Zavrieť

Porady

Príjmový pokladničný doklad - paušálne výdavky

Dobrý deň,

som SZČO, chcem sa spýtať, aké náležitosti by mal spĺňať príjmový doklad - ako doklad o prijatí hotovosti, pri predaji tovaru na dobierku. Používam paušálne výdavky...ďakujem za odpoveď...
Naposledy upravil Dav : 07.04.19 at 05:12
6 komentárov     zbaliť
veronikasad k zásielke chceš priložiť príjmový pokladničný doklad ? či sa pýtaš na niečo iné ? Od koho si prijala hotovosť ?
Tati5 k faktúre, ako doklad o prijatí platby, že čo tam má byť vyplnené v tom príjmovom doklade, ktoré náležitosti?
veronikasad Dobierku posielaš cez poštu alebo prepravnú službu ?
Tati5 cez poštu...
Tati5 tak ako, prosím? čo tam je potrebné?
veronikasad čítala si čo som napísala v odpovedi ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    K zásielke neprikladáš žiadny doklad o úhrad, len faktúru. Zákazník si vypýta doklad od pracovníka pošty a ty zaúčtuješ uhradu faktúry po prijatí platby na účet alebo v hotovosti od pošty.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tati5 ďakujem, nevediem účtovníctvo, len paušálne výdavky, bolo mi ale povedané, v inej komunikácii, že pre mňa je dokladom o prijatí platby potvrdenie z pošty o prijatí hotovosti, plus že si k tomu mám vypísať príjmový pokladničný doklad?
    veronikasad Peniaze ti posta vyplaca v hotovosti?
    Tati5 áno, v hotovosti...
    veronikasad K tomu si vystavis prijmovy pokl.doklad, vyplnis podla predtlace. Zo zadania temy som pochopila, ze ho chces vkladat do balíka zakaznikovi...
    Tati5 nie, poprosím poradiť, čo vyplniť v doklade, Firma-to som ja, prijaté od - udávam meno zákazníka? účel - predaj tovaru? účtovací predpis asi nevypisujem, však, keďže neúčtujem?
    veronikasad ak nevieš podľa predtlače vyplniť pokladničný doklad, daj si peniaze posielať na účet, alebo si nájdi učtovníčku
      zbaliť

    Príjmový pokladničný doklad - paušálne výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.