Zavrieť

Porady

ako mozem vybrat zo zachoda zachodovu kefu ktora ho zapchala?

padla mi do zachoda zachodova kefa (ta stetinova hlava), ked som ju chcela vybrat, bohuzial som ju este viac zatlacila. zachod sa kvoli tomu upchal. chcela by som sa spytat ci je nejaka moznost ako ju odtial dostat bez instalatera? rukou ju urcite nebudem vediet vytiahnut.
Mila123 a ako inak ak nie rukou? ja ruky používam aj pri práci, aj v domácnosti, aj teraz.....proste vždy
ak ti ale ide o to, že nechceš dávať ruky do vody v záchodovej mise daj si rukavice , inak volaj opravára
vicktor Podla odpovede som presvedceny ze okrem ruk pouzivas aj hlavu.
Na rozdiel od tamtej.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    A ja mám takýto nápad
    Použiť kliešte, bývajú aj dlhšie, justovacie, zahnuté...zachytiť štetiny a...
    afrikánka Pretože naši "poraďácki chlapci" riešili hlavicu a rúčku wc kefky a nechali to na nás "dievčence", tak som volala vodárovi, lebo upchaté wecko bude problém v každej domácnosti a môže sa to stať hocikedy...

    Všetky odpovede zodpovedných "dievčeniec", čo sa týka chodu domácnosti boli správne:

    Zachytiť hákom, dať pozor na poškodenie glazúry

    Zachytiť kliešťami, dať pozor, aby sa neskĺzli a nerozbila sa misa

    Ako vidíte, totok zvládne aj priemerná žena...ak nie, tak volať vodára

    Zavolať vodára...ak sa kefa vzprieči tak, že sa už nedá vybrať vyššie uvedenými spôsobmi, zostáva uvoľniť na šróboch misu, potiahnuť a vybrať zozadu. Pre geberity platí "zdemontovať".

    Smajlíkov si doložte tam, kam sa vám zapáči...

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    neriskovala by som ďalšie posunutie, volala by som inštalatéra, vie ako na to
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    afrikánka Aké posunutie, kde? WC misa má predsa "prepad", ktorý kefu nepustí ďalej...určite ju má každá misa.
    Terezia13 to je jasné, ale aj v prepade bude naďalej blokovať oddtok a zachytávať všetko, čo sa do wecka spláchne
    afrikánka Už teraz ho má/mala upchaté, posunula, prepad zadržal ďalej nepustí, preto je aj tá jej otázka, ako ďalej. Nič iné, iba sa snažiť vytiahnuť rukou, proste niečím...aby si nepoškodila glazúru, tak uchopiť štetiny tými kliešťami a ťahať. Toto zmákne aj žena.
    Až nezabudnem, zajtra zavolám vodárovi...ako by on, potom dám vedieť
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zachytit ju nejakym hakom.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač No ja neviem, ale na čo nejaký hák ?
    Lebo ešte som nevidel hajzel kefu bez rúčky...drevená, kovová, plastová...šak chytím za rukoväť a ťahám.
    jslancik ty si ešte nezažil kefu, ktorej hlava sa odkrúca? žiaľ, niekdy aj samovoľne a to je tento prípad. mám podobnú, poistil som ju nejakým mamutom. ale už sa uvoľňuje...
    Tweety Veru buchy to, že si ty ešte nevidel šrubovaciu neznamená, že nevideli ani iní. Nefandi si, že všetko vieš, všetko vidíš.
    ivka70 Nejaky hak je nieco v tvare haku, co bud priamo mam alebo si vyrobim zo silnejsieho drotu alebo sa spytam susedov, ci cosi na odlomenu kefu v hajzli nemaju....
    buchač Tweety (Dnes 17:00) Veru buchy to, že si ty nevidel, ešte neznamená, že nevideli ani iní. Nefandi si, že všetko vieš, všetko vidíš.
    ==================
    Radšej MLČ...alebo ČÍTAJ poriadne.
    Tu nejde o to, čo som videl a čo nie.

    Vravím o kefe BEZ rúčky a nie o ODKRÚCACEJ kefe.
    Ak sa rúčka odkrútila, tak to sa malo upresniť v zadaní.

    Ale kefa s rúčkou aby sa zaonačila do odpadu ? Že by sa nedala rukou za rúčku vytiahnuť ?

    Ma neser...alebo sa neser do technických záležitostí...ja sa tiež neseriem do účtovníctva, lebo mu nerozumiem.

    ===================
    jslancik (Dnes 16:54) ty si ešte nezažil kefu, ktorej hlava sa odkrúca?
    -----------------------------
    Nie...zatiaľ sa mi žiadna neodkrútila...ale to bude asi tým, že máme len tie nerozoberateľné...
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Možno volovina... ale čo toto?
    (Kua... na priamo to nechce obrázky vkladať. )
    Naposledy upravil misoft : 06.04.19 at 17:04
    Krtko.jpg  

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Dúfam že nemá jediný WC alebo má dobrých susedov lebo od 06.04 by ma roztrhlo
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    korela Prečo, nie všetci obyvatelia vedia napr. v panelových domoch, že jedno WC sa nachádza v suteréne pri pivniciach. Možno nie v každom konštrukčnom systéme. Nevedia o tom ani ľudia, čo tam bývajú aj desiatky rokov.
    expeeert Nevolá sa to náhodou výlevka pre upratovačku?
    Tweety Áno, je to výlevka.
    korela Nie, ide o normálne klasické WC.
    Ešte rozoznám WC misu od výlevky. WC ľudia využívajú pri rekonštručkných prácach. Voda z upratovania sa môže vylievať aj do WC, práve som sa čudovala, že v projekte vybrali hneď viacfunkčné riešenie.

    O výlevke na špinavú vodu, čistenie topánok a pod. snívam mať doma celý život, mala by to byť súčasť každej domácnosti, vrátane možnosti okúpať svojho psa.
      zbaliť
    sosak .

    ako mozem vybrat zo zachoda zachodovu kefu ktora ho zapchala?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.