Zavrieť

Porady

Dátum na potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo ZČ na účely poukázania 2 %

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. RZD prenášam do výplaty za marec 2019, lehota na zaplatenie dane je teda do 30.4.2019. Neviem, aký dátum mám zadať na potvrdenie o zaplatení nedoplatku, keď nám vychádza za firmu preplatok na dani. Jeden zamestnanec je dlhodobo PN, takže má preplatok na dani, ale ostatní majú centové nedoplatky, takže v konečnom dôsledku nám má DÚ vrátiť asi 120 eur. Ak by sme mali iba nedoplatok, musela by som vydať potvrdenie s dátumom zaplatenia najneskôr 15. 4. (a teda nedoplatky aj zaplatiť). Ale čo v tomto prípade? Ďakujem. Dúfam, že som zadala otázku do správnej rubriky, keďže sa to týka aj miezd, aj daní.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mikae je offline (nepripojený) Mikae

    Mikae
    Niekde som čítala, že pokiaľ sa jedná o preplatok na dani, odporúčajú dať dátum 31.03. a pokiaľ o nedoplatok na dani, tak skutočný dátum zaplatenia, najlepšie do 16.04. Ja som dala na každé potvrdenie podľa toho či mal preplatok, alebo nedoplatok. Ale ak má niekto lepšie informácie, nech ma opraví prosím.

    Dátum na potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo ZČ na účely poukázania 2 %

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.