Zavrieť

Porady

poškodenie obkladu a krytu pri odpočte plynomeru od pracovníčky pošty

na základe plánovaného odpočtu plynomeru pri návšteve pracovníčky pošty došlo k poškodeniu krytu priestoru meracích zariadení, vinou jej nesprávnej manipulácie, čo bolo telefonicky hlásené . Pracovníčka nemala oprávnenie manipulovať s krytom, ale mala len preveriť stav a zaznamenať spotrebu.
V byte som bol so synom a syn mal odsunúť chladničku za čas kedy som prišiel, odpočtárka sa ešte ani nie k celkom odsunutej chladničke pretiahla cez škáru a bez akéhokoľvek požiadania vytrhla magneticky nasunutý kryt , ktorý následne spadol a poškodil sa. Ako by ste riešili škodovú udalosť.
3 komentárov     zbaliť
sosak Nože vyčísli škodu v eurách, či sa oplatí týmto zaoberať. Poštárka vytrhla magneticky nasunutý kryt. To akože vážne? Musela predsa prekonať silu magnetu keď chcela kryt odstrániť, tak nič nevytrhla. Chladničkou zatarasiť meradlo plynu, kde sa nachádza aj hlavný uzatvárací ventil nie je vôbec rozumné, skôr by som povedal nebezpečné.
luck ako nebezpečne umiestnenie chladničky , ved ta je na kolieskach a je posunuta v momente---- Vytrhnutím nespôsobila škodu ale ten kryt spadol a čiastočne sa rozbil.
misoft Na kolieskách, alebo na vzduchovom vankúši.... NEMÁ tam čo hľadať! Prístup k plynomeru, elektromeru, k hlavnému ventilu, hlavnému ističu MUSÍ byť VŽDY voľný!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tak za A) - pokiaľ by si nevedel, oni odčítajú stav a FOTOGRAFUJÚ plynomer. Ak okolo plynomeru niečo bolo, musela predsa urobiť foto a potrebuje miesto.
    Za B) - plynomer má byť neustále dostupný a má byť k nemu voľný prístup. Plynári totiž môžu prísť kedykoľvek na kontrolu stavu plynomera, tesnosti plynomera, kontrolu zaplombovania. Takže nie poštárka ti poškodila chladničku, ale tvoja NEZODPOVEDNOSŤ.

    Môžeš sa sťažovať na Lampárni pri štvrtej koľaji - to poškodenie vykonal tvoj syn a tvoja nezodpovednosť a opovrhovanie bezpečnosťou.
    A za ďalšie, vieš ty, koľko domov, bytov musí počas obchôdzky obísť a koľkokrát sa musí predierať k plynomeru?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nuž stalo sa...určite to neurobila schválne.
    Ja osobne by som sa na to jednoznačne vyondial...samozrejme, že záleží aj na výške sumy škodovej udalosti...
    Ak by šlo o vyššiu položku, tak by som si uplatnil škodovú udalosť v poisťovni...lebo ja mám (na rozdiel od iných) nehnuteľnosti poistené.

    Ak by si chcel uplatniť škodu u pracovníčky, tak to by skončilo asi aj na súde.

    Zaujímalo by ma ale jedno...kde je umiestnený ten plynomer, že pred ním je postavená chladnička.
    Druhá stránka veci je aj tá, že v prípade súdu by som ja teda argumentoval tým, že prístup k stúpačkám má byť v podstate voľný...t.j. žiadne ťažké predmety.
    Dôvody nemienim špecifikovať...tie by mali byť každému jasné.

    poškodenie obkladu a krytu pri odpočte plynomeru od pracovníčky pošty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.