Zavrieť

Porady

Je vydedenie potomka hriech?

matka vydedila syna, tak, že byt prepísala na sestry. syn sa to dozvedel úplnou náhodou na katasterportal. vzťahy boli dobré, priam nadštandardné, neviem čo ju ktomu viedlo...v kostole sedí furt, preto ma zaujíma, či vydedenie nie je hriech?
načo som zadala túto tému, lebo chcem poznať odpoveď!!! je absurdné aby 2 sestrám 84-ročná mama darovala byt a nenechala si tam ani len právo doživotného užívania!!! a ostatným 6 súrodencom nepovedala nič. nikto sa s nimi vadiť nepôjde - teda možno za 6 ludí sa ťažko hovorí. lebo zvyšok to ešte nevie, normálne nikto nesleduje na katasterportal ci matkin byt je ešte jej, mne ich je len luto ked vidim ako okolo nej ostatní behajú...a syn pre zatial pokoj nič nerieši a dotyčné majiteľky - silno veriace nemajú potrebu zvyšku niečo oznamovať to je ok s desatorom??? mne je luto syna ale že neskutočne, pretože trpí, jednak tým, že túto infošku neposúva dalšim súrodencom a jednak,preto, že sa to dozvedel len tak btw, od susedy kvoli nejakým papirom z MU, už len to za niečo hovrí, že prečo suseda, čo tam spolu žijú večnosť zo všetkých súrodencov oslovila práve tohto syna?
ale tak škoda, že tu žiadny duchovný nie je....
Naposledy upravil martina1111 : 02.04.19 at 18:42
6 komentárov     zbaliť
korela Nešlo zo strany matky o nejakú kompenzáciu, či nezostali dcéry slobodné, nemali dobré zdravie, nedostali dobré vzdelanie a pod.?
.
Aj nevesty sa môžu pýtať, slovenské príslovia a porekadlá osobne nemám rada, veľa dvojzmyslov a negativity, zbytočné mantry pre národ, iba tlačia ľudí stále dolu celými generáciami.
Pre moju mamu boli nevesty ako dcéry, detto u jej sestry.
afrikánka Výnimky potvrdzujú pravidlo, tvoja rodina je toho vždy príkladom
korela martina1111, matka mohla oznámiť svoje rozhodnutie svojim ostatným deťom priamo do očí ešte počas života a najmä pred samotným darovaním. Bolo by to čestné, a nie aby sa to dozvedeli až po jej skone, kedy by sa jej už nemohli spýtať na dôvod a ostali v nich nezodpovedané otázky.
Rieši sa tu právo aj desatoro, ja dávam prednosť svedomiu pri dodržaní týchto práv. To akoby upadalo postupne do zabudnutia.
afrikánka Správne! Bolo by to čestné...aj od matky, aj od obdarovaných dcér. Ale toto sa skoro nikdy v takýchto prípadoch nedeje. Prečo asi? Lebo všetci aktéri majú pocit viny.
vicktor Matka byva sama alebo s tymi dvomi?
Ostatni sa osamostatnili?
ivka70 Pre moralistov, taketo bolo povodne kompletne zadanie otazky:
matka vydedila syna, tak, že byt prepísala na sestry. syn sa to dozvedel úplnou náhodou na katasterportal. vzťahy boli dobré, priam nadštandardné, neviem čo ju ktomu viedlo...v kostole sedí furt, preto ma zaujíma, či vydedenie nie je hriech?
Takze podla toho sa treba pozriet aj na povodne odpovede.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

afrikánka
Darovanie poza chrbát iba dvom dcéram z ôsmich detí je podraz, hoci je to legálne a majiteľka má na takýto úkon právo...ide o "elegantné vydedenie", dnes tak často s obľubou používané.

Horlivými zástancami takéhoto úkonu bývajú zvyčajne tí, ktorým sa podarilo takýmto spôsobom dediť, alebo majú možnosť... ( ak nie, tak sa ospravedlňujem odpovedajúcim)

Deti majú/mali určite aj otca. Dedili po ňom rovnakým dielom, či ponechali byt po jeho smrti matke vdove? Vyzerá to, že svoje časti ponechali na matku... Ak by otec žil, súhlasil by s takýmto dedením? Lebo...manžel, otec pracoval, zrejme aj matka a

deti majú nárok rovnakým dielom dediť majetok, ktorý rodičia počas života nadobudli! Je proti dobrým mravom a morálke, aj proti desatoru, keď uprednostia iba niektoré dieťa, či deti.

Napadnúť súdne darovaciu zmluvu môžete, či vyhráte je otázne, ale čo je určite isté, že takto nadobudnutý majetok podlieha vyšším zákonom - KARME. A tá je neúprosne presná a neovplyvniteľná.
Naposledy upravil afrikánka : 02.04.19 at 20:59

Hlasovalo 9 pouzivatelov

Užitočné (9)
Ing. Ľubomír Janoška, Nandrolon, vlado 33, Mila123, rennka, hanelie, Mária27, vicktor, martina1111
9
11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
martina1111 otec zomrel, ked vačsina z nich bola ešte maloletá, byt bol len mamin, je mi jasné že darovacia zmluva je napadnuteľná, teraz ale ide skor o to ako to celé predýchať.....syn nie je odkázaný na osminu z bytu...ale od silne veriacich sestier je to podraz
afrikánka Predpokladám, že budeš nevesta...dcéra je vždy rodina, nevesta cudzina, iba taká poznámka.
Určite to syna bolí, aj ostatné deti, aj keď nejde o veľkú čiastku, ale o princíp.
Nič nie je hriech, hriech je až vtedy, keď sa objaví pravda
martina1111 tak,tak
buchač
mareko martina1111..."je mi jasné že darovacia zmluva je napadnuteľná" ... mýliš sa, nie je žiaden legitímny dôvod na napadnutie darovacej zmluvy. Matka si so svojím majetkom môže robiť čo chce. Iné je, že po smrti matky sa ostatným časť z domu "započíta" ak bude z čoho . No a napadnúť darovaciu zmluvu môže iba matka, aj to v presne vymedzených prípadoch, ktoré zjavne neexistujú
Katy a R afrikánka - prečo by malo byť proti dobrým mravom uprednostniť niektoré dieťa? - alebo nedajbože hriech? Prečo si vôbec deti robia nárok na majetok rodičov? Žiadna rodina nie je rovnaká - ani potreby detí nemusia byť rovnaké.
My tu ozaj nepoznáme situáciu - ani vzťahy v rodine - ani prečo to tak matka urobila. A je to len jej vec (jej vôľa) - zrejme ona vie, prečo.
afrikánka A kto má dediť, keď nie deti?
Spravodlivý rodič neprihliada na potreby detí, na ich majetnosť, či nemajetnosť, svetské právo je v súlade s Božím, ja som rozdiel nepostrehla, ibaže to svetské umožňuje úskoky

Buchač pre teba...to tvoje grcanie je len výplod nenávisti voči mne. Mňa sa to nedotýka, sú to tvoje pocity, mne je to jedno.

NEODPOVEDALA SOM V PROSPECH, ČI NEPROSPECH ZADAVATEĽKY, odpoveď je VŠEOBECNÁ pre každý takýto pripad.
buchač afrikánka (Dnes 22:27)
Buchač pre teba...to tvoje grcanie je len výplod nenávisti voči mne. Mňa sa to nedotýka, sú to tvoje pocity, mne je to jedno.
==============
Môj komentár bol ku komentáru zadávateľky.
Boj o majetky, kde sa argumentuje vierou ?
Fujtajbl, to je solídne silná káva. Dokonca vyťahovať takéto problémy na net ?

P.S.:
Moje pocity nerieš...
Povedzme, že grcko tam bol daný z dôvodu určitej skúsenosti...
Povedzme, že niekto chcel so mnou/s nami doslovne vyjebať.
Povedzme, že s niekým bolo doslovne vyjebané.
afrikánka Tak si to mal dať pod jej komentár nie môj, keď odhliadnem od toho, že si to dal pod moju odpoveď, alebo práve preto...veď to nie je prvé grckanie...
Vytoto bolo s kdekým, nielen s tebou, či s vami, preto je aj moja odpoveď taká, aká je

A ešte niečo..buchač, .tvoju odpoveď pokladám za najviac výpovednú, užitočné ti nedám, ale určite máš odo mňa pochvalu. Či chceš, alebo nechceš.
buchač Nemudruj...to si nechaj pre iných a inde.
Pozri radšej postupnosť a časy komentov....alebo mám urobiť screen ?
afrikánka Nestaraj sa do toho, čo píšem, tvoje screeny si vlož do koša s hubami, stačí?
  zbaliť

mona091 je offline (nepripojený) mona091

mona091
a to som si predstavovala, ze na stare kolena vsetky moje nehnutelne majetky predam, budem cestovat, byvat v apartmanoch, no teraz som zmatena, to si mam pytat suhlas deti???, aby sa necitili ukrivdene?

Hlasovalo 8 pouzivatelov

Užitočné (8)
Jakubec, alaya1, afrikánka, mareko, Žabinka, kukučka, Katy a R, Dáša_
8
7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Dáša_ bingooo, tvoja nehnuteľnosť by mala fungovať ako tvoja poistka pre dôchodok. Predať, kúpiť bývanei tam, kde sa o teba postarajú, alebo kúpiť menšie a zvyšok použiť na živote. To by malo byť najlepšie dôchodkové poistenie. Nie doplnkové, ale to hlavné.
Katy a R presne (si môj človek) - majetok treba poriešiť za života - ak niekomu chcem - darujem a nebudem si pýtať povolenie od detí, či môžem? Niečo odložím, zvyšok "pehajdákať" - nech sa potom potomkovia (a nevesty) na DK nemajú o čo škriepiť!
afrikánka Áno...za svojho života má človek nárok a právo rozhodnúť sa, čo so svojim majetkom podnikne. Môže ho takpovediac aj prehajdákať, či použiť na vykrytie dôstojného života v starobe. Ale ak sa raz rozhodnem, že majetok bude dedičstvom pre potomkov, tak potom sa zachovám "spravodlivo" a nebudem sa skrývať so svojím rozhodnutím, ale povolám si potomkov, dám návrh a počkám, ako sa dohodnú.
Osobne si myslím, že v prípade dedenia má rodič ponechať dedenie na všetky deti bez rozdielu.
Ale taktiež je možné predniesť deťom návrh, aby sa zohľadnili všetky predom poskytnuté finančné prostriedky vložené do detí, či už finančnou výpomocou, alebo štúdiom oproti iným deťom. Vždy však po dohode s deťmi.
Katy a R opakujem - žiadne dedičstvo nie je! - nepochovávaj predčasne . A až potom, keď sa tak stane - ak budú dediť zo zákona - každý rovnakým dielom. A môžu si ten dar započítať !
A dokonca sa môže rodič rozhodnúť, že niekoho vydedí - ( možno sa nájde dôvod, prispieť môže aj ohováranie na nete ... to už len trošku preháňam)
vicktor Vsak nemusis prehajdakat vsetko.
afrikánka A prečo nie aj všetko?! Nutkanie býva občas silné
vicktor Samozrejme, aj ked obed navari, vobec sa s nikym netreba delit.
To by bolo ... deti sa pytat !? Nemaju narok !
  zbaliť

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mária27
Vezmi si modliacu knižku a prečítaj spytovanie svedomia.

Hlasovalo 9 pouzivatelov

Užitočné (8)
marjankaj, Terezia13, Mila123, Dav, Katy a R, afrikánka, dmc, misoft
Komentár, nie odpoveď (1)
7
11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
hanelie a z akého dôvodu ???? nech tu jeden povie otvorene, že keby sa to stalo jemu, bol by ticho a necítil sa ukrivdený - áno to sú pekné reči, že za života si môže robiť s majetkom čo chce, ale jeden by prijal férove fakt, že by mu rodič povedal z úcty k svojej vlastnej krvi : synu, dcéra vieš ja venujem svoj majetok týmto, ktorí to potrebujú viac ako ty, verím ti, že si schopný-á osobnosť a vybuduješ si svoj vlastný majetok ............asi toľko
Mária27 No vidiš, krivda tam tuším je.
Katy a R hanelie - dobre to Mária napísala!
zober z druhej strany - ako napr by sa páčilo tebe- keby o tebe nevesta písala na nete takéto veci - a už by ťa aj pochovávala? - veď o žiadnom dedení, ani vydedení nemôže byť ani reči? A ešte považovať za absurdné nakladanie so so svojím majetkom podľa vlastného uváženia! Opakujem - nepoznáme situáciu (takže súdiť nám neprináleží) - naozaj si myslíš, že matka nemala na to dôvod?? myslíš, že prikazuje ona synovi - ako má nakladať so svojím majetkom?
- a ohováranie je hriech ☺ Vzťahy (aj prípadné krivdy) sa neriešia na nete - ale doma
afrikánka hanelie...správne, viac nemám čo dodať.
Osobne som pobavená nad niektorými nickami, ktorí sa v tejto téme prezentujú bodovaním.
Zase použijem porekadlo...Kam vietor, tam plášť...tie totiž tiež vychádzajú z rokmi overenými skúsenosťami a zanechávajú nám odkaz predkov.
Porada slúži na zodpovedanie všetkých otázok, niekedy je dobré zamyslieť sa nad rozpoložením pýtajúceho, čo ho vedie k takto formulovanej otázke.
vicktor Katy, a co Maria dobre napisala? Svedomie si ma spytovat autorka alebo posunut informacie matke a sestram?
Hanelie ma pravdu - keby rodicia darovali dom cojaviem susede, urcite nikto z tunajsich "mozu si so svojim majetkom robit co chcu" to neprijme s potesenim.
Dáša_ hanelie - no tak počuj, naši mali dom, mama ešte žije, ostala tam s nou bývať sestra s rodinou. Tak je normálne, že ten dom ostane sestre. A druhý dom mama zdedila po svojom otcovi. Podľa tejto logiky mal pripadnúť mne. A ja som mamu prinutila, aby ten dom dala synovcovi - synovi tej sestry, ktorej ostane aj rodný dom. Lebo som usúdila, že on sa o ten dom lepšie postará. A my byt máme, takže fakt necítim krivdu. A ani si nerobím zásluhy, mne to fakt príde absolútne prirodzené. Majetky sú, boli aj budú. Ale vzťahy v rodine, keby sa narušili, už sa nikdy nedajp dohromady

Ešte podotýkam, že oba domy boli v podstate na rovnakej urovni, udržiavané, tehlové, s plynom, vodou. Dalo sa priamo nasťahovať alebo upraviť podľa vlastných predstáv. Takže ten dom, ktorého som sa akože vzdala bol na slušnej úrovni. Lenže ja som sa ho nevzdala, bol to majetok mamy. A rozhodla sa správne. A naozaj ma veľmi teší, že sa tak rozhodla. Aj keď možno tomu neuveríš
afrikánka A máš svoje deti?
Katy a R k viktor: Každý nech si spytuje svoje svedomie! Aké hriechy pácha. A je úplne jedno, či to syn (aj nevesta) prijal s potešením, alebo nie. Bolo to jej rozhodnutie. Ja (myslím že ani ty) nemôžem vedieť, prečo to matka tak spravila - či?
Ale možno táto téme pomôže zadávateľke aspoň na "vyžalovanie sa" - lebo zjavne cíti krivdu - len by mala myslieť na to, že si to môžu prečítať aj ostatní "účastníci" ..
Ja napr som tiež rada, že rodičovský dom ostal v rukách synovca - my ostatní ho môžme prísť navštíviť, prípadne spraviť nejaké stretnutia ☺
Dáša_ afrikánka, ak sa pýtaš na deti mňa, tak áno. Mám. Niečo to mení na princípe?
martina1111 Katy a R - máš deti?
kukučka Nám dali rodičia výchovu a vzdelanie, a to je viac, ako akékoľvek majetky. Niekedy boli veľké rodiny, keby som napísala, koľko detí mali moje babky, tak mi neuveríte. Keď počujem hanlivo rozprávať o Slovákoch, mávam len jednu otázku - poznámku, komu a kedy bolo dané Desatoro. Krivdy sa diali aj budú naďalej, z môjho okolia, aj rodiny zase viem, že súrodenci si skôr či neskôr odpustia, to najväčšie peklo robia nevesty/zaťovia.
  zbaliť

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
bóžinku - toto je témička na podaňové obdobie
Matka si môže so svojím majetkom robiť to, čo ona uzná za vhodné ... keď by ho aj darovala bezdomovcom! Je to jej majetok a basta!
A toto, čo píšeš ani nie je vydedenie! - to je niečo úplne iné☺
...
- a aj z hriechov sa dá vyspovedať ... keď už - syn by sa mal,ak si robí nárok na byt
Naposledy upravil Katy a R : 02.04.19 at 17:58
27 komentáre - rozbaľ     zbaliť
martina1111 takže nevieš či je to hriech
Katy a R o akom hriechu točíš? -- hriech je skôr starať sa do cudzieho majetku a robiť si naň nárok!
martina1111 no to asi ťažko, lebo pri dedičskom konaní je daroavacia zmluva lahko napadnutelná, nakolko sa jedná o osobu ktorá má 84 rokov a okrem iných liekov berie aj lieky na hlavu, pravdepodobnosť napadnutia darovacej zmluvy pri možnom dedičskom konaní je velmi vysoká, súrodencov bolo 8, vobec nejde momentálne o majetok ale o to,že dotyčné sestry sedia v kostole furt a ako to celé spísali a iným neoznámili určite nene ok s desatorom, ale to by chcelo aby odpovedal niekto kto tomu rozumie, ale tak asi dostojní na poradu nechodia...
Katy a R načo si zadala takúto otázku o hriechoch, kostole a vydedení - vzťahy v rodine si musíte vyriešiť len vy medzi sebou! A keď má niekto 84 rokov - tak ešte nemusí byť blbý - čo myslíš, že my starší sa nevieme rozhodnúť podľa seba?
Pokiaľ je matka svojprávna - môže si urobiť, čo ona chce zo svojím majetkom ... a nikomu nič nemusí oznamovať! Ani synovi!
A ak má matka nejaké problémy - mal sa jej venovať viac, nestalo by sa to.
keby moje dieťa takéto niečo napísalo na web - tak veru ....ani radšej nepíšem!
Jarka 1 No, ono je na mieste aj otázka, kto akým dielom z 8 súrodencov pomáha matke ... možno tie dve čo furt sedia v kostole sa starajú najviac
martina1111 načo som zadala túto tému, lebo chcem poznať odpoveď!!! je absurdné aby 2 sestrám 84-ročná mama darovala byt a nenechala si tam ani len právo doživotného užívania!!! a ostatným 6 súrodencom nepovedala nič. nikto sa s nimi vadiť nepôjde - teda možno za 6 ludí sa ťažko hovorí. lebo zvyšok to ešte nevie, normálne nikto nesleduje na katasterportal ci matkin byt je ešte jej, mne ich je len luto ked vidim ako okolo nej ostatní behajú...a syn pre zatial pokoj nič nerieši a dotyčné majiteľky - silno veriace nemajú potrebu zvyšku niečo oznamovať to je ok s desatorom???
ivka70 Co to ma s desatoro, kde tam pisu, ze su niekomu nieco o prevode majetku povinne oznamovat? Zobud sa.
martina1111 10. nebudeš túžiť po majetku svojho blížneho!, si faraárka? alebo taká istá veriaca ako tie dve, čo mamu obrali o byt?
alaya1 preco utocis na prispievajucich? ved vyjadrili svoj nazor. Chod za fararom a opytaj sa jeho, ci je to hriech. Ak by matka svoj majetok darovala za zivota hoci bezdomovcovi z ulice, je to jej vec. A ak takto - myslim to mnozstvo vykricnikov, co pouzivas, jednas v realnom zivote, necudujem sa, ze si mimo hru - a to ta skrie.
Chobot A ten syn hádam netúži po majetku svojho blížneho? Jeho matky? Však jeho to trápi, že nič nedostal. On nemá hriech?
misoft Asi sa jej ruženec roztrhal......
Katy a R - však som už aj písala, že syn by sa mal vyspovedať ... ale teraz vidím, že ani nie tak syn - ale skôr zadávateľka ☺
dmc tak lahko ako si ty myslis to veru nieje. je to uplne rovnake ako kazda ina zmluva zi uz kupnopredajna alebo ina.
martina1111 drahá Katy no tak mi napíš, že z čoho sa mám vyspovedať? alebo rovno napiš, že ty si sa so súrodencom rovnako vysporiadala. Ja by som v živote mojho brata neobrala ani o jeden cent a na to nemusím používať ani pravnické triky ani chodiť do kostola.....
Drahý Chobot, syna netrápi že nič nedostal, ale akým sposobom sa to dozvedel - od susedy .....prečo mu to neoznámili Rovno, ved to je take kresťanské ......
Katy a R a vari my môžme za to, aké máte vy vzťahy v rodine? To si riešte doma - nie na nete! (a určite niečo vieš viac o tom, prečo, začo ...)
ja napr nemám z rodičovského domu nič, a mňa to netrápi .
A ak sa chceš riadiť prikázaniami (čo tu spomínaš) - nerob si nárok na cudzí majetok - je to vec majiteľa, nie tvoja.
Tweety Martina a je veľký problém opýtať sa súrodencov, prečo a začo je to takto poriešené? Si myslím, že tu je pes zakopaný niekde inde. A to, že tu útočiš na prispievateľov, tiež o niečom svedčí.
martina1111 Drahá Katy - nikde som nenapísala, že si robím ja nárok na majetok spomínaného syna, to ty si celé otočila proti mne, určite syn nepojde bojovať o osminu bytu, ale nikto ma nepresvedčí, že obrať súrodencov o možnosť dedenia je ale že neeeeskutočne kresťanské ..... ale ako už niekto tu spomínal je to sposob "elegantného vydedenia" dnes bežne využívaný.
Tweety - dotyčných sestier sa pýtal - komunikácia žiadna - a s mamou to vzhľadom k jej veku a zdravotnému stavu rozoberať určite nebude....
Katy a R vyššie si doplnila, že si nevesta - tak som vás brala spolu - ale OK
Nech si teda syn nerobí nárok na cudzí majetok - lebo to je hriech! Len nechápem, prečo to potom ty vlastne riešiš ? - starať sa do cudzieho majetku je v poriadku podľa desatora? - ja si myslím, že nie!
V každej rodine sú problémy - a furt platí staré: "statky zmätky" Keď cheš naozaj riešiť - nezverejňuj to tu - ale choď " k zdroju" - resp syn, nech to rieši! takto len zhoršuješ vzťahy! (lebo karma môže dostihnúť hocikoho)
afrikánka martina1111, úprimne? Prečo sa "ospravedlňuješ" a skrývaš. Tvoja otázka je jasná...sú tuná tí, čo ti zámer vyčítajú, ale aj tí, čo plne chápu danú situáciu. Môj názor? Odpoviem za seba...máš na to právo, je to úplne ľudské a pochopiteľné. Takéto niečo zloží každého. Chce to čas...
martina1111 ja o to právo nebojujem, a už vobec nie o osminu ale o to, že ja s tým synom žijem a neskutočné ho ničí, ako 2 sestry odrbali ostatných, sestry od ktorých inšie nepočuješ len ako sa treba modliť....určite sa s nikým súdiť nepôjde - to je pod jeho dôstojnosť....
lubko6394 A čo ti vadí na tom že sa sestry modlia ? Ak by syn vyfasoval1/8 tak by bol šťastný ? A koľkože je tá hodnota bytu deleno 8 ? Cítim to tak že syn závidí sestrám a to ho zožiera.
mareko martina1111 ...o akom napadnutí darovacej zmluvy tu stále točíš. Stará pani je svojprávna, môže si robiť so svojím majetkom čo len chce ...a ty sa montuješ do vecí, do ktorých ťa nič nie je
afrikánka Hmm..nepovedala by som, že ju po tom nič nie je.
1. Je manželkou syna, ktorého táto situácia bolí, štve, zožiera a bude to pokračovať.
2. Ak sú deti, tak je matkou jeho potomkov a tým aj potomkov jeho rodičov. Možno je matkou pokračovateľa rodu, priezviska.
3. Kto sa v tejto situácii neocitol, nech neposudzuje a neodsudzuje priebeh emócií v prvotnej fáze zistenia tohto skutku.
martina1111 mareko aj ty si nadobudatelom nehnutelnosti štatútom darovacej zmluvy?
Katy a R martinka - kde berieš, že deti MUSIA dostať od rodičov ich majetok? Žiadny ale žiadny nárok naň nemajú. Ani podľa svetských, ani podľa cirkevných zákonov. Môžu - ak sa rodičia tak rozhodnú a dajú im ho. Alebo potom - ak nejaký majetok ostane aj po ich smrti - až ten ide do dedičstva. Čím skôr si to syn uvedomí, tým lepšie to predýcha. - neprilievaj olej do ohňa!
Hádam si nečakala, že ti tu len pritakávať budeme? Opakujem - že my za vaše vzťahy v rodine naozaj nemôžme, to ste si vytvorili sami. Zbytočne tu budeš niekoho obviňovať - ale zase - ak sa ti troška uľaví - tak mňa kľudne môžeš☺. Aspoň na niečo bude táto debata (lebo inak je úplne zbytočná - každý nech si spytuje svoje svedomie
mareko martina1111..nechápem, prečo stále točíš o tom istom. Choď za farárom a tomu to vyrozprávaj. Tu si už dostala xyz odpovedí, len nie sú také, aké si ty želáš, preto to útočíš na každého, kto ti napíše pravdu a nie to, čo ty očakávaš. Kopeš tu nohami okolo seba ako rozmaznané decko
vicktor Za fararom ano, ale nie stazovat sa a ohovarat, lez povedat ze sa hnevaju a trapi ju (ich) to, tak chce radu a rozhresenie.
Mozno sa fararko porozprava s damami.
  zbaliť

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Ja by som to povedal (vzhľadom k viere) asi takto...

P.S.:
Otázka je, že v akom vzťahu si k daným osobám.
Lebo aj vzťahy (dokonca nadštandartné) sú nie raz len obyčajným divadlom...no účastníci by si zaslúžili za svoj výkon Oskara.
Naposledy upravil buchač : 02.04.19 at 17:55
45887192_366527393917835_6792764054508142592_n.jpg  

Hlasovalo 6 pouzivatelov

Užitočné (5)
mareko, misoft, martina1111, lujza.j, Ing. Ľubomír Janoška
Nevhodné (1)
4
buchač Môj názor po tých doplňujúcich info.

Keby do hentej témy nebol posunutý "problém s vierou - hriechom", tak by to bolo len obyčajné poťahovanie o mejetky...a takýchto tém je na Porade neúrekom, o bežnom živote (o konaní na občiansko-právnych súdoch) ani len nevravím.

Zadávateľka sa tu oháňa hriechmi, máva ohnivým mečom v jednej ruke, v tej druhej drží Bibliu.
No v Biblii je jeden výrok.." Nech prvý hodí kameňom, kto je bez viny."

Nejak sa zabúda aj na iný/iné aspekt celého.
Kde je napísané, že je tu všetko napísané tak ako je to podané ?
Čo ak je situácia aj trochu iná ?
---------------------------
Vydedený drží hubu, no partnerka brojí o dušu...až do zatratenia.
Pritom je to tá posledná osoba, ktorá by sa mala miešať do určitých záležitostí, do rodiny syna darkyne...a to aj v prípade, ak nevesta so svokrovcami majú parádne vzťahy. To platí aj v opačnom garde, ak sa jedná o zaťa.
afrikánka Nebola som na Porade, keď sa zadala otázka, iba som večer na mobile pozrela, čo je tu nové. Po prečítaní prvých odpovedí som bola prekvapená, aký ráz odpovede dostávajú, ako pribúda doplňovanie a komentáre, ako sa martina1111 emočne "štartuje".

Naozaj má nevesta, či zať v takomto prípade mlčať? Neobnáša manželský sľub aj niečo také...budem stáť v dobrom aj zlom...?

Odkaz pre martinu1111
Nevkladaj do tejto situácie prílišné emócie, ovládaj sa, skľudni, uber na intenzite, buď rozvážna. Ak nezmeníš svoje chovanie, dosiahneš iba manželovu nechuť voči tebe. Nezabudni, že teraz sa rozhoduje, ako sa má zachovať, ako to celé prijať. Nemá to ľahké, predsa je to matka, sestry...nechaj to na neho, on sa rozhodne. Ty jeho rozhodnutie rešpektuj a buď mu oporou.

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dáša_
Nuž, farára sa spýtať môžeš napríklad tu http://vycapy-opatovce.fara.sk/index...ion=otazkovnik

Lenže, presný zoznam pravidiel aj s výkladom má napríklad židovská viera. Katolícka by nad všetko mala postaviť lásku.
V minulosti sa robievalo tak, že niekto napríklad dostal vzdelanie, niekto, majetky. Niekomu sa prispelo na kúpu bytu pri svadbe, na stavbu domu, na auto a niekto dostal ako kompenzáciu iné - napríklad podiel na byte.

Čo sa týka napadnutia darovania, to je priam nemožné. V prvom rade môžu napadnúť aktéri darovania, teda darca a obdarovaný. Darca vtedy, keď sa k nemu začne obdarovaný zle správať. Dediči môžu žiadať započítanie daru pri dedení - t.j. ak je k dedeniu iný majetok, môžu žiadať, aby tí obdarovaní boli niečo ako vyňatí z okruhu.
Preskúmanie darovacej listiny, že by išlo o podvod, to je viacmenej nemožné. Sú tam úradne overené podpisy, matka nie je zbavená svojprávnosti.

A čo sa týka desatora, odporúčam dve super prednášky, aby si pochopila, o čom to je. Že to nie je výpočet pravidiel. A že každý sa máme v prvom rade starať o vlastnú spásu. Nie o to, či ten druhý sa správa podľa nejakého predpisu. My našťastie nie sme sudcovia a nemusíme riešiť ten problém, čo je a čo nie je hriech.



buchač OT

Rastislav Dvorový (1973) prežil detstvo v Košiciach a u babky v Zemplínskej Teplici. Po skončení základnej školy pokračoval v štúdiu na Strednom odbornom učilišti poľnohospodárskom v Čečejovciach, keďže gymnázium v tom čase NEPRICHÁDZALO do úvahy. Vyrastal v aktívne veriacej rodine a AŽ PO MATURITE , keď nastal koniec totality, MOHOL nastúpiť do kňazského seminára.
==================
Ach jo...toto čo za madam napísala ???
https://www.madamklub.sk/rastislav-d...dobrodruzstvo/

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár lubko6394
Vydedenie potomka by mohol byť hriech len za predpokladu že by to bolo neodôvodnené. Ale k vydedeniu nedošlo lebo matka žije. Matka sa teda rozhodla že svoje 2 dcéry obdaruje a prevedie na ne byt a šiestim o tom nepovedala. A teraz k hriechom. Matka by spáchala hriech ak by darovanie bytu spravila so zlým úmyslom. Ak úmysel mala dobrý tak sa to volá dobročinnosť. 2 dcéry by spáchali hriech ak by k bytu prišli napr. očierňovaním tých 6-tich. Ten syn pácha hriech proti 10.prikázaniu lebo by chcel majetok blížneho svojho či už mamin alebo 2 sestier a k tomu pridám 4. - cti matku svoju. No a ostala si Ty. Nemáš informácie a obviňuješ matku a 2 sestry takže to je číslo 8.- nepreriekneš krivého svedectva proti blížnemu svojmu.
Aj v NZ je príklad o márnotratnom synovi ako ho otec prijal a ten nemárnotratný sa cítil ukrivdený zdroj: Lk 15,11-32
11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Dáša_ tak, tak - jeden zo základných textov, aj keď veľmi ťažký na pochopenie. A ešte ťažší na prijatie. Ako často sa cítime v pozícii staršieho brata, ukrivdení, nepochopení?
Katy a R Toto je podľa mňa najsprávnejšia odpoveď - mala by byť hore!
- treba pozrieť hlavne - 8.
A my pohnútky nepoznáme, ani dôvody, prečo - zadávateľka podľa mňa veľmi dobre vie, že prečo to tak je - ale vzťahy v rodine sú ich vec, oni si to musia riešiť!
lubko6394 Ja to šacujem takto: Jeden veľký hamížník ľutuje druhého že nedostane o čom sníval a hľadá ako to naložiť cez vieru dvom sestrám aby šli s nimi do trojky a nedá sa to povedať päťke lebo by sa 1/3 zmenila na 1/8. Možno to je tak že tie 2 sú vdovy (ten kostol) a možno bývajú u mamy resp. by u nej mohli spoločne dožiť. Lenže pohnútky matky nepoznáme.
Katy a R presne tak ... nemôžme vedieť, ani súdiť prečo to tak je ... a ventilovať to tu na webe - ozaj úžasné . ak si to náhodou matka a sestry prečítajú ... no neviem !
vicktor Ja viem - napisu sem novu temu.
lubko6394 Sem asi neprídu, a ak áno tak sa večer za zadávateľku a brášku pomodlia.
afrikánka Katy a R (Dnes 10:58) Toto je podľa mňa najsprávnejšia odpoveď - mala by byť hore!
- treba pozrieť hlavne - 8.
A my pohnútky nepoznáme, ani dôvody, prečo - zadávateľka podľa mňa veľmi dobre vie, že prečo to tak je - ale vzťahy v rodine sú ich vec, oni si to musia riešiť!
--------------------------------------------------------

Z tvojho komentára usudzujem, že odpoveď hore nemá právo na svoje umiestnenie. Je moja, preto sa ozvem.

Ja veľmi často mávam taký istý úsudok, ako ty...boduje sa tu podľa nickov a nie podľa užitočnosti pre zadávateľa otázky. Nemám pocit, ani skúsenosť, že by som do nejakej patrila.
Často býva výhodou, či nevýhodou dať odpoveď medzi prvými. V tejto otázke sa rozvinula rozsiahla debata, tým aj viac odpovedí pribúdalo. Nie je potom ťažké zhodnotiť a odpovedať.

Stále poukazuješ, že my nepoznáme vzťahy v rodine. Ja ti odpoviem...je jedno, aké sú, keď sa v rodine vyskytne taký, ktorý chce viac, vždy si nájde cestu, ako to dosiahne.

Už v roku 1973 som sa prvý krát stretla s niečím podobným, postupom rokov viac krát, dobre poznám pocity a reakcie tých obabraných a ciele víťazných. Vždy išlo iba o obohatenie seba, na úkor ostatných. Následky? Pocity krivdy, už naveky. Nepokoje, rozhádané rodiny, súdy súrodencov, pokusy o napadnutie darovania vzhľadom na vysoký vek...dokazovanie, lekári, úplatní notári. Neviem, či máš také bohaté skúsenosti a zážitky. Ja áno, nie z počutia, ale v rodinnom vzťahu.

Prečo vo svojej odpovedi spomínam KARMU? Za toľko rokov viem aj o nerozumnosti darovania...o predčasných úmrtiach synov, keď matky zostali nemajetné, nepotrebné, o následných finančných stratách tých víťazov, aj o smrti ich detí, pre ktoré "akože" zhromažďovali majetok...nedá sa pár vetami zosumarizovať následok. Preto mám rešpekt a opatrnosť k takýmto úkonom a určite
ich neodporúčam.
Katy a R presunula som koment vyššie k včerajšiemu ... sem len toľko, že či už má pocit krivdy, alebo nie .. nič s tým nenarobí. možno by bolo vhodné zamyslieť sa, aj nad sebou ... aké si vybudovali vzťahy - lebo tam je podľa mňa pes zakopaný☺
afrikánka Aké hriechy, aké zavádzanie?! Tiež patríš medzi ľahko zápalné...nečítala si môj komentár, kde jej odporúčam, ako sa má zachovať? Je pod buchačovov odpoveďou.

Na mne si vybíjaš hnev? Mala som chuť po prečítaní prvých odpovedí dať komentár, ako hanelie, ale nakoniec som otvorila pc a napísala odpoveď. O čo ti ide? Nie, nikto nezomrel, iba majetok je vopred rozdelený!!!
Katy a R presunula som k tvojmu včerajšiemu kde píšeš o hriechoch 20.59- (tam to skôr patrí) - lebo hlavne na to som reagovala
A si predsav , že naozaj nesúhlasím s tebou - ani o tých rečiach o podraze, ani o tých tvojich názoroch o delení majetku ..každý si môže deliť svoj majetok podľa seba a nechce sa mi to tu riešiť (čítala som stvoje príspevky). Ako som včera napísala, že ak zadávateľke táto téma pomohla na vyžalovanie sa - tak aspoň nejaký ten účel mala - ale inak je úplne zbytočná. a podnecovať ju v nezmysloch - skôr len zhoršiť môže .
afrikánka kopírujem a prikladám svoj komentár z 2.4. po 22
hodine...

NEODPOVEDALA SOM V PROSPECH, ČI NEPROSPECH ZADAVATEĽKY, odpoveď je VŠEOBECNÁ pre každý takýto pripad.

Skutočne už teraz nemám čo dodať
  zbaliť

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kukučka
Nevydedila ho, vydedenie je právny úkon, ktorý nespravila. Podarovala byt tomu, komu chcela. A prečo by to mal byť hriech? Vychovala ho zrejme dobre, ak vzťahy boli nadštandardné, zrejme už nie sú. A ty si kto, že ju posudzuješ, kde vysedáva? Ak je duševne zdravá, tak sa nestaraj. Ak bola ovplyvňovaná, či nedajbože zneužitá, potom jej pomôž a ináč polož otázku.

sosak je offline (nepripojený) sosak

sosak
martina1111
matka vydedila syna, tak, že byt prepísala na sestry. syn sa to dozvedel úplnou náhodou na katasterportal.
-----------------------------------------------------------------------------------
Možno ani matka nevie, že už nie je vlastníčkou bytu. Dcéry mohli matku zneužiť - obalamutiť, dať podpísať darovaciu zmluvu a ani nevedela čo podpísala Je to ľahké v prípade brania liekov na " hlavu " a v prípade, že matka dcéram bezvýhradne verí. Syn by sa mal matky spýtať, kto je vlastníkom bytu a tým by stratil pochybnosti.

Hlasovalo 5 pouzivatelov

Užitočné (4)
Terezia13, afrikánka, korela, vicktor
Nevhodné (1)
3
korela Taký prípad poznám, človeka oveľa mladšieho o dve dekády, podpísal sa pod závet napísaný pís. strojom za prítomnosti notára, (v tom čase už nespoznal vlastného syna), závet nebol súdom celý uznaný, prednosť mali deti zo zákona, mesiac po smrti už však zdrav. dokumentácia v ambulancii neexistovala, stopila sa, nebola v žiadnom archíve, lekár chodil ošetrovať pacienta do bytu, ktovie čo mu podal. Jeden lekár sa po vypočutí pustil do druhého pred rodinou pátrajúcou po dokumentácii tak, že vôbec nebral ohľad na ostatných pacientov. To bol excelentný výstup. Nebol slepý a hluchý. Ambulancie mali medzi sebou prepojené dvermi. BA Staré Mesto pod Palisádmi.
Takto žena tri roky po sebe "doopatrovala" troch mužov. Pochovaní v jednom hrobe. Matka známej speváčky. Možno tretí nebol ani posledným.
A tiež ďalší prípad, tam sa dokonca menila dg v úmrtnom liste, plus notár, deti z prvého manželstva nedostali po solventnom otcovi ani fotografie. Kontaktovali sa s otcom dovtedy, pokiaľ nezačala tajiť jeho zdrav. stav posledná manželka. Netušili, že je v nemocnici a zomiera.
Toto vôbec nie sú ojedinelé prípady.
Kde zostalo svedomie a česť lekára aj notára?
Preto by bolo vhodné riešiť túto situáciu kým ešte matka žije.
.
Lieky na hlavu, to je taký termín, či ide lieky pre prekrvenie mozgu, alebo https://spravy.pravda.sk/domace/clan...-srdce-a-dusu/

dmc je offline (nepripojený) dmc

dmc
ak matka previedla byt na sestry - nejde o ziadne vydedenie. Mylis si pojmy a dojmy.

Ci je to hriech ? Vam uz nacisto hrabe ze ?????
Vieru respektujem...ale ta ma iste hranice zdraveho rozumu. Nemam rad "fanatikov"... Ani mosllimskych, ani hindustickych ani katolickych......


Hriech je cakat na majetok az babka zomrie.........to je hriech.... Babka si za zivota moze so svojim majetkom nakladat podla lubovole......a to NIEJE HRIECH
6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
afrikánka Desatoro je prvý známy doklad o dodržiavaní pravidiel v ľudskej spoločnosti, od ktorého sa odvíjalo Rímske právo a naostatok všetky práva spoločnosti na zachovanie "poriadku a stability". Každé prikázanie nie je iba veta, ale základná myšlienka.

Bez ohľadu na náboženský podtext, považujeme desatoro Božích prikázaní za základný pilier prežitia každej spoločnosti, za súhrn univerzálne platných pravidiel.

Tieto tisícročiami overené princípy dodávali ľuďom nádej a smerovanie v najťažších situáciách.
vicktor Okrem prvych troch a mozno len dvoch sa ostatne daju najst aj Moralnom kodexe mladeho budovatela komunizmu.
dmc a co tym chce basnik povedat ???? Za fantika povazujem kazdeho co do kazdeho konania pcha vieru...... bez usudku a premyslania.....
afrikánka Prečo máš výhrady, že sa tu pchá viera? Bola postavená otázka, tak sa v takom duchu odpovedá. S vierou sme sa narodili všetci, je nám daná geneticky. Kto v čo verí, je právom a rozhodnutím každého z nás. Viera pomáha človeku zorientovať sa v živote, niekde sa zaradiť, pre niečo žiť a dúfať v spravodlivosť, či určiť si pravidlá morálky. Je jedno, o ktoré obdobie spoločnosti ide, či poddanstvo, komunizmus, kapitalizmus, či demokraciu...
Dáša_ k desatoru - možno niekdedy je dobré poznať kontext vzniku. On ho Boh prostredníctvom Mojžiša dal ľuďom, ktorí po rokoch útlaku a života v Egypte hľadali zasľúbenú zem. Dovtedy o sebe viacmenej nerozhodovali, vždy bol niekto nad nimi. A tak keď odišli z otroctva, bolo treba ich na púšti usmerňovať. Preto tie pravidlá. Pravidlá pre život. A fakt nezaškodí si ich pripomínať.
afrikánka Ľudia vždy v niečo verili, mali svojich bohov, ktorým sa klaňali, uctievali, prinášali obety...častokrát aj tie ľudské. Vychádzalo to z ich jestvovania a rešpektu prírody, pocitu bezmocnosti a odkázania na zdroje obživy, prežitie. Židia, ako prví priniesli ľudstvu vieru v jedného boha, k čomu sa neskôr pridal islám
  zbaliť

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
Riadne komplikovana situacia a nema jednoduche riesenie.
Syn nech to v sebe nedusi, nech sa opyta matky, sestier ako to bolo, povie dalsim surodencom a potom to prediskutuju a asi riadne pohadaju, ale budu vediet co a ako.
Ty ale stale opakujes otazku ci je to hriech, akoby toto bolo dolezitejsie nez podstata (neviem ci dobre slovo) zamotanej zalezitosti. Podla mna ano, je. Ale ci? Nevedno ci to spiskala matka alebo ju naviedli sestry.
Naposledy upravil vicktor : 03.04.19 at 07:49
8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
afrikánka Konečne sa niekde posúvame.
martina1111 stale podsúvam otázku, či je to hriech, pretože ak to syn povie zvysku surodencov, to sa ešte len rozputa circus.., to nech si oznamujú nové majitelky.on nemá záujem o osminu bytu, a preto z právnej stránky ani nič riešiť nebude. Ale mám už dsoť toho, že sa v tejto spoločnosti stale oháname aký sme neskutočne kresťanský národ, tak isto ako dotyčné sestry, keby mohli si panenku máriu vycapia na čelo a nemajú problem v každodennom živote konať uuplne proti desatoru a to sa netýka len tohto konretneho prípadu s prepisom bytu. Ked idem raz za rok do kostola, tak kážen total o ničom,absolutne nerieši každodenný život, napr. aj takúto situáciu...
misoft NIE JE! A opakujem - s vierou to NEMÁ nič spoločné. Je to o majetku, práve a svedomí.
Ak toto ten syn vytiahne (hriech) na ostatných - tak potom je *e*i* - keď si nedá povedať, tak potom už použijete to desiate prikázanie.
vicktor Svedomie, moralka, hriech, slusnost, ... sa nevylucuju ani v majetko-pravnych vztahoch.
kukučka Nepoznáme okolnosti, ani pohnútky a keď by tam bol zlý úmysel, tak je to hriech. A teraz čo? Bude o jednu rozvadenú rodinu viac. A ty sa považuješ za kresťanku? Pôjdeš za kňazom, aby im nedal rozhrešenie, či ako si to ďalej predstavuješ? Budeš ich naďalej odsudzovať a ohovárať? A to nie je hriech?
afrikánka Hriech plodí hriech
V prvom rade je charakter, morálka a svedomie tých, čo takto delia a prijímajú, napriek dedičským právam zákonne stanovených v našej spoločnosti. Určite všetci poznáme dedenie prvého rádu, druhého, atď.
Chodenie do kostola a modlenie je v tomto prípade druhoradé. Okolnosti a pohnútky bývajú takmer rovnaké - túžba po majetku. Ak by aj matka dala podnet k darovaniu, zostáva na dcérach, či ho prijmú.
Nandrolon Tak, ako sa píše nižšie, zrejme bola k tomu podvedomo privedená, spracovaná. Ona si v kútiku duše uvedomuje, že nekonala správne, lebo ináč by nemala potrebu to tajiť, naopak, bolo by v jej záujme to všetkým zainteresovaným vysvetliť, odôvodniť.
Ja byť v pozícii toho syna, všetkých by som informoval. Aj náš farár stále zastáva názor, že na "neprávosti" treba poukazovať, hovoriť o nich a nie ich zatajovať /on má po 40-tke, takže má možno iné názory ako 70-roční farári/. Úmyselné a cielené zatajovanie je u mňa na rovnakej úrovni ako klamstvo.
Katy a R k afrikánke : v prvom rade uvedom, ako zadávateľku úplne zbytočne zavádzaš - budeš spokojná, keď sa ešte viac rozhádajú - o to ti ide? robiť hriechy?
Opakujem - nikto neumrel, tak neviem prečo furt splietaš o dedení a o nejakých "rádoch" - ja verím, že matka bude dlho žiť so svojimi dcérami. (a keď už by na to prišlo - tak existuje nielen dedenie zo zákona, ale aj zo závetu, alebo vydedenie )
A deti nemajú čo rozhodovať o majetku matky - keď už, tak sa môže s nimi poradiť. Zjavne sa ona s nevestou a synom radiť o tom nechce a ani ju nechce o tom informovať. Je to ale ich vec - aj prečo to tak je. Sami sa s tým musia vyrovnať
  zbaliť

jslancik je offline (nepripojený) jslancik

bez servítky jslancik
či je hriech nakladanie s vlastným majetkom? hm, hm... zato vydieranie určite je hriech.

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft


No to je teda otázka!
Priložím:

Ja som Pán, Boh tvoj! Nebudeš mať iných bohov okrem mňa, aby si sa im klaňal.
Nevezmeš meno Božie nadarmo.
Spomni, aby si deň sviatočný svätil.
Cti otca svojho i matku svoju.
Nezabiješ.
Nezosmilníš.
Nepokradneš.
Nepreriekneš krivého svedectva proti blížnemu svojmu.
Nepožiadaš manželku blížneho svojho.
Nepožiadaš majetku blížneho svojho, ani ničoho, čo jeho je.
Toto sú hriechy!
To, čo spomínaš je skôr o majetku a práve. S náboženstvom nemá NIČ spoločné.
afrikánka Ty nevidíš súvis, nechápeš?
Dáša_ ja by som to videla rovno v tom prvom prikázaní. Akurát je otázka, pre koho všetkého je ten majetok novým Bohom, ktorému sa treba klaňať

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Terezia13
tu neide o to, či je vydedenie hriech, 84-ročná matka si už ani nemusela do dôsledkov uvedomovať, čo sa stalo, môj názor je, že bola k tomu "akosi" privedená, manipulovaná, 84 rokov je už možné človeka zmanipulovať, jeho uvažovanie je už v rovine dieťaťa, nie je problém ho presvedčiť, aby vykonal to, čo ešte v plnom úsudku by neurobil, netreba viniť matku, ale hľadať toho, kto ho k tomu priviedol

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Nejde o vydedenie, pocas svojho zivota moze so svojim majetakom robit, co uzna za vhodne. Nikde nie je zakotveny narok dietata, ze mu nejaky majetok musi ostat po smrti rodica - ani vo svetskom ani v cirkevnom prave.
Nema to nic spolocne s tym, ci niekto sedi alebo nesedi v kostole.
Ziadny hriech matka nespachala.
Vies kolko miliardarov rozdalo svoj majetok pocas zivota a nechali svoje deti, sby si tie svoje peniaze zarobili sami? Nic lepsie pre nich ani nemohli urobit

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

vulxy
je to hriech ...lebo to nedarovala cirkvi

marleau je offline (nepripojený) marleau

marleau
treba jej modliacu knižku otrepať o hlavu, v kostole sa naučila takej hlúposti

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nandrolon
Nevieme, preco dotycna tak urobila. Nevidim ale nijaku povinnost zatajovania. Dotycny, ktory to vie, nech sa s kludom o tom zmieni pri komunikacii s ostatnymi. Tak, ako ma na to dotycna pravo, tak ma aj pravo zainteresovany o tom komunikovat.

Hlasovalo 4 pouzivatelov

Užitočné (2)
afrikánka, lubko6394
Neužitočné (1)
Nevhodné (1)
0
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
afrikánka Kde zmizli komentáre alaya1 a tvoje?
Dala som komentár pod tie vaše, tak kopírujem z mojich príspevkov a dám nanovo...

Ja zasiahnem, nedá mi to.
Mám na Porade "svojho psychiatra", v jeho profile vidím aj príspevky. Podľa nich právom pochybujem o vzdelaní alaya1 ! Dávam výkričník, musím.
Nandrolon čo myslíš, kde zmizli? Alaya1 keď zistila, že príspevok pod ktorým začala naša "diskusia" nie je ten najlepší, tak mi urvala mínusku a zmizla ako gáfor. Typické pre ňu.
Som rád, že som jej tak "pod kožu" napísal. Konečne si prečítala pravdu!
Ale ešte raz to napíšem aj pre ňu. Moja reakcia pod jej "radu" vôbec nebola myslená útočne. Len som chcel vysvetliť, že človek sa dá veľmi jednoducho ovplyvniť, hlavne, keď daná osoba s ním trávi na rozdiel od ostatných všetok čas. Preto som podotkol aj tú jej profesiu, nakoľko je to práve z jej "fachu". Ale keďže buď to zrejme z jej strany nebolo pochopené, alebo si chcela iba do mňa kopnúť, reagoval som na to adekvátne.
Niektoré ženy sú čudné. V niečom chcú byť rovnocenné súperky, ale na druhej strane sa už začnú oháňať, že sú "ženy"...
afrikánka Zmizol aj odkaz v mojom profile od alaya1, nestihla som ho prečítať.

Preto som podotkol aj tú jej profesiu, nakoľko je to práve z jej "fachu"...citujem tvoju vetu.

Si si istý, že je to z jej "fachu"?! Skús si ešte raz prečítať môj komentár.
  zbaliť

tibkor je offline (nepripojený) tibkor

Milujem prírodu, knihy, filozofovanie, spoločenský vývoj, financie.. ...viac tibkor
ja by som sa namiesto toho či to je hriech zameriaval na podstatu veci - a tou je samotný vzťah, nie majetok. Nech už je to akokoľvek, z môjho pohľadu je najdôležitejšia snaha o harmonizáciu vzťahov a láskyplný nezištný vzťah - zvlášť keď ide o rodinu - aj keď to samozrejme nemusí byť vôbec jednoduché, zvlášť za takýchto "nespravodlivých" podmienok.
Prajem vám veľa šťastia a čo najkrajšie vzťahy.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.