraniciach pozemkov v teréne tak nevidím dôvod to oznamovať susedom - teda ak vstup na ich pozemok netreba. Samozrejme že ak by sa zistil problém tak by bolo nutné to riešiť aj so susedmi. My vidíme len pohľad z jednej strany a ten sa mi zdá v čomsi divný. A najmä to že sa tam naraz stretli starosta, geodet a ešte aj bagáž. To mi akosi nedáva logiku. Už len ten geodet, keď nie aj starosta, by nevstúpil na cudzí pozemok a neriskoval stratu licencie či čo to majú.
topogan Teda píšeš veru riadne nezmyselnosti LUBKO6394 alias STROJAR
Nie je v tom absolútne žiadny rozdiel. Majetok ako majetok, či hnuteľný alebo nehnuteľný. Nik nemá právo ti naň vstúpiť rovnako ako do bytu či domu. Aby bolo jasno, na akýkoľvek VSTUP kdekoľvek je vždy opakujem VŽDY potrebný tzv.príkaz - ale to už je na právnickú regulérnu reč.
Takže moja odpoveď znie dopustili sa veľmi veľa porušení ústavných práv a trestných činov ....toť vsjo :P
topogan STROJAR odporúčam si následne prečítať celé komenty, akosi si sa vo všetkom absurdne stratil, caw
Melanany54 lubko6394 (Dnes 12:52) Obývák a pozemok je asi niečo iné. Ty si nikdy nevstúpila na cudzí pozemok ?

Nie ja som nikdy nevstupila na nici pozemok. Som vdacna ze mam svoj a stve ma ze ludia nerespektuju ani ploty ani neploty.
lubko6394 Hmm. To chodíš s navigáciou prepojenou na kataster ? Aj niektoré cesty sú vraj na nevykúpených pozemkoch. A vpredu mám plot na 1 strane u seba o 1m. Ako ten čo si stene k môjmu plotu má vedieť že je už na mojom a nie na obecnom ? V jednom ti ale dám za pravdu, že aj keď ten plot na jednej strane nemáš tak aj podpriemerne inteligentný človek by mal predpokladať že by tam ten plot mohol byť a mal by byť na spojnici tých bočných plotov.
buchač topogan (Dnes 14:36) Aby bolo jasno, na akýkoľvek VSTUP kdekoľvek je vždy opakujem VŽDY potrebný tzv.príkaz - ale to už je na právnickú regulérnu reč.
Takže moja odpoveď znie dopustili sa veľmi veľa porušení ústavných práv a trestných činov ....toť vsjo :P
================
Hm...ALE ty právnik asi (teda určite) nebudeš...či ?
Ak mi chceš tvrdiť opak, tak to ti veru neuverím.
  zbaliť

topogan je offline (nepripojený) topogan

topogan
Nikto nemal bez akejkoľvek výzvy právo na vstup na súkromný pozemok.
Je to neoprávnený zásah do základných ľudských práv, vrátane dopustenia sa trestného činu.
Melanany54 Suhlasim s tebou a navyse by som este chcela aj podotknut ze tu ide predovsetkym o ludsku slusnost "ked si to ty urobil mne - ako budes reagovat ked to ja urobim tebe" ? Co znamena ze nikto neznesie aby cudzi clovek vstupoval na sukromny pozemok. Preto sa cudujem ze to niektori tupci nevedia pochopit.

Dakujem za vase rady

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Podľa mňa je najdôležitejšie z celého textu nasledovné.
Pozemok je oploteny no zo vstupnej casti este nie kvôli strmemu svahu ale aj tento pozemok je v ich vlastnictve.
Vratane geodetov, aj napriek tomu ze obec vie kde su presne hranice a rovnako aj vie lebo je tam plot ....co su slepi vsetci ???
Takže na jednej strane tam vraj nie je plot, no hneď tvrdenie, že plot tam vraj ešte nie je.

Ono síce aj vstup na neohraničený pozemok má svoje zákonitosti.
Tiež si je ale potrebné uvedomiť aj iné...že v prípade nejakého úrazu pri vstupe na pozemok (čo hlavne deti s radosťou robia) znáša následky majiteľ pozemku.

1. Takže čím skôr pozemok na základe geo.plánu oplotiť.
2. Dá sa podať aj žaloba...len si je potrebné fest rozmyslieť, či to má vôbec nejaký význam...strata času, peňazí, nervov, atď.

P.S.:

Kňažko riešil neoprávnený vstup na pozemok/nehnuteľnosť streľbou...šak skús aj ty starostovi pustiť šlehu do riti.
Melanany54 Strom bol otrávený ako som spomínala. Starosta pokiaľ chcel vykonávať šetrenie na akej parcele sa strom nachádza, mal poslať aspoň iformatívny list - je to predsa štatutárny orgán. A prečo to mojej rodine vadí že sa "lozilo" po súkromnom pozemku ? Pretože slovač je národ, ktorí nerešpektuje súkromný pozemok...kradne...a robí len zlobu (česť výnimkám)...áno vadí to celej našej rodine, do kúpy pozemku nám NIK nedal ani cent.

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
Akosi to moc prezivas. Spravili nejaku skodu?
"Lozili" - snad sa prechadzali.
Starosta na obhliadku uschnuteho stromu volal geodetov?

Ked mi pride postarka hodit nieco do schranky, vstupi na moj pozemok, dokonca aj bicykel tlaci. Aj pri odpocte vody a plynu mi ktosi vstupi na pozemok. Co s nimi? Trestne oznamenie?
misoft vick... aj keď nespáchali škodu - nemajú čo loziť po cudzom....
Melanany54 Nikto bez nášho vedomia tam nemal absolútne čo chodiť. Áno prežívame to, nie je to prvý strom ktorý niekto zlikvidoval. Už v minulosti istá osoba rovnakým spôsobom zlikvidovala viacero stromov o hodnote 4000Eur AJ na obecnom pozemku - takže nám to vadí a až príliš vadí.

Problém so stromom a pozemkom

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.